טיפים לתקשורת בין אמהות ובנות

כדאי שתדעו שהיחסים בין אמהות לבנות אף פעם לא פשוטים
בקיצור, למרות שבנות מעדיפות לדבר עם האמהות שלהן, כדאי שתדעו שהיחסים בין אמהות לבנות אף פעם לא פשוטים.
יחסי אם-בת אינם תמיד קלים. עם זאת, אפשר ליצור קשר המבוסס על אמון ודיאלוג. אנו ניתן לך כמה טיפים כדי לעודד את בתך לדבר איתך יותר.

אין ספק שהתקשורת בין אמהות לבנות היא בדרך כלל מאוד מיוחדת. ברוב המקרים, בנות מעדיפות לדבר עם אמהותיהן ולתת בה את אמונן. זה קורה כאשר התקשורת זורמת וטבעית.

אבל מערכות היחסים בין אמהות ובנות לא תמיד קלות. בחלק מהמקרים יש אינסוף שיחות יומיות, אך במקרים אחרים השיחות מוגבלות ואינן כוללות יותר מדי פרטים.

לאחר מכן, נתאר כיצד מתפתח מערכת היחסים אם-בת.

השלבים השונים של מערכת היחסים אם-בת

מערכת היחסים בין אמהות ובנות יכולה להיות קרובה ולעיתים אף חונקת. הקשר בין שניהם מתחיל בילדות ונמשך במהלך גיל ההתבגרות ועד לבגרות.

שלושת השלבים של הקשר אם-בת כוללים:

1. יחסי אם-ילדה

בשלב ראשון זה, האם עשויה לייצג את איש סודה היחיד של הילדה. הילדה הקטנה חולקת את הסודות הראשונים שלה לגבי בית הספר או הערות לגבי החברות החדשה שלה. האמון ביניהם מוחלט, מה שמאפשר להם להביע בחופשיות את מחשבותיהם ורגשותיהם.

כל התגובות הללו מתורגמות לקשר יפה במהלך הילדות. עם זאת, ככל שחולפות השנים, עלולים להיווצר קונפליקטים והקשר הופך מסובך יותר.

2. יחסי אם-מתבגר

הילדה הקטנה והדברנית גדלה לאדם עם רגשות שקשה לשלוט בהם. במהלך תקופה זו, הרבה יותר מסובך לבת לסמוך על אמה.

בעיצומו של גיל ההתבגרות, בנות מחפשות יותר עצמאות ממשפחתן. היחסים שיש לה עם חבריה מרגישים חזקים יותר. כתוצאה מכך, היא מעדיפה לחלוק את סודותיה עם חבריה, כמו סיפורים על המאהבים שלה.

במהלך תקופה זו, הסכסוך בין אמהות ובנות יכול לגדול לאט לאט. לבנות יש הזדמנויות למרוד כשהן מחפשות את עצמאותן. בין היתר, בנות לומדות לקבל דעות מנוגדות ולגבש אישיות משלהן.

3. יחסי אם-בת בוגרת

כשאנחנו נכנסים לעולם המבוגרים, הכל קורה בצורה טבעית יותר. כשהבת מתבגרת, היא מאשרת מחדש את מרידותיה. האם אינה יכולה להגביל או להשפיע על הדרך שבה בתה חיה.

לכן, האם חייבת להבין שנגמר הזמן לגדל את בתה, והגיע הזמן להתרכז כעת בקשר בריא איתה.

6 טיפים לעידוד תקשורת בין אמהות ובנות

טיפים לעידוד תקשורת בין אמהות ובנות
טיפים לעידוד תקשורת בין אמהות ובנות.

אנו ממליצים לך כאמא להישאר נוכחת בחיי ילדתך הקטנה מבלי להיות פולשנית. אולי היא לא תרצה לסמוך עליך עם כל הסקרנות או הסודות שלה אם היא מרגישה שאתה שופט אותה.

מסיבה זו, רצוי לשמור על מרחק, גם בתפקיד של איש סוד. הנה כמה דרכים שבהן תוכל להשיג זאת:

1. התחל לדבר עם בתך בגיל צעיר.

לדבר עם בתך על נושאים חשובים זה משהו שאתה צריך להתחיל לעשות כבר בשלב שלפני גיל ההתבגרות. ערכו ויכוחים המתאימים לגיל והתקדמו ככל שהיא מתבגרת, במיוחד בין הגילאים 11 ל-14.

2. ראש פתוח יעזור לה לדבר איתך.

אם תצליחי להיות אמא קצת פחות ביקורתית ויותר פתוחה, בתך תהיה מוכנה הרבה יותר לבטוח בך.

היא עשויה לפעמים לסרב להגיב או לשתף מידע נוסף כשאתה שואל שאלות. נסה להימנע מלחוץ עליה לשתף פרטים שהיא לא רוצה.

3. מצא את האיזון בין להיות חברה ואמא

אחד המפתחות הוא לאזן את מערכת היחסים אם-בת כבר מגיל צעיר. ניסיון להיות קרוב מדי לבת שלך יכול להועיל.

יש אמהות שמנסות כל כך להנגיש את עצמן לבנותיהן שהן נכנסות לפרטים מיותרים. אמא יכולה להיות חברה ומקורבת, אבל היא חייבת תמיד להישאר אמא.

" האהבה בין אם לבת אף פעם לא נפרדת.

-ויולה שיפמן-

4. שתפו טקסים משפחתיים

טקסים משפחתיים יכולים להיות אירועים, חגיגות או אירועים המאפשרים לאמהות ולבנות פשוט לבלות יחד. עבור בתך, הרגעים הללו מייצגים הזדמנות לחלוק סיפורים, חששות וחוויות.

אם תתחיל את הפעילויות הללו מוקדם, בתך תשמור על הרגלים אלה במהלך התבגרותה ואפילו בבגרות.

5. חפשו פתרונות עם בתכם

תן לבת שלך להציע את הפתרונות שלה כשאתה מדבר על בעיה שיש לה ונסה לפתור אותה איתה. בנות צריכות עצות, אבל הן גם רוצות להיות חלק מהפתרון. שיטה זו תעודד אותה לדבר איתך כאשר יש לה בעיה.

6. השתמש במדיה הנוכחית כדי להתחיל שיחות עם בתך

הפוך את התקשורת עם בתך לחלק בלתי נפרד מחייך. כלי תקשורת חדשים יכולים לחזק את הקשרים. אתה מוזמן לשתף אותה בכל מה שמעניין אותך. כמו כן, אל תהססו לדון בנושאים ולהחליף דעות.

בקיצור, למרות שבנות מעדיפות לדבר עם האמהות שלהן, כדאי שתדעו שהיחסים בין אמהות לבנות אף פעם לא פשוטים. זה יכול להיות בעייתי, אבל זה יכול להיות גם עשיר ומוצק מאוד.

אל תשכח שיש אמא שמקשיבה לך, תומכת בך ואוהבת אותך היא הברכה הכי גדולה בחיים.

פופולריים