ילדים חסרי החלטיות: איך לעזור להם

במאמר הבא נראה לכם כיצד תוכלו לעזור לילדים המתלבטים שלכם
במאמר הבא נראה לכם כיצד תוכלו לעזור לילדים המתלבטים שלכם.
אם יש לך ילדים חסרי החלטיות, אולי אתה לא יודע מה לעשות. האם לתת להם לקחת את הזמן כדי להחליט, לדרבן אותם לחשוב מהר יותר או לבחור עבורם? חשוב מאוד לדעת שזהו תהליך מאוד נורמלי, והוא לא נמשך לנצח.

במהלך הילדות, זה מאוד נורמלי לא לדעת מה לעשות, מה אתה רוצה, או מה לבחור. עם זאת, כהורים, עליכם לעזור לילדיכם ולעודד אותם לגבש דעות משלהם בנושאים שונים. במאמר הבא נראה לכם כיצד תוכלו לעזור לילדים המתלבטים שלכם.

ילדים חסרי החלטיות

ילדים מתחת לגיל שש מתקשים בדרך כלל לקבל החלטות. הם עלולים להיקרע בין שני מאכלים שונים, צעצועים וכו'.

אולי הם מבקשים טוסט לארוחת הבוקר, אבל כשהם רואים הורה או אח אוכלים דגני בוקר, הם גם רוצים את זה. זה לא שהם מקנאים, אלא שהם לא החלטיים.

מבוגרים שואלים רופאים וחבריהם שהיו להם ילדים חסרי החלטיות. התגובה הנפוצה ביותר היא בדרך כלל, "זה הדבר הכי נורמלי בעולם!"

הסיבה לכך היא שבגיל זה, הם עדיין מפתחים את האישיות שלהם, את האינדיבידואליות שלהם ואת תחושת הזהות שלהם. זה אומר שהם לא יודעים מה הם רוצים, אז הם רוצים לחוות הכל.

ראשית, הם בדרך כלל יגידו כן למה שהוריהם בוחרים. ואז, הם אומרים שהם רוצים משהו אחר. הם עדיין קטנים מכדי לדעת אם הם עושים את הבחירה הנכונה או לא. לכן, זה התפקיד שלך כהורה.

ילדים חסרי החלטיות אינם "קשקושים" ואין להם בעיות התנהגות. בנוסף, הם אינם חסרי משמעת ואינם פועלים למען תשומת לב. להיפך, הם פשוט לא יודעים מה הם רוצים כי הם עדיין לא התנסו בכל האפשרויות.

איך לעזור לילדים חסרי החלטיות

הצעד הראשון לעזרה לילדים מתלבטים קשור בהבנת המצב. במילים אחרות, צריך לזכור שכשהם צעירים, קשה להחליט מה לעשות אפילו לדברים הכי לא משמעותיים, הכי קטנים.

עם זאת, זה לא אומר שאתה צריך לתת לילדים שלך לבלות חצי שעה מול חנות הגלידה כדי לבחור טעם של גלידה. מצד שני, כהורים, בקשו מהם לקבל החלטה מהר יותר כי יש עוד אנשים שמחכים להזמין.

האם אפשר למצוא דרך ביניים? כמובן. הדרך הטובה ביותר לעזור היא לתת להם להביע את דעותיהם ולייקים בכל עת.

שאלה נפוצה מאוד מהרבה הורים לילדים חסרי החלטיות היא
עכשיו, שאלה נפוצה מאוד מהרבה הורים לילדים חסרי החלטיות היא: אילו דברים צריכים ילדים להחליט?

לדוגמה, אם אתם בדרך לבית הספר, תנו לילדיכם להגיד לכם איזה בגדים הם רוצים ללבוש, או מה הצבע האהוב עליהם. אין ספק, זה ישתנה מדי פעם.

תנו לילדים מתלבטים שתיים או שלוש אפשרויות

דרך נוספת לעזור היא לתת פחות אפשרויות לבחירה. אם יש להם מגוון רחב של אפשרויות, סביר יותר שהם ישקיעו זמן מה בקבלת החלטה. אז במקום לשאול "מה אתה רוצה לאכול?" אתה יכול לומר, "היום הבחירות שלך הן פסטה או המבורגר, מה אתה מעדיף?"

בנוסף, אנו ממליצים לבנות אמון עם ילדיכם. כדי לעשות זאת, אל תקבל את ההחלטות שלהם עבורם רק בגלל שאתה ממהר. בדוגמה של חנות הגלידות, לא עדיף פשוט להגיד לפקיד לשים שוקולד ותות "כי הם המועדפים שלך".

במקום לעשות לילדיכם טובה, זה פוגע בהם כי הם ירגישו שהם לא יכולים לקבל החלטות בעצמם. כמו כן, הם יודעים שלא משנה מה יגידו, ההורים שלהם בסופו של דבר יבחרו עבורם.

בשלב מוקדם, זה יכול להזיק להתפתחות האישיות שלהם. בעתיד, הם עשויים להיות פחות עצמאיים, ויהיה קשה יותר ויותר לקבל החלטות.

האם ילדים צריכים להחליט הכל?

עכשיו, שאלה נפוצה מאוד מהרבה הורים לילדים חסרי החלטיות היא: אילו דברים צריכים ילדים להחליט?

כמובן, אתה לא צריך לבקש מילדים בני חמש לקבל החלטות בסיסיות או חשובות, כמו לאיזה בית ספר ללכת או אם הם יאכלו פירות וירקות או לא. אין עליהם ויכוח, ועם ילדים צעירים, אתה צריך להיות קפדני לגבי זה.

"ילדים חסרי החלטיות אינם 'קשקושים' ואין להם בעיות התנהגותיות. בנוסף, הם אינם חסרי משמעת ואינם פועלים למען תשומת לב."

עם זאת, הילדים שלכם יכולים לבחור בין כמה מקומות לטיול, או אילו צעצועים הם רוצים לקחת לחופשה.

ילדים חסרי החלטיות עוברים את השלב הזה טוב יותר אם יש להם את התמיכה, הסבלנות ובעיקר החיבה של הוריהם.

חשוב שמבוגרים יעודדו את ילדיהם לקבל החלטות בעצמם. למרות שזה עשוי להיות קשה לפעמים, זה יהיה הישג גדול. למעשה, זה אפילו יעזור להם להגביר את ההערכה העצמית שלהם.