תהנה מהתינוק שלך: הזמן עובר מהר

תהנה מהדרך שבה התינוק שלך מריח
תהנה מהדרך שבה התינוק שלך מריח, מהפנים הקטנות והחמודות שלו, ומכמה שהם שלווים כשהם ישנים כמו מלאך.

הזמן עובר מהר, אפילו לאמא. ולמרות שהתינוק שלך עשוי להיות בזרועותיך כרגע וצריך אותך כדי לשרוד, טוב להיות מודע לכך שהכל משתנה, והכל יכול לקרות.

יבוא היום שבו התינוק שלך יתחיל לישון לבד, כשהוא יתחיל להיות מסוגל לדבר ולספר לך מה כואב ומהר, יבוא היום שבו הוא כבר לא רוצה להישאר איתך בבית ויעדיף לצאת עם חברים.

במוקדם ולא במאוחר, כל הילדים עוזבים את הקן, אז תהנו מהתינוק שלכם עכשיו. אצור את הרגעים היפים האלה בזיכרון שלך ואהוב את ילדך בכל עת, גם כאשר אתה צריך לנקוט בתרגילי נשימה כי הם כל הזמן דורשים את תשומת הלב שלך.

נצלו את זה כשהם עדיין תינוקים, כי הזמן יחמוק לכם בין האצבעות אם תבלו אותו בתלונות ובהתמקדות בשלילי.

תהנה מהדרך שבה התינוק שלך מריח, מהפנים הקטנות והחמודות שלו, ומכמה שהם שלווים כשהם ישנים כמו מלאך. למידה לגדול עם ילדך, הבנת צרכיו ועמידה בצרכים אלו עוזרים לך לנצל את היום כשהם עדיין ילד.

עשו זאת כדי שלא תרגישו שילדכם גדל לפתע מבלי ששמתם לב. היית לצידם כדי ללוות אותם בשלבי חייהם השונים.

דופק את השעון - הזמן עובר מהר

כמובן שכל האמהות והאבות שמחות כשהילדים שלהם נולדים והם נהנים מנוכחות ילדים בחייהם. עם זאת, האחריות לפרנס משפחה ולעבוד, בנוסף לאתגרים הנלווים להורות, הופכים את החוויה לפחות מהנה.

זה מובן, שכן שגרה מתמדת יכולה לגזול מאיתנו את שלוות הנפש ואת היכולת לחיות כאן ועכשיו ולהנות.

זמן, מושג מופשט שמבדיל אותנו כמין, לפעמים מתעתע בנו כי אנחנו מאבדים את המעקב אחריו כשאנחנו מתמקדים רק במטרדים ומתגעגעים לרגעים היפים שאנחנו חולקים עם התינוקות שלנו כשהם גדלים, לאט לאט, להיות מבוגר.

הזמן עובר מהר, אפילו לאמא
הזמן עובר מהר, אפילו לאמא.

נצלו את הזמן שיש לכם כדי לחלוק עם ילדכם את כל הרגעים של זמן משחק, צחוק, תסכול, דמעות, שמחה, שעמום, למידה וצמיחה.

שתף את הימים, הלילות, החיבוקים והנשיקות שלך. ביטחון ותקשורת לא יסולא בפז. חלק מהשליחות שלך כאמא היא להשתתף בחייו של ילדך, וכתוצאה מכך הם הופכים למשתתפים פעילים בחייך.

תהנה כאן ועכשיו, כי הזמן טס

להיות נוכח ברוב רגעי החיים של ילדך היא אחת המתנות הטובות ביותר שניתן לתת לך כאמא. זכור תמיד שלמרות שיש ימים וזמנים קשים, זה עובר מהר מאוד וכל מה שמנסה את הסבלנות שלך עכשיו, הוא רק שלב אחד ויעבור כמו כולם.

אמהות, נסו ליהנות מהתינוקות שלכם, להעריך את הדברים הקטנים בכל יום, ולהיות מבינים בנוסף לניצול מלא של כל אחד משלבי הגדילה של תינוקכם. אל תפספסו כלום. כל שלב הוא ייחודי, נפלא, ונותן לך הזדמנות לגדול באותה דרך מסתורית ויפה בה התינוק שלך גדל.

למרות שהעבודה תובענית וגם אם אינך מסוגל לעשות כביסה רבה או להרים כמה שיותר צעצועים, מצא את הזמן לדבר עם התינוק שלך, לחבק אותו, להבין איך הוא מרגיש ומה הוא דואג, להסתכל להם בעיניים ולהחזיק אותם קרוב לחזה, שם תמיד יהיה להם איפה להתכרבל, לא משנה בני כמה הם.

לא משנה באיזה שלב בחיים אתם חווים עם ילדכם, הם תמיד יהיו התינוק שלכם, אז קחו בחשבון כמה חשוב להיות קשוב למה שקורה איתו, כמה חשוב להיות נוכח ופעיל ועד כמה זה חיוני. זה ליהנות מכל יום.

אל תשכח, הילדים שלך לא יהיו ילדים לנצח. למה שאתה עושה היום ועכשיו, גדול או קטן, יש השפעה חשובה על עתידם. אז נסו להיות מרוצים מהם.