טיפים למאבק בלחץ לאחר לידה

טיפים למאבק בלחץ לאחר לידה
טיפים למאבק בלחץ לאחר לידה.
מתח לאחר לידה הוא תכוף מאוד מאחר וחייה של האם הטרייה הופכים שונים לחלוטין. כעת, הדאגה העיקרית שלך היא הגנה וטיפול בתינוק שלך.

לאחר הלידה, זה נורמלי להרגיש לחוץ, מכיוון שחל שינוי גדול בחייך כתוצאה מהגעת תינוקך. כעת, אתה מקדיש 24 שעות ביממה לטיפול והגנה על הקטן שלך. כתוצאה מכך, מתח לאחר לידה נפוץ ויקטן ככל שתשלוט במצב ותכיר טוב יותר את ילדך.

במאמר זה, אנו הולכים להסתכל על כמה טיפים להילחם בלחץ ולהרגיש טוב יותר במהלך תהליך זה. רוצה לדעת מה אתה יכול לעשות כדי להילחם בלחץ לאחר לידה? המשך לקרוא!

לחץ לאחר לידה: מה לעשות?

כשאתה אמא בפעם הראשונה, יש הרבה רגשות שונים, כמו הרגשה קצת אבודה או לא בטוחה אם תהיה הורה טוב או לא. לדוגמה, אתה עשוי לחשוב:

  • "אני מאוד המום."
  • "אני לא יודע אם אני אדע איך לעשות את זה."
  • "אני צריך להיות מסוגל לישון יותר משעתיים."
  • "אני דואג רק לגבי התינוק ושהם בסדר."

אל תדאג! כל המחשבות האלה הן נורמליות בזמן הזה אז אל תרגיש רע בגלל שאתה חושב על הדברים האלה.

חוסר שינה, עקב טיפול בתינוק או דאגה לתינוק, גורם לתנודות במצב הרוח שגורמות לתחושת עצבנות רבה יותר ותשישות פיזית ונפשית.

טיפים למאבק בלחץ לאחר לידה

אם זה עתה ילדת והתסמינים הללו נשמעים לך מוכרים, ייתכן שאת חווה מתח לאחר לידה. להלן, נדבר על כמה טיפים שיעזרו לשפר את התסמינים הללו.

לישון כשהתינוק עושה זאת

אל תחכו לרגע המושלם שיגיע. נצל כל רגע שהתינוק ישן כדי לנוח קצת בעצמך. כמו כן, אם אתה יכול, נצל את השותף שלך להתחלף. בזמן שאתה נח, הם יכולים לטפל בילד ולהיפך.

תקשר עם בן הזוג שלך

חשוב שתדבר ותהיה כנה לגבי איך אתה מרגיש, איך אתה מתמודד עם הכל, ולגבי הרגשות שלך לגבי התינוק, כי בן הזוג שלך בטוח מרגיש דברים מאוד דומים לך. למעשה, חשוב שיהיו לך את אותם רגעים של אינטימיות כדי להילחם בלחץ לאחר לידה. אל תפסיקו לדבר אחד עם השני!

תזונה בריאה

רוצה לדעת מה אתה יכול לעשות כדי להילחם בלחץ לאחר לידה
רוצה לדעת מה אתה יכול לעשות כדי להילחם בלחץ לאחר לידה?

חשוב מאוד שלא תזניחו את התזונה שלכם. לידה, הנקה, טיפול בתינוק... כל זה כרוך במאמץ משמעותי לגופך לחזור למצב הגופני בו היית קודם. כתוצאה מכך, תזונה בריאה תספק לך מספיק אנרגיה להתאוששות פיזית מהירה יותר. זכור שעדיף לאכול חמש ארוחות קטנות ביום.

הימנע מחרדה כדי להילחם בלחץ לאחר לידה

לפעמים התינוק לא רוצה לאכול, לישון, או פשוט מתחיל לבכות ללא סיבה. זה לא אומר שמשהו לא בסדר. הם רק תינוקות ולפעמים הם לא עושים דברים כמו שאתה רוצה שהם יעשו.

תהיה מוכן לקבל עזרה

אתה לא צריך לעשות הכל. האציל משימות מסוימות למישהו אחר כדי לעזור לך להרגיש פחות לחוץ. אם המשפחה, החברים או השותף שלך רוצים לעזור, אל תדחה את העזרה הזו! אתה צריך לחשוב על עצמך כדי להילחם בלחץ לאחר לידה. אם תנסה לעשות הכל, אתה רק בסופו של דבר תחמיר את המצב.

אל תשים את חייך בצד כדי להילחם בלחץ לאחר לידה

נצלו כמה רגעים שבהם תוכלו להשאיר את התינוק אצל קרוב משפחה או בן/בת הזוג כדי לצאת לקניות או לשתות קפה עם חבר. חשוב גם לקבל רגעים קטנים לעצמך. חיוני להתנתק, אפילו לזמן קצר, מכיוון שזה יעזור לך להירגע.

היו מודעים למצב הרוח שלכם

תאמינו או לא, התינוק שלכם רגיש למצב הרוח שלכם. אם אתה מרגיש מתוח או עצבני, הקטן שלך ירגיש כך. אז נסו למנוע מילדכם להרגיש כל מתח שאתם חשים. נסה להירגע כך שהקטן שלך יראה אותך רגוע וירגיש באותה צורה!

ארגן ביקורים

כשיש לך מבקרים, אתה לא מרגיש לחוץ. נסה לקבוע מספר ביקורים. איך?

  • אם אתה הולך לבקר בן משפחה, היה ברור כמה זמן אתה הולך להישאר כדי שזה לא יהיה מתיש מדי עבורך ועבור תינוקך.
  • אם אתם מתכוונים לקבל מבקרים, תכננו ליום שמתאים לכם. נסה תמיד לבקר בקבוצות קטנות כדי שלא יהיו יותר מדי אנשים.
  • אתה תמיד יכול להזהיר מבקרים שאתה והתינוק שלך זקוקים למנוחה, ולכן לא תוכל להישאר זמן רב.

על מתח לאחר לידה

אם אינך רואה שיפור, למרות השימוש בכל העצות הללו, עדיף שתבקר את הרופא שלך כדי לברר אם הלחץ הזה נובע מסיבה חיצונית. לדוגמה, זה יכול להיות חוסר בוויטמין או משהו אחר.

עם זאת, אנו מקווים שהטיפים הללו יהיו שימושיים עבורך ושתצליחו להפחית את הלחץ של המצב. אתה יכול לעשות את זה!

פופולריים