חשיבות השימוש בהומור בכיתה

לשימוש בהומור בכיתה יש הרבה יתרונות
להיפך, לשימוש בהומור בכיתה יש הרבה יתרונות, הן לתלמידים והן למורים.
ההוראה חשובה מאוד, אבל היא לא חייבת להיות רצינית כל הזמן. לשימוש בהומור בכיתה יש הרבה יתרונות גדולים.

אין ספק שהחינוך חשוב מאוד לקידום החברה. עם זאת, זה לא אומר שזה צריך להיות רציני ומלחיץ. להיפך, לשימוש בהומור בכיתה יש הרבה יתרונות, הן לתלמידים והן למורים.

לכולנו היו חוויות שליליות בבית הספר. רבים מאיתנו זוכרים את הלחץ, הבושה, הפחד מהמורה והאווירה הכבדה שבה בילינו את רוב ימינו. למרבה המזל, מודלים של חינוך מתחילים להשתנות. למעשה, יותר ויותר מורים שואפים להפוך את הלמידה לחוויה מתגמלת.

הומור הוא הבסיס ללמידה

אנו יכולים לשקול הומור כל מה שגורם לצחוק, כיף ורגשות חיוביים. זה כולל בדיחות, משחקים והרבה גירויים אחרים. למעשה, הומור ממריץ את מעגל התגמול המוחי שלנו בצורה בריאה ופשוטה. זו הסיבה שילדים משחקים כדי לגלות את העולם סביבם.

על ידי משחק הם חוקרים, מגלים ומתאמנים על התנהגויות חשובות. עם זאת, הם עושים זאת בצורה נינוחה ומתגמלת. לכן, בכל פעם שהם יכולים, הם רוצים לשחק שוב את המשחק כדי לחוות מחדש את הרגשות החיוביים האלה.

ברור שהשיעורים הכי חשובים קורים רק כשהם קשורים לרגש, ועדיף כשזה נעים.

יתרונות השימוש בהומור בכיתה

מפחית מתח ומגביר מוטיבציה

תהליך הלמידה יכול להיות קשה. תלמידים מתמודדים לעיתים קרובות עם תסכולים, כישלונות, שעמום ומתח. לאחר מכן, הכיתה הופכת לסביבה מלחיצה שגורמת לרגשות שליליים. זה יכול להוביל לתסמיני חרדה ודיכאון בגילאים צעירים וצעירים יותר.

באופן דומה, מורים שקועים מדי יום בסביבה מתוחה ומתישה זו. לכן, הם יכולים בסופו של דבר לסבול משחיקה ולראות גם את מצבי הרוח שלהם משתנים.

יתרונות השימוש בהומור בכיתה
יתרונות השימוש בהומור בכיתה.

שימוש בהומור בכיתה עוזר ליצור אווירה חיובית ונינוחה. בדרך זו, ביצוע טעויות אינו אומר דחייה או השפלה. מצד שני, ילדים מרגישים רגשות נעימים של שיתוף פעולה ואמפתיה.

ללא ספק, זה יעזור גם למורים וגם לתלמידים להיות מאושרים יותר ובעלי איכות חיים טובה יותר. בנוסף, זה יניע את שתי הקבוצות לעבוד בצורה נלהבת יותר. כשהלמידה מהנה ומהנה, כשהיא מייצרת רגשות חיוביים, מי לא היה רוצה להמשיך לעשות את זה?

מערכות יחסים לשיפור הלמידה

במידה רבה, הוראה כרוכה בקשרים חברתיים. מורים צריכים להיות מסוגלים ללכוד את תשומת הלב של תלמידיהם ולתקשר מידע. כמו כן, יחסי עמיתים חשובים מאוד. הומור מטפח קרבה, אינטימיות ולכידות בין אנשים.

הקירות נופלים ונוצר מערכת יחסים מטפחת מאוד של אמון. לכן, הודות להומור, המתחים מתרככים, מערכות היחסים מתקרבות והתקשורת משתפרת. כמו כן, מידע מהנה אטרקטיבי יותר. לכן, ילדים זוכרים את זה ביתר קלות.

לקדם גמישות מחשבתית

היבטים כמו יצירתיות, גמישות קוגניטיבית ומיומנויות אנליטיות חיוניים לחיים. עם זאת, לבתי ספר יש לרוב תכניות לימודים נוקשות שלא מאפשרות לילדים להשתתף באופן פעיל בחינוך שלהם. לכן, הם הופכים לנמענים פסיביים של מידע שאפילו לא גורם להם להיות סקרנים.

שימוש בהומור בכיתה יוצר מוחות פתוחים וגמישים. זה מגרה את מיומנויות החשיבה השונות שלהם. זה גם עוזר לילדים לראות דברים מנקודות מבט אחרות.

איך אמור להיראות הומור בכיתה?

כמובן, לא סתם הומור יעבוד. לעג, השפלה או צחוק על חשבון מישהו אחר פשוט יגרום לאנשים להרגיש חנוקים. הומור בכיתה צריך להתמקד בבניית מערכות יחסים ולמידה מטעויות.

לכן, השתמש בבדיחות שמאחדות את הקבוצה. תנו לילדים להרגיש שייכים! עודדו גישה נינוחה וחיובית לטעויות, תוך ראייתן כחלק טבעי מתהליך הלמידה.

פופולריים