5 פצעים רגשיים במהלך הילדות שנמשכים לבגרות

הפחד מבגידה הוא עוד אחד מהפצעים הרגשיים הנפוצים ביותר במהלך הילדות
הפחד מבגידה הוא עוד אחד מהפצעים הרגשיים הנפוצים ביותר במהלך הילדות.
האם תהיתם פעם אם יש פצעים רגשיים מילדות שנמשכים לבגרות? להלן, נשתף קצת מידע על הנושא.
ישנן נסיבות ומצבים מסוימים שיוצרים פצעים רגשיים במהלך הילדות. לחלק מהפצעים הללו יש את הכוח להימשך לבגרות. ההשפעות עשויות להשתנות בחומרתה, בהתאם למקרה.

רוב האנשים שוכחים את רוב המצבים שחוו במהלך הילדות. למשל, היום הראשון שלהם ללימודים או הפעם הראשונה שהם רכבו על אופניים.

עם זאת, קשה יותר לשכוח את הרגעים שבהם סבלנו מהשפלה או שהיינו קורבנות לצורה כלשהי של אי צדק. פצעים רגשיים אלו נוטים להשפיע באופן משמעותי על ההתפתחות הפסיכו-סוציאלית של האדם. והם מסוגלים לייצר פחדים, חוסר אמון ובעיות אחרות למשך שארית חייו של אדם.

הם יכולים גם לעכב את יצירת קשרים בריאים כמו גם אינטראקציה חברתית חיובית, באופן כללי.

הפצעים הרגשיים שמתרחשים בילדות לא חייבים להיות קבועים. למרבה המזל, לרבים מהם יש פתרון וניתן לרפא אותם בעזרת מטפל או פסיכולוג. התמיכה של יקיריהם היא גם מפתח.

כדי להתגבר על הפצעים הרגשיים של האדם מילדות, עליו להיות מודעים אליהם קודם כל. אם מישהו מסווה את הכאב שלו או נמנע מלהתמודד איתו מחשש להיפגע, הריפוי הוא בלתי אפשרי.

5 הפצעים הרגשיים הנפוצים ביותר במהלך הילדות

פחד נטישה

כמעט כל בני האדם חווים פחד נטישה במידה כזו או אחרת. לא רק על ידי בני הזוג או החברים שלהם, אלא גם על ידי בני משפחה, חיות מחמד, או אפילו אלה שאין להם קשר חזק במיוחד.

אנשים הסובלים מתלות מסוג זה צריכים להתמודד גם עם הפחד מדחייה. מסיבה זו, הם יוצרים מחסומים כדי לא לאפשר לאחרים להתקרב יותר מדי. הם חוששים שאחרים עלולים לפגוע בהם בדרך זו או אחרת.

פחד זה נוטה להופיע אצל אנשים שסבלו מנטישה במהלך ילדותם. ייתכן שהנטישה הזו הייתה מקרית או מכוונת. הפצע שנוצר אינו קל לריפוי, ועשייתו כרוכה בהתבוננות פנימה. אדם שחי בפחד נטישה חייב להתחיל מסע של למידה לסמוך על אחרים.

פחד מדחייה

בדיוק כמו פחד נטישה, הפחד מדחייה הוא אחד הפצעים הרגשיים העמוקים ביותר שמשפיעים על אנשים. זה לא כרוך רק בדחייה על ידי אחרים, אלא גם בדחייה של אדם את עצמו.

הפצעים הרגשיים שמתרחשים בילדות לא חייבים להיות קבועים
הפצעים הרגשיים שמתרחשים בילדות לא חייבים להיות קבועים.

פחד זה יכול להיות תוצאה של גורמים שונים, כגון דחייה על ידי ההורים, המשפחה, החברים או האחים. כתוצאה מכך, הילד מפתח מחשבות שליליות הקשורות לדחייה, תחושת חוסר אהבה ושחיקה של ההערכה העצמית של האדם.

אנשים הסובלים מסוג זה של פחד מרגישים לעתים קרובות שהם לא ראויים לחיבה והבנה. רגשות אלו מניעים אותם לבודד את עצמם מהסובבים אותם. כדי לפתור את הבעיה, עליהם להתחיל לקבל החלטות בעצמם, מבלי לדאוג מה אחרים יחשבו.

פחד מהשפלה

פצעים הנגרמים מהשפלה מופיעים לעיתים קרובות אצל אנשים שחוו ביקורת וחוסר אישור מצד אמהות קפדניות במהלך הילדות. זה נכון במיוחד בקרב אלה שהואשמו בהתנהגות מגושמת, רעה, בוגרת, מעצבנת וכו'. זה הורס את ההערכה העצמית של הילד.

כתוצאה מכך, אנשים מפתחים אישיות שתלויה במה שאנשים אחרים אומרים. הם גם יוצרים מגן מגן כדי להגן על עצמם מפני איומים שעדיין לא הופיעו.

כדי להתגבר על מצב כזה, חשוב לעבוד על העצמאות, החופש וההבנה העצמית של האדם. זה יאפשר לאנשים החוששים מהשפלה לשחרר את הפחדים שלהם.

פחד מבגידה

הפחד מבגידה הוא עוד אחד מהפצעים הרגשיים הנפוצים ביותר במהלך הילדות. בדרך כלל, זה מופיע בקרב אותם ילדים שהוריהם בגדו בהם בכך שלא עמדו בהבטחותיהם .

בכך, ההורים יוצרים מצב שמייצר מידה רבה של חוסר אמון, קנאה ומערכות יחסים לא בריאות.

להיות קורבן לבגידה במהלך הילדות גורם לעתים קרובות לאנשים לפתח אישיות שליטה. בעוד שאנשים אלה מודעים לטעויות ולבעיות שלהם, נראה שאין להם שום כוונה לשנות .

כדי להשיג שינוי, אנשים אלה צריכים לעבוד על היבטים מסוימים, כגון:

  • סבלנות.
  • סובלנות.
  • מדיטציה.
  • הבנה וסובלנות של טעויות.
  • לומדים כיצד להאציל אחריות.

פחד מאי צדק

הפחד מאי צדק הוא לרוב תוצאה של הורים קרים וסמכותיים. סגנון הורות זה מסמן את גידולו של ילד עם דרישות קיצוניות ומעט מקום לטעות. כתוצאה מכך, אנשים מרגישים חסרי תועלת וחסרי יכולת .

פופולריים