5 מפתחות לארגון פגרה בבית הספר

אם אתה רוצה לארגן הפסקה בבית הספר
אם אתה רוצה לארגן הפסקה בבית הספר, אתה יכול לעשות הרבה יותר מאשר רק לשמור על שליטה בילדים בזמן שהם משחקים, רצים או קופצים.
בנוסף למשחק חופשי, זמן ההפסקה יכול להיות שימושי להרבה יותר פעילויות מהנות המאפשרות לילדים ללמוד בזמן שהם נהנים. למד כיצד לארגן חופשה בבית הספר.

ההפסקה היא חלק מהותי מיום הלימודים של הילד. אם אתה רוצה לארגן הפסקה בבית הספר, אתה יכול לעשות הרבה יותר מאשר רק לשמור על שליטה בילדים בזמן שהם משחקים, רצים או קופצים. יש הרבה אפשרויות מעניינות להפוך את מגרש המשחקים לדינמי יותר.

על ידי הפיכת מגרש המשחקים לדינמי יותר, אתה יכול להשיג הטבות מעניינות מאוד לקטנטנים. לדוגמה, דו קיום טוב יותר בין תלמידי בית ספר, יכולת גדולה יותר ליישוב סכסוכים, או השתתפות גדולה יותר של נערים ונערות בספורט ובפעילויות גופניות.

עם זאת, זה לא אומר שלמשחק חופשי, שחשוב לא פחות לילדים, אין מקום. אבל יש לזה השפעה על ארגון טוב יותר של זמן ההפסקה כדי להפוך את חיי בית הספר ליותר פרודוקטיביים, מעניינים ומהנים עבור הילדים וגם עבור המורים.

מה אתה יכול לעשות כדי לארגן פגרת בית ספר בצורה אחרת?

קיימות הצעות פדגוגיות שונות המעודדות שימוש בהפסקה כמרחב חינוכי. כך, תוך ניצול הדמיון והמשחק החופשי של הילדים, ניתן גם להפעיל מימוש משימות ופעילויות המקדמות ערכים אצל ילדים. הנה כמה רעיונות.

"מדף הספרים של אדם הוא גם הדיוקן שלו, וכל כך משובח שלא המברשות המדויקות ביותר ולא העט החודר והנאמן ביותר של הביוגרף הטוב ביותר לא יכולים להשתוות אליו. הספרים שכל אחד בוחר לבילוי שלו, להוראתו, אפילו בשבילו. הבל, הן טביעות אצבע אמיתיות של הרוח, המאפשרות את הזיהוי המדויק שלו."

-גרגוריו מרניון

סדנאות משחק

ילדים אוהבים לשחק. למעשה, משחק הוא חלק בסיסי בלמידה של ילדים. אז למה לא לנצל את זמן ההפסקה ליצירת מגוון סדנאות מועילות ומהנות?

רעיון מעניין, למשל, יכול להיות להחזיר כמה משחקים מסורתיים מהדורות הקודמים. לדוגמה, כוסית, כדורי, גולות, תג, סרדינים...

למד כיצד לארגן חופשה בבית הספר
למד כיצד לארגן חופשה בבית הספר.

במשחקים אלו, ילדים מפנימים את הערך של עבודת צוות, למשל. במקביל, אתם משדרים להם ערכים תרבותיים עתיקים, שמוציאים אותם מהסביבה הטכנולוגית שבה הם מבלים כל כך הרבה שעות ביממה.

בנוסף, ניתן לנצל את זמן ההפסקה לקירוב ילדים לתרבויות אחרות באמצעות משחקים ממדינות אחרות. מורים יכולים להוסיף את האלמנט האינטגרטיבי הזה על ידי גיוס עזרה של תלמידים זרים שאולי נמצאים בבית הספר או על ידי מחקר משחקים פופולריים ממדינות אחרות. זה יעניק לילדים העשרה תרבותית חשובה וראייה שונה וקוסמופוליטית יותר על העולם הסובב אותם.

למידה באמצעות קישוט

אנחנו יכולים להציע לילדים אלמנטים דקורטיביים שהם יכולים גם להשתמש בהם. איך זה נעשה? על ידי שילוב צורות גיאומטריות, מצפנים, שעונים, אותיות צעצוע וכו'.

בדרך זו, התלמיד לא רק נהנה ומשחק, אלא גם מחזק את הידע שהתקבל בכיתה, מתנסה מעבר לספרים, ומשפר את דמיונו ואת יכולתו להתאים את מה שלמד לחיים האמיתיים.

סדנאות מיקרו

סדנאות מיקרו יכולות להיות מאוד מגוונות ודי מהנות. כמה מהמעניינים שבהם קשורים לתקשורת. ילדים יכולים לעצב בעצמם עיתונים, תחנות רדיו וכו'.

אפשרות זו מאפשרת לבחון אפשרויות רבות. יכולות להיות סדנאות תיאטרון, סדנאות קולנוע, סדנאות גינון, אפילו סדנאות קסמים. המטרה היא שהקטנים יחקרו את טעמם ותחביביהם ויכירו תחומים שעשויים לעניין אותם.

עיצוב מחדש של אזורים משותפים

אפשרות טובה נוספת להנאה מסוג אחר של הפסקה היא לעצב מחדש אזורים משותפים. אתה יכול לקשט מחדש את אזור מגרש המשחקים עם ציורים, גרפיטי, או אפילו ציורי קיר. כך מחדשים את האוויר בבית הספר והילדים מתארגנים, מגבירים את היצירתיות ועובדים בצוות.

פעילות ספורטיבית ופיזית בזמן ההפסקה בבית הספר

ילדים מערביים מראים נטייה גוברת להשמנה. לכן, חשוב לנצל כל זמן כדי לגרום להם להתאמן. מסיבה זו, אתה יכול לארגן זמנים לשחק כדורגל או כדורסל וענפי ספורט אחרים, לרוץ מירוצים או לשחק משחקים הכוללים פעילות גופנית וכו'.

בקיצור, אנו מקווים שחמשת הטיפים האלה לארגון חופשה בבית הספר יהיו שימושיים עבורכם כדי להבטיח שהילדים הקטנים יהנו מאוד בזמן שהם לומדים. עם זאת, אל תשכח שגם משחק חופשי חשוב; הבסיס תמיד טמון בשילוב נבון של אלמנטים.

פופולריים