חוסר אנרגיה אצל מתבגרים: מה לעשות?

שינויים בדפוסי השינה עשויים שלא להספיק כדי לפתור את סוגיית חוסר האנרגיה אצל מתבגרים
עם זאת, שינויים בדפוסי השינה עשויים שלא להספיק כדי לפתור את סוגיית חוסר האנרגיה אצל מתבגרים.
אם המתבגר שלך מרגיש עייף, אז אולי הגיע הזמן לשלב כמה שינויים בשגרת היומיום שלו. המאמר הבא יספר לכם מה אתם יכולים לעשות בנוגע לחוסר אנרגיה אצל מתבגרים.

שמתם לב שהמתבגר שלכם עייף כל הזמן ואינו מסוגל לבצע את כל הפעולות היומיומיות שלו? אז אולי תצטרך לעשות משהו בנידון. האמת היא שזו בעיה שכיחה בקרב צעירים. אז, המאמר הבא יעזור לך לדעת מה אתה יכול לעשות בנוגע לחוסר האנרגיה אצל מתבגרים. המשך לקרוא כדי לגלות גורמי סיכון וכל כך טיפים מעולים למאבק בעייפות!

ללא ספק, גיל ההתבגרות יכול להיות תקופה לחוצה. עם לימודים בבית הספר, מתח חברתי, צמיחה אישית, וכל השינויים המתרחשים בשלב זה... אין זה פלא שבני נוער מרגישים לעתים קרובות שחוקים וחסרי אנרגיה. כהורים, עליכם לוודא שכמות המשימות שעומדות בפני ילדיכם מתאימה לגילם.

כמה גורמי סיכון כמו מתח ודיכאון יכולים גם לייצר חוסר אנרגיה אצל מתבגרים. מנוחה קבועה, הגברת הפעילות הגופנית ואכילה בריאה הם כמה מהדרכים הטובות ביותר להפחתת עייפות. אבל אל דאגה, נספר לך את כל מה שאתה צריך לדעת למטה.

גורמי סיכון

יש הרבה דברים שצריך לזכור. עם זאת, ישנן מספר סיבות נפוצות מאוד שיכולות להסביר מדוע בני נוער תמיד עייפים. למעשה, גורמי הסיכון השכיחים ביותר לחוסר אנרגיה אצל מתבגרים הם מתח ועבודות בית ספר. לבני נוער אין רק מספר חובות בנוגע לפעילויות בית ספר וחוץ בית ספריות. לרבים מהם יש גם משרות חלקיות.

לעומת זאת, ישנן גם סיבות רפואיות אפשריות מאחורי חוסר אנרגיה אצל מתבגרים. אלה כוללים אנמיה, בעיות בבלוטת התריס או בעיות כרוניות אחרות. מכאן שבעיות נפשיות כמו לחץ מוגזם, דיכאון ודיסתימיה עלולות לגרום גם לעייפות משמעותית. וכך גם תופעות הלוואי של תרופות מסוימות.

הדרכים הטובות ביותר להילחם בחוסר אנרגיה אצל מתבגרים

1. לווסת את המנוחה שלהם

אי שינה מספקת היא הסיבה מספר אחת שגורמת לילדים להיות עייפים. זה לא צריך להפתיע: אם אתה לא ישן מספיק, אתה הולך להיות עייף יותר מהרגיל. באותו אופן, ככל שתשנו יותר איכותי, כך הביצועים הפיזיים והנפשיים שלכם יהיו גדולים יותר.

כמה גורמי סיכון כמו מתח ודיכאון יכולים גם לייצר חוסר אנרגיה אצל מתבגרים
כמה גורמי סיכון כמו מתח ודיכאון יכולים גם לייצר חוסר אנרגיה אצל מתבגרים.

קל לראות את הקשר בין חוסר שינה לעייפות. והפתרון הטוב ביותר הוא לנסות לווסת את דפוסי השינה של ילדכם. זה נכון שרוב בני הנוער נוטים לישון יותר בסופי השבוע כדי לפצות על שאר השבוע. עם זאת, זה יכול להנציח את נושא העייפות הקיצונית עוד יותר.

אז אם כן, אנו ממליצים לעודד בני נוער ללכת לישון באותה שעה בכל ערב. יחד עם זאת, עליהם להימנע מלהישאר ער מאוחר מדי בסופי השבוע. עם זאת, שינויים בדפוסי השינה עשויים שלא להספיק כדי לפתור את סוגיית חוסר האנרגיה אצל מתבגרים. אם זה המקרה, אז לא לישון מספיק היא לא הבעיה.

2. להגביר את הפעילות הגופנית

למרות שזה נראה סותר, לקום ולהסתובב יכול למעשה לעזור לתת למתבגרים יותר אנרגיה. רבים מהם מבלים את כל היום בישיבה ליד השולחן בבית הספר, רק כדי לחזור הביתה ולעשות את אותו הדבר.

חלקם יושבים לעשות שיעורי בית, בעוד שאחרים מבלים את זמנם בצפייה בטלוויזיה או במשחקי וידאו... משהו מאוד לא פרודוקטיבי כשזה מגיע לוויסות השינה. לכן, עדיף להגביל את זמן המסך, במיוחד לפני השינה.

עם זאת בחשבון, חשוב לעודד ילדים לקום ולהסתובב, רצוי בחוץ. באותו אופן, חשוב לבני נוער להימנע מעודף משקל, שכן זה יכול להקשות על פעילות גופנית ושינה.

3. אכילה בריאה

ההמלצה הסופית שלנו להתמודד עם חוסר אנרגיה אצל מתבגרים היא לעודד אכילה בריאה. בני נוער זקוקים לתזונה מאוזנת הכוללת פירות, ירקות, חלבונים ופחמימות.

הגבילו את צריכתם של מיצים מלאכותיים ומשקאות קלים, ממתקים ומזונות אחרים עתירי סוכר ודלים בתזונה. אנחנו יודעים שזה קל יותר לומר מאשר לעשות עם ילדים שמבקשים ג'אנק פוד. עם זאת, זו אחת ההחלטות הטובות ביותר שאתה יכול לעשות כדי לעזור להגביר את רמות האנרגיה של ילדיך.

לסיום, זכרו כי עייפות שכיחה מאוד בקרב מתבגרים. עם זאת, אל תשכח לשקול גורמים רפואיים אפשריים. רופא יכול לעזור לקבוע את הגורמים לעייפות קיצונית אצל מתבגרים כאשר חוסר שינה אינו האשם. בכל מקרה, אנו בטוחים שהקפדה על העצות הנ"ל תתרום לכך שמתבגר שלך ירגיש הרבה יותר טוב.