לילות ללא שינה: מסירות של אמא לילדה

הלילות ללא שינה של אמא מתחילים במהלך ההיריון ונוכחים בכל שלב בהתפתחות ילדה
הלילות ללא שינה של אמא מתחילים במהלך ההיריון ונוכחים בכל שלב בהתפתחות ילדה.

נראה שלילות ללא שינה של אמא הם נצחיים. לאם מסורה אין בדרך כלל הרבה זמן לנוח; שינה היא מותרות. מהרגע שאתה מתחיל להרגיש את החיים ברחמך, ועד לגיל בוגרים של ילדיך, אמהות מעבירות את הלילות שלהן במשמרת.

ללא ספק, לכל ילד יש את המלאך השומר שלו. אבל במקרה הזה, אנחנו לא מדברים על על טבעי, אלא על משהו - או על משהו מוחשי. ליתר דיוק, מישהו שנמצא ממש לצידו.

במאמר זה, אנו רוצים להקדיש רגע להכיר ולהעריך את המאמצים של כל אם. אמהות משקיעות ימים, חודשים ושנים של לילות ללא שינה במסירות לילדיהם.

הלילות ללא שינה של אם בהריון

הלילות ללא שינה של אמא מתחילים במהלך ההיריון ונוכחים בכל שלב בהתפתחות ילדה. הדבר נכון במיוחד כאשר התינוק מגיע לשלבים האחרונים של ההיריון, כאשר העובר יבלה לילות ארוכים מבלי לתת לאמא לנוח רגע.

מדוע אמהות כל כך נוטות לנדודי שינה בהריון? במהלך הלילה, תנועות חסרות המנוחה של תינוקות הלילה שלהם הופכות תכופות יותר ויותר. וכמובן שגם הכאבים והכאבים של הריון מתקדם משחקים תפקיד חשוב.

חוסר השינה בעקבות הגעתו של יילוד

התינוק הגיע! אבל למרות השמחה וההתרגשות שופעים בביתכם, שעות הלילה לא השתנו. משפטים כמו "היא לא תיתן לי לישון" או אין לי אפילו זמן לישון" חוזרים על עצמם שוב ושוב על ידי אמהות טריות ברחבי העולם.

זה לא אמור להפתיע מכיוון שהחודשים הראשונים לחייו של הקטן שלך קשים לכל אמא. הם מרמזים על סדרה של שינויים וכמות ניכרת של למידה. תינוקות שזה עתה נולדו מתעוררים לעתים קרובות ובוכים ללא נחמה.

האם הוא רעב? האם היא חמה מדי? האם הוא צריך להחליף חיתול? אתה מנסה הכל ונראה ששום דבר לא מרגיע את התינוק שלך מלבד שתי הזרועות שלך. בדיוק באותה מידה, החלה תקופה חדשה שבה האם נכנעת אך ורק לדאגה לשלומו של תינוקה.

כשהילד שלך ממשיך לגדול...

נראה שלילות ללא שינה של אמא הם נצחיים
נראה שלילות ללא שינה של אמא הם נצחיים.

הקטן שלך מתבגר. ללא ספק, אזורים רבים החלו לזרום בצורה חלקה יותר, אך גורמים אחרים מתעוררים כדי לשמור אותך ער בלילה. לפני שאתם יודעים זאת, ילדכם יחתוך את שיניו הראשונות, יתחיל לאכול מזון מוצק, יתחיל לזחול ואפילו יעשה את צעדיו הראשונים.

במהלך שלב זה, תבחין ותעריך עובדה מפוארת: התינוק שלך ישן בשלווה לפרקי זמן ארוכים יותר! למעשה, אם את אמא בת מזל במיוחד, הילד שלך אפילו יישן כל הלילה. זהו אירוע מונומנטלי גם לתינוק וגם לאמא!

ואז מגיע פרק חדש של לילות ללא שינה לאמא: "היא לא רוצה ללכת לישון!" שעות על גבי שעות חולפות ואתה שבוי לתשישות הבלתי מכווית שלך. ילדכם מסרב להיכנע לישנוניות שלה גם לאחר יום ארוך של כיף ומשחקים.

שגרת הלילה שלך של אמבטיה חמה ואחריה סיפור לפני השינה, שיר ערש, חיבוקים, נשיקות והתכרבלות כבר לא עושה את העבודה. לא משנה כמה אתה מתאמץ כדי לשחוק את ילדך כדי שהוא יירדם, כל מה שאתה מקבל הוא ההיפך. לקטן שלך יש יותר אנרגיה מתמיד. הוא רוצה לשחק, לברוח מהחדר שלו... הוא אפילו רוצה לקפוץ על המיטה!

עוד דברים שמעוררים חוסר שינה אצל אמהות

אתה בוודאי חושב ששכחנו לציין את הפעמים שילדך חולה. הלילות האינסופיים האלה שבהם בילו במדידת החום של ילדכם או התבוננות בשיעול, פריחה וכו'. כשהילדים שלנו נמצאים בתנאי מזג אוויר, הם זקוקים לזמן ולתשומת לב שלנו יותר מתמיד, מסביב לשעון.

חוסר השינה של אמא מופעל בכל פעם שילדה חולה, לא משנה בן כמה הקטן האהוב שלה. "אני לא מצליח להירדם" הופך למוטו שלנו באותם זמנים של ערנות יתר ששומרים אותנו ערים וקשובים לכל סימפטום נוגע לילדינו.

וכן, ככל שילדכם מתבגר, אתם נתקלים בסוג חדש לגמרי של דאגות. המתבגר שלך מתחיל לצאת עם חברים. זה לא משנה אם הוא משתתף במסיבה הראשונה שלו או במסיבה העשירית שלו, אתה תבלה שעות ליליות ארוכות בעיניים פקוחות לרווחה. למעשה, אתה אפילו לא הולך לישון בכלל. אתה יודע שאפילו ניסיון לישון הוא מקרה אבוד.

"ביי אמא, אני יוצא עם חברים. אל תחכי לי." אז מה התוכנית שלך הערב? גלונים של קפה, צפייה בסרט וכמובן שעון ליד כדי שתוכלו לראות מה השעה. ישן? משימה בלתי אפשרית.

עם זאת, למרות כל כך הרבה לילות ללא שינה, אמהות עדיין נותנות הכל כדי לגדל את ילדיהן. מתוך אהבה טהורה וללא תנאים, "מלאכי השרת" הללו משגיחים על ילדיהם הקטנים יום ולילה, דואגים להם בכל שלב בהתפתחותם. מחיאות כפיים סוערות לכל האמהות המדהימות!

פופולריים