השפה הייחודית של מתבגרים

התקשורת והשפה של מתבגרים מושפעת ממגמות אינטרנט ויראליות
התקשורת והשפה של מתבגרים מושפעת ממגמות אינטרנט ויראליות.
עם יישומי הודעות מיידיות ומדיה חברתית, השפה הכתובה והחזותית היא השולטת בקרב בני נוער. אחת ההשלכות היא שיש להם ז'רגון שכולו שלהם.

לבני נוער יש דרך משלהם לתקשר המאופיינת בטרנדים האחרונים ובטכנולוגיות חדשות של העידן הדיגיטלי. בין אם נרצה ובין אם לא, כהורים, בני משפחה או מחנכים, עלינו להיות בקשר עם השפה של מתבגרים כדי ליצור תקשורת חיובית .

האינטרנט והמדיה החברתית יכולים לעזור לנו ללמוד על אוצר המילים ומוחותיהם של צעירים. במאמר זה, אנו רוצים לחלוק איתכם כמה טיפים שיעזרו לכם להבין את שפתם של מתבגרים.

ההקשר הוא המלך כשמדובר בשפה של מתבגרים

כולנו כנראה נדהמים מהיכולת שיש לבני נוער לקצר ביטויים. כשאנחנו שומעים אותם מדברים, היכולת שלהם לקשר כמה רעיונות לכמה מילים היא מדהימה. ומה שעוד יותר חשוב זה שהם מצליחים להפוך את עצמם למובנים.

עבור מתבגרים, השימוש בכמות גדולה של מילות ערך ומילות יחס במשפטים שלהם לא נראה הכרחי. התקשורת שלהם פשוטה, ישירה ואובייקטיבית. המטרה היחידה שלהם להביע את עצמם היא שאחרים יבינו אותם.

במבט ראשון, השפה החדשה הזו של בני נוער יכולה להיראות מעט מוגבלת או חסרה. אבל אנחנו צריכים להכיר בכך שהם מובנים עם כל כך מעט מילים וכל כך הרבה ניואנסים דורשים מידה רבה של פרשנות מצידם.

על ידי שימוש באוצר מילים כה קומפקטי, שבו למילים רבות יש משמעויות מרובות, ההקשר מקבל תפקיד מוביל בתקשורת. לכן, בני נוער חייבים לנתח את מה שמקיף את המילים שלהם כדי ללכוד את המסר שהם רוצים להעביר לקהל שלהם.

גם שפת הגוף חשובה יותר

שפת הגוף גם מקבלת רלוונטיות חדשה כאשר מילים מועטות. כאשר בני נוער מתקשרים באופן אישי, הם נוטים להשתמש בברכות, מחוות והבעות פנים כדי לשלוח את המסר שלהם. לכן, לעתים קרובות הם מתגברים על הצורך בשפה מילולית או כתובה.

אנו יכולים גם להבחין ששפתם של מתבגרים מייחסת ערך גבוה לדימויים ולביטויים של העולם הווירטואלי. המשמעות היא שהם מסוגלים לבטא את הרעיונות שלהם במדיה החברתית באמצעות אימוג'ים, גיפים (תמונות נעות) ואלמנטים אינטראקטיביים אחרים שמוותרים על שפה כתובה ומילולית.

השפה אינה משקפת את מורכבות המסר

מאפיין נוסף לשפתם של מתבגרים הוא יכולתם להפריד בין מורכבות המסר לבין האמצעים המשמשים להבעתו. במילים אחרות, בני נוער מצליחים לבטא את מצבי הרוח הטובים והגרוע ביותר שלהם בצורה פשוטה להפליא .

השפה של מתבגרים משתנה כל הזמן
השפה של מתבגרים משתנה כל הזמן.

הם יכולים לבטא את העצב שלהם, למשל, באמצעות אמוטיקון פשוט עם דמעות בעיניים. באותו אופן, הם יכולים לתקשר את אהבתם לבן זוגם באמצעות תמונה של חתול עם לב לעיניים. אבל זה לא אומר שהרגשות שלהם פחות עזים - אלא, בני נוער נוטים להיות מאוד רגישים ובעלי תובנות.

הם פשוט לא צריכים לפרט את מורכבות הרגשות והרגשות שלהם במילים כדי לחיות אותם בצורה אינטנסיבית.

צפיפות המסר שהם מעבירים אינה טמונה בצורה או במבנה של השפה שלהם. במקום זאת, זה יותר על הקשר ומי הקהל שלהם.

השפה הכתובה משחזרת את חשיבותה בתקשורת

במהלך שנות ה-90, דיבור בטלפון עם חברים היה אחד הטרנדים הגדולים בקרב בני הנוער. אבל עכשיו, בעיצומו של העידן הדיגיטלי, מעט בני נוער משתמשים בשיחות טלפון כדי לתקשר זה עם זה. הודעות כתובות הן הרבה יותר הדרך ללכת בימינו.

עובדה מעניינת אחת היא שאפילו עם אפליקציות המאפשרות הקלטות קול, המבוגרים הם אלו שהכי מנצלים את התכונה הזו. באופן כללי, לבני נוער זה הרבה יותר פרקטי וקל לכתוב משפטים קצרים .

השפה של מתבגרים משתנה כל הזמן

בעידן הדיגיטלי, הכל משתנה במהירות ובאופן קבוע. דור בני הנוער של היום נולד כשהאינטרנט כבר קיים. כתוצאה מכך, דרכי האינטרנט הן חלק מהווייתם והן עוקבות אחר הקצב התזזיתי שלו.

התקשורת והשפה של מתבגרים מושפעת ממגמות אינטרנט ויראליות. ה"בעיה" עם השפה שלהם היא שברגע שהוא הופך לפופולרי, הוא יוצא מהר מהאופנה. ברגע שטרנד חדש הופך ויראלי, האחרון נשכח כמעט ומיד.

לכן, שפת המתבגרים נמצאת במצב של טרנספורמציה מתמדת. כל יום, מונחים חדשים וקיצורים פשוטים עושים את דרכם לאוצר מילים צעיר. במקביל, מונחים וביטויים אחרים נעלמים ומאבדים, באופן אורגני, את משמעותם.

זה כנראה האתגר הגדול ביותר בכל הנוגע לפירוש השפה שבה משתמשים בני נוער כדי להביע את עצמם. העצה הגדולה ביותר שלנו היא לשמור על ראש פתוח כשאתה מתקשר עם בני הנוער שלך.

השאירו ביקורת ודעות קדומות מחוץ לתמונה. זכור, מי טוב יותר ללמד אותנו כיצד הם רואים וחווים את העולם מאשר בני נוער עצמם?