5 מפתחות לדבר עם ילד כועס

אנחנו הולכים לתת לך את המפתחות לדבר עם ילד כועס
לכן, אנחנו הולכים לתת לך את המפתחות לדבר עם ילד כועס.
נפוץ מאוד שילדים כועסים כאשר הם לא מקבלים את מה שהם מבקשים או צריכים לקבל תשובה "לא". במקרים אלה, הדבר החשוב ביותר הוא שתשתמש בכמה עצות כדי לעצור התקפי זעם.

כעס הוא תגובה אופיינית של כל האנשים כאשר הם לא מצליחים להשיג מטרה. במקרה של ילדים, אירועי הכעס הללו הם קבועים ויכולים לנבוע מכל מיני מצבים. לכן, אנחנו הולכים לתת לך את המפתחות לדבר עם ילד כועס.

כאמא, את עלולה לסבול כשאת רואה את ילדך כועס. עם זאת, חשוב לדעת שזו תגובה נורמלית שאתה צריך ללמוד ממנה. עליך לזהות את מקור הסכסוך כדי שזה יוכל להיות לקח לפעם הבאה שילדך יתעצבן ממשהו.

5 מפתחות לדבר עם ילד כועס

אלו כמה טיפים שיאפשרו לך לדבר עם ילד כועס. במקרים אלו, אנו ממליצים להישאר רגועים ולהיות סבלניים. אתה בטוח תעבור אליהם!

1. לעולם אל תאבד את קור רוחך

הטיפ הראשון לדבר עם ילד כועס הוא לא לאבד את העשתונות. במקרים אלה, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לשבת לצדם ולחכות שהזעם יעבור לחלוטין.

בנוסף לבעיטות ולצרחות, ילדכם עשוי להשתמש גם במחוות מסוכנות כדי להעביר את דבריו. אם גם אתם מתוסכלים, אז כדאי שתקחו את הזמן כדי להחזיר את השליטה ואז תחזרו. אם תשמרו על קור רוח, תגרום לילד להירגע.

2. עזרו לילדכם להירגע

אם תוכל לעזור לילדך להבין שהוא חייב ללמוד להירגע, יהיו לו פחות התקפי זעם. אין ספק, הרפיית הגוף שלו היא כלי שימושי מאוד להתגבר על קשיים פיזיים כגון מתח, חוסר סבלנות כרוני או התקפי זעם.

אפשר להראות לילד עצות פשוטות שיעזרו לו לשלוט בכעס שלו. ישנן טכניקות בסיסיות של הרפיה, נשימה, ריכוז או דרכי פורקן. שימוש בשיטות אלה יאפשר לך לעבור את הרגשות השליליים.

3. נסו למנוע כעס

אנו ממליצים לך לשים לב למצבים שמתסכלים את ילדך ולתכנן את ההשלכות. אם, למשל, ילדכם פורץ בבכי כשהוא צמא, כדאי תמיד להביא אתכם בקבוק מים כדי להרוות את צימאונו.

להיפך, אם אתה מבין שמדובר בגחמה, אתה צריך לנסות להסיח את דעתו. אפשר להחליף מקום, לתת לו צעצוע או לעשות משהו שהוא לא מצפה לו, כדי לגרום לו לשכוח מה הוא רצה.

מפתחות לדבר עם ילד כועס
מפתחות לדבר עם ילד כועס.

"ילד יכול ללמד שלושה דברים למבוגר: להיות מאושר ללא סיבה, להיות עסוק תמיד במשהו ולדעת לדרוש בכל כוחו את מה שהוא רוצה"
-פאולו קואלו-

4. השתמש בטון הנכון

ילד שלא מקבל מידע ברור יתקשה באמת להקשיב לנאמר. מכיוון שילדים מתעניינים בכל מה שקורה סביבם, דעתם מוסחת במהירות. מכאן הצורך לחזור על דברים לעתים קרובות מספר פעמים לפני שהם לוקחים אותם בחשבון.

אם אתה משתמש בטון הנכון בעת דיבור, זה יכול להיות יעיל רק כאשר הילד יודע את הגבולות שלו. אם זה לא המקרה, חשוב שתלמד להיות תקיף יותר. אחרת, אתה מסתכן באובדן שליטה וסמכות.

5. למדו את הילדים לבטא את התסכול שלהם במילים

כאשר ילדים כועסים, הם נוטים לפעמים להכות או לזרוק חפצים. במקרים אלו, עליך להבהיר כי לא תקבל שום מעשה אלימות מצידך. אם הם מתמידים, גרמו להם להבין שלמעשיהם יהיו השלכות.

אם הילד יודע שהוא יכול להשיג את מה שהוא רוצה באמצעות כל מחווה תוקפנית, הוא יכול לשמור על גישה זו על בסיס קבוע. לכן, יש צורך ללמד אותו להביע את התסכול שלו במילים.

6. אל תיכנע

הטיפ האחרון לדבר עם ילד כועס הוא לא להיכנע. לא משנה כמה זמן הכעס נמשך, הדבר החשוב הוא לא להיכנע לבקשותיו הבלתי הגיוניות או לנסות לנהל משא ומתן עם הילד כשהוא צורח. זה נכון גם אם אתה נמצא במקום ציבורי ואתה רוצה להפסיק את הבכי שלו בכל מחיר.

אם תיכנע, תלמד אותו שזו הדרך הנכונה להשיג את מה שהוא רוצה. זה גם גורם לילד להרגיש שיש לו שליטה.

בקיצור, עליך לזכור שהעצה הנ"ל נועדה להרגיע ילדים כשהם מוטרדים בצורה יזומה וחיובית, ללא צורך בהפעלת ענישה כלשהי. איתם, סוף סוף אפשר לסיים את התקפי הזעם שלהם!

פופולריים