איך לנהל גאווה בילדים?

יהיה קשה מאוד לנהל את הגאווה בילדים
כך, ללא שינוי בגישה של הורים וקרובי משפחה אחרים, יהיה קשה מאוד לנהל את הגאווה בילדים.
יהירות או גאווה בילדים יכולים להוביל לשינויים התנהגותיים חשובים. מה אנחנו יכולים לעשות כדי לעזור להם?

גאווה היא רגש שכיח בחייהם של אנשים וילדים אינם יוצאי דופן. עם זאת, זה יכול להוות סיבה לדאגה אם תחושה זו קיימת לעתים קרובות מדי ומתחילה לשנות באופן קיצוני את התנהגות ילדנו. הנה כמה טיפים לניהול גאווה בילדים.

גאווה בילדים, בעיה שמתחילה בבית

כל בן אדם מגלה גאווה בשלב מסוים בחיים. אבל מהי גאווה, בעצם? הגדרה אחת היא עודף הערכה כלפי עצמו, הן פיזית והן בגלל ההישגים, היתרונות או היכולות שלנו.

ילדים גם מגלים גאווה, מכיוון שזהו רגש אנושי טבעי. עם זאת, כאשר היא מתחילה להתבטא לעתים קרובות מדי, תחושה זו יכולה בקלות להפוך ליהירות, יהירות או היבריס.

ילדים גאים מדי או יהירים מתחילים לחוות שינויים בהתנהגותם. בדרך כלל הם מסתבכים עם ילדים אחרים בסביבתם. הם יכולים אפילו להיתקל בבעיות עם מבוגרים, מכיוון שהם בדרך כלל מתנהגים כאילו הם מרגישים עליונים.

ילדים גאים מדי הופכים להיות קשוחים, ולכן הם מתחילים להיתקל בבעיות בכל הנוגע לחברתי ולהתקבל על ידי ילדים אחרים.

הבעיה עם סוג זה של התנהגות היא שהיא בדרך כלל מתפתחת כתוצאה מהמעגל המשפחתי. במילים אחרות, ברוב המקרים ילדים מעתיקים את ההתנהגות והיחס מהוריהם, סבא וסבתא וקרובי משפחה אחרים שעלולים להיות נוכחים כל הזמן בחיי הילדים.

כיצד נוכל להימנע מגאווה בילדים?

האמצעי העיקרי שעלינו לנקוט כדי להימנע מהתפתחות גאווה בילדים הוא ניתוח יסודי של ההתנהגות של כל בני המשפחה.

לדברי מומחים, ילדים בדרך כלל מחקים סוג זה של התנהגות. כך, ללא שינוי בגישה של הורים וקרובי משפחה אחרים, יהיה קשה מאוד לנהל את הגאווה בילדים.

העריכו את החשיבות של כל הרגשות

כיצד נוכל להימנע מגאווה בילדים
כיצד נוכל להימנע מגאווה בילדים?

הורים חייבים להדריך את ילדיהם, ותוך כדי כך חשוב שיסבירו מדוע רגשות חשובים. תחושת כעס ועצב היא הכרחית כמו תחושת שמחה. אותו דבר קורה בגאווה.

אין שום דבר רע בהרגשה טובה לגבי ההישגים והיתרונות שהשגנו באמצעות המאמץ והעבודה הקשה שלנו. עם זאת, כאשר הגאווה חוזרת על עצמה והופכת ליהירות, יש בעיה. המפתח להצלחה ולרווחה הוא איזון.

רשות

אם הורים לא רוצים לעודד התפתחות של עמדות כמו יהירות, חשוב להם לא להיכנע להתקפי זעם אפשריים. אם הורים תמיד ירצו את ילדיהם וייכנעו להתפרצויות שלהם, הם לעולם לא ילמדו כבוד וגבולות אמיתיים.

הראה להם שלכל פעולה יש תוצאה

לקח חשוב נוסף הוא הלקח על ההשלכות. ילדים חייבים להבין בבירור שלכל פעולה יש תוצאה, במיוחד אם אנחנו מדברים על גישה שלילית.

לדוגמה, אם ילדים פוגעים או פוגעים במישהו בגלל הגאווה שלהם, יש לדבר איתו על התנהגותם.

לבקש עזרה

אם ילדכם מפתח יותר מדי גאווה, גם לאחר שעשיתם כל מה שיכולתם, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לבקש עזרה.

פסיכולוגים הם אנשי המקצוע המתאימים ביותר לברר מדוע ילדים מתנהגים כך. הם יכולים גם להדריך ולעזור להורים לאורך התהליך.

חינוך בבית הוא המפתח

התנהגותם ויחסם של ההורים הם יסוד להתפתחות נכונה של ילדיהם. אנחנו חייבים לתת דוגמה טובה בבית, וזו הסיבה שאנחנו חייבים להיות זהירים מאוד במה שאנחנו אומרים ואיך אנחנו אומרים את זה כשהילדים שלנו נוכחים.

חיזוק עמדות חיוביות כמו גם זיהוי ותיקון שליליות הן היבטים בסיסיים בגידול הילדים.

ניהול גאווה בילדים לא אמור להיות משימה מסובכת, כל עוד ההורים מחויבים לחלוטין. בעזרת סבלנות וחיבה נוכל לשנות את התנהגות ילדינו.

פופולריים