תלמידים שלומדים מוזיקה מצליחים יותר במדעים

תלמידים שלומדים מוזיקה או משתתפים בפעילויות הקשורות למוזיקה ציונים גבוהים משמעותית במבחנים מדעיים מאשר
תלמידים שלומדים מוזיקה או משתתפים בפעילויות הקשורות למוזיקה ציונים גבוהים משמעותית במבחנים מדעיים מאשר חבריהם לכיתה.
תרגול מוזיקה מועיל במובנים רבים. במאמר זה, גלה מדוע תלמידים שלומדים מוזיקה מצליחים יותר במדעים.

מומחים רבים התעניינו בחקר ההשפעות המיטיבות על למידה אצל תלמידים שלומדים מוזיקה.

מחקר שפורסם לאחרונה על ידי האיגוד הפסיכולוגי האירופי (APA) מבטיח במסקנותיו שילדים וצעירים המנגנים בכלי מצליחים טוב יותר במדע. בהקשר זה, ילדים המנגנים בכלים משפרים את ביצועיהם במקצועות כמו מתמטיקה, מדעים ואנגלית.

תלמידים שלומדים מוזיקה או משתתפים בפעילויות הקשורות למוזיקה ציונים גבוהים משמעותית במבחנים מדעיים מאשר חבריהם לכיתה. כך נמצא במחקר של פיטר גוזואזיס ועמיתיו באוניברסיטת קולומביה הבריטית.

מחקר על היתרונות האקדמיים של תלמידים שלומדים מוזיקה

מחקר ה-APA כלל יותר מ-110,000 תלמידי תיכון בבריטניה קולומביה שהחלו את כיתה א' בין השנים 2000 ו-2003. בנוסף, תלמידים אלו סיימו את שלוש השנים האחרונות של התיכון ולפחות מבחן סטנדרטי אחד למתמטיקה, מדעים או אנגלית.

מבין התלמידים הללו, 13% ניגנו בכלי בלהקה או בכוחות עצמם. המומחים התייחסו רק לסטודנטים שלמדו לפחות קורס מוזיקה אחד.

קורסי המוזיקה הכשירים היו: להקת קונצרטים, פסנתר בקונסרבטוריון, תזמורת, להקת ג'אז, מקהלת קונצרטים וג'אז ווקאלי.

המומחים השיגו את הנתונים על ידי השוואת תוצאות הבדיקה הקשורות למחויבותם למוזיקה. המטרה הייתה לגלות אם תרגול מוזיקה השפיע על הביצועים של התלמידים הללו.

מסקנת המחקר

לדוח יש מסקנות ברורות. זה התייחס לכלי נגינה ולתוצאות האקדמיות של תלמידים אלה:

גלה מדוע תלמידים שלומדים מוזיקה מצליחים יותר במדעים
במאמר זה, גלה מדוע תלמידים שלומדים מוזיקה מצליחים יותר במדעים.

"לתלמידים שהשתתפו במוזיקה, שהיו בעלי הישגים גבוהים יותר במוזיקה, ואשר עסקו מאוד במוזיקה, היו ציוני בחינות גבוהים יותר בכל המקצועות, בעוד שהאסוציאציות הללו היו בולטות יותר עבור אלה שלקחו מוזיקה אינסטרומנטלית ולא מוזיקה ווקאלית. בממוצע, ילדים שלמדו לנגן על כלי נגינה במשך שנים רבות, וכעת ניגנו בלהקה ותזמורת תיכון, היו שווה ערך לשנה אקדמית אחת שהקדימו את חבריהם בכל הנוגע לכישורי האנגלית, המתמטיקה והמדעים שלהם, כפי שנמדדו על ידי ציוני בחינות".

בקצרה, המחקר קובע שככל שילד לומד יותר מוזיקה, כך ציוני המבחנים שלו יהיו טובים יותר. פיטר גוזואזיס, המחבר הראשי של המחקר, קבע זאת.

מחברי המחקר גם מאמינים שמיומנויות מסוימות שתלמידים לומדים בשיעורי מוזיקה בלהקה, תזמורת ובקונסרבטוריון עוברות באופן רחב מאוד ללמידה של מתבגרים בבית הספר.

"לימוד נגינה על כלי נגינה ונגינה בהרכב הוא תובעני מאוד. תלמיד צריך ללמוד לקרוא תווים, לפתח תיאום עין-יד-נפש, לפתח מיומנויות האזנה חדות, לפתח כישורי צוות לנגינה בהרכב ולפתח משמעת. לתרגל. כל אותן חוויות למידה ממלאות תפקיד בשיפור היכולות הקוגניטיביות של הילדים והמסוגלות העצמית שלהם."

היתרונות של מוזיקה לילדים

למוזיקה יכולה להיות השפעה חיובית על ילדים מלידה. מחקר נערך גם בשוויץ. הוא קובע כי: "הדמיה רפואית מגלה שהרשתות העצבית של פגים שהאזינו למוזיקה הזו, ובפרט רשת המעורבת בתפקודים חושיים וקוגניטיביים רבים, מתפתחות טוב בהרבה".

לפיכך, הקישוריות התפקודית בין רשת הבולטות לרשתות השמיעה, הסנסו-מוטוריות, הפרונטאליות, התלמוס והקדם- קונאוס, אכן גדלה, וכתוצאה מכך התארגנות רשתות המוח דומה יותר לזה של תינוקות בלידה מלאה.

הממצאים האחרונים על היתרונות האקדמיים של השתתפות במוזיקה מוסיפים לראיות שנאמרו במחקרים רבים אחרים.

תוכניות בית ספר במימון מספיק הקשורות לפדגוגיה משולבת באמנויות, חוויות טבע וגישה נכונה לפעילות גופנית (משחק בחוץ) יכולות לשפר את הישגי התלמידים, המוטיבציה והמיקוד.

פופולריים