יתרונות וסיכונים של משחקים מקוונים

הם הופכים בקלות לחברים בעולם המשחקים המקוונים
כתוצאה מכך, הם הופכים בקלות לחברים בעולם המשחקים המקוונים, וזה עלול לגרום להם להתמודד עם סיכונים רבים.
כיום, ילדים מתחילים לשחק במשחקי וידאו מקוונים מגיל צעיר מאוד.

בעשורים האחרונים, משחקי וידאו הפכו לפעילות חשובה מאוד עבור ילדים ובני נוער. כיום, קל להם מאוד להשיג משחקי וידאו מהאינטרנט. כתוצאה מכך, הם הופכים בקלות לחברים בעולם המשחקים המקוונים, וזה עלול לגרום להם להתמודד עם סיכונים רבים.

באופן מסורתי, הורים ומורים היו נגד משחקי וידאו. עם זאת, מחקרים אחרונים הראו שמשחקי וידאו מקוונים ומרובי משתתפים עשויים לקדם את ההתפתחות הקוגניטיבית של ילדים.

לדוגמה, תוצאות ממחקר שבוצע על ידי אוניברסיטת אוברטה בקטלוניה הראו שמשחק משחקי וידאו משפר היבטים עצביים מסוימים, כמו קשב ושליטה קוגניטיבית, בין היתר.

משחק מקוון: היבטים שליליים

זה נכון שמשחקים מקוונים מאוד פופולריים בקרב ילדים. המאפיינים העיקריים שלהם הם שאתה צריך חיבור לאינטרנט, ושאתה מקבל את ההזדמנות להיות בקשר עם שחקנים אחרים. למעשה, זו הסיבה שהם עלולים להיות קצת מסוכנים.

ילדים צריכים לקבל חינוך ראוי לגבי שימוש בריא ואחראי באינטרנט. אם הם לא יקבלו אותו, הם יהפכו לפגיעים לסיכונים שונים, כמו הפחדה וסחיטה כדי לספק מידע אישי עליהם. בנוסף, הם עלולים להפוך לקורבנות של בריונות ברשת.

סכנה אפשרית נוספת של משחקים מקוונים היא שילדים יכולים להתמכר אליהם. לפי ארגון הבריאות העולמי, משחקים נכללו כהפרעה, מכיוון שהוא עלול להוביל להתנהגויות ממכרות. כדי להימנע מכך, הורים צריכים להגביל את הזמן שילדיהם מבלים במשחק מקוון.

כיצד לזהות סימפטומים

אם ילדיכם מבלים יותר מדי זמן במשחקים מקוונים או שאתם חושבים שהתנהגות זו משפיעה על הביצועים החברתיים או הלימודיים שלהם, הם עלולים לסבול מ:

מהם היתרונות של משחקים מקוונים לילדים?

ילדים מתחילים לשחק במשחקי וידאו מקוונים מגיל צעיר מאוד
כיום, ילדים מתחילים לשחק במשחקי וידאו מקוונים מגיל צעיר מאוד.

מצד שני, למרות שיש כמה סיכונים הקשורים למשחקים מקוונים, יש גם יתרונות רבים. למעשה, יש יותר יתרונות מחסרונות לגבי משחקי וידאו מקוונים.

Daohne Bavelier, מורה למדעי המוח הקוגניטיביים, הוכיח שמשחקים מקוונים יכולים לייצג כלי אימון למצבי חיים אמיתיים. המשמעות היא שילדים יוכלו להסתגל למצבי חיי היומיום השונים, כמו קבלת החלטות וחשיבה מהירה.

למרות שמשחקי קרב קשורים לאלימות, הם יכולים למעשה לשפר את הזיכרון והריכוז. על השחקנים לנתח מהלכים שונים ולקבל החלטות, בזמן שהם ממשיכים להתמקד במשימות שהם מבצעים.

בדיוק כפי שאומרת כריסטינה קסטרו, ילדים משפרים את כישורי הקשב שלהם, ליתר דיוק, את הקשב הסלקטיבי והממושך שלהם. בדרך זו, ילדים מתרגלים לשים לב למרכיב אחד ולהימנע מהסחות דעת חיצוניות חסרות תועלת.

בנוסף, משחקים מקוונים מרובי משתתפים מאפשרים לילדים אינטראקציה ותקשורת זה עם זה, מה שמקדם עבודת צוות ושיתוף פעולה.

מה תפקידם של ההורים בכל זה?

חשוב מאוד שהורים יסמכו על כל המידע הדרוש לגבי המשחקים המקוונים שילדיהם משחקים. הסיבה לכך היא שלמרות שהקטגוריה והמשחקיות עשויים להיראות מתאימים עבורם, משחקים מסוימים עשויים להוות סיכונים אחרים.

לדוגמה, משחקים מסוימים משוחקים על ידי קהילת שחקנים רעילים, מה שאולי לא מתאים לילדים.

לבסוף, זה יכול להיות לא מועיל לאסור על ילדים לשחק במשחקי וידאו מקוונים. הסיבה לכך היא היתרונות הרבים שהזכרנו בעבר, ובגלל שמשחקים אלו הם חלק מאורח החיים של הילדים. לכן, כדי להימנע מכל הסיכונים האפשריים, נסו לזהות תסמינים וסימנים, וחנכו את ילדיכם לעשות שימוש טוב בעולם המקוון.

פופולריים