לילד שלי יש שיעול יבש בלילה: מה עלי לעשות?

לילדך עלול להיות שיעול יבש בלילה
כאשר זה לא מפסיק, לילדך עלול להיות שיעול יבש בלילה.
מדוע לילד שלי יש שיעול יבש בלילה? שיעול זה נגרם בדרך כלל מחסימה בדרכי הנשימה בגלל בעיות ריריות או אחרות. יש לנו כמה טיפים מעשיים לטיפול במצב מטריד זה שמונע מהורים וילדים לנוח כאחד.

כשהם קטנים, נפוץ שילדים נתפסים רירי בדרכי הנשימה שלהם לעתים קרובות. עם זאת, זה נורמלי שהשיעול חולף לאחר מספר ימים. כאשר זה לא מפסיק, לילדך עלול להיות שיעול יבש בלילה. מה אתה עושה כשזה קורה?

שיעול הוא רפלקס שהגוף עושה כאשר דרכי הנשימה סתומות ברירית. באמצעות שיעול, הגוף שלך מנסה להיפטר מהגורמים המוזרים שנתקעו.

השיעול היבש של ילדך בלילה מופיע כאשר דרכי הנשימה העליונות מתחילות להתעצבן בצורה יוצאת דופן. בדומה למבוגרים, ילדים לא יכולים לישון או לנוח בלילה.

מאפיינים של שיעול יבש בלילה

הצטננות יכולה להיעלם מבלי להשאיר עקבות, או שהיא יכולה להימשך זמן מה עם שיעול יבש. לעיתים, גירוי חמור זה בדרכי הנשימה מופיע ללא גודש באף, תלוי מה גרם לו.

כדי להבהיר, השיעול הזה אינו מקרה חירום. עם זאת, אתה רוצה לוודא שאתה מטפל בזה כראוי. באופן כללי, השיעול המעצבן הזה נובע מזיהום, הנגרם על ידי וירוס בדרכי הנשימה העליונות.

כאשר לילדכם יש שיעול יבש, צליל השיעול שלו יכול להפחיד את כל המשפחה. עם זאת, שמרו על קור רוח ואל תגרמו לילדכם לחרדות יותר. בכי רק יחמיר את המצב.

גורמים לשיעול יבש

בחורף, יותר מדי חימום עלול לגרום לסביבה יבשה. ללא אוורור ומכיוון שאתה ישן אופקית, חום יבש גורם לריריות להתעבות. לכן, זה יכול לחסום את דרכי הנשימה של ילדך.

מצד שני, באותו אוויר חם יש מעט חלקיקי אבק. זה יכול לגרום לגירוי בגרון, שגורם לשיעול המציק.

כיצד למנוע התקפי שיעול אצל ילדים

חדר מאוורר היטב ימנע מהאוויר להתייבש ולהתייבש. למרות שהסביבה צריכה להיות נוחה כדי שלילדכם לא יהיה קר מדי בלילה, עדיף לא להניח מקורות חום ישירים על פניו של ילדכם.

מדוע לילד שלי יש שיעול יבש בלילה
מדוע לילד שלי יש שיעול יבש בלילה?

אם אתם רוצים לשמור על חדר ילדכם יפה ומאוזן, אנו ממליצים להשתמש במכשיר אדים.

"שיעול הוא רפלקס שהגוף עושה כאשר דרכי הנשימה סתומות ברירית. באמצעות שיעול, הגוף שלך מנסה להיפטר מהגורמים המוזרים שנתקעו".

תסמינים של שיעול יבש בלילה

לילדך עשוי להיות גם חום יחד עם שיעול יבש. עם זאת, אל תדאג. חום הוא מנגנון הגנה טבעי למלחמה בנגיפים בגוף.

עם זאת, אם החום לא יורד וקשה לילדכם לנשום, גשו למיון.

בנוסף לחום, שיעול יבש אצל ילדים עלול לחוות גם בחילות וסמפונות. ברונכופסמות משמיעות רעש שריקה בזמן הנשימה.

זה יכול להיות מתיש עבור ילדך לקבל פרק של שיעול יבש עם קוצר נשימה. אם אתה שם לב שהצוואר שלו מתחיל לשקוע לתוך עצם הבריח, זה סימן למצב חירום. אתה צריך לקחת אותו לבית החולים בהקדם האפשרי.

מקרה של שיעול יבש שלא מטופל בזמן יכול להפוך למשהו הרבה יותר חמור, כמו דלקת ריאות. לכן, כשהוא הולך לרופא, הוא עשוי לבקש צילום חזה. בו הוא יכול להבחין בדלקת או בכל דבר אחר שחוסם את דרכי הנשימה.

טיפול בשיעול יבש אצל ילדים

בדרך כלל, התרופה הטובה ביותר מבוססת על קורטיקוסטרואידים הפותחים את דרכי הנשימה.

לכן, אתה יכול להשתמש בכמה תרופות טבעיות כמו אמבטיות אדים כדי להפחית את הדלקת. בנוסף, חשוב לאוורר את החדר כדי למנוע אפיזודות עתידיות של שיעול יבש.

בנוסף, הנה כמה תרופות להשלמת המרשם מהרופא שלך:

  • הניחו כוסות מים בכל הבית. כך, זה ימנע מהסביבה להתייבש יותר מדי.
  • שתו הרבה נוזלים. זה יעזור לילדך להיפטר מריריות וכל גורם זר אחר.
  • נסו לגרום לילדכם לישון עם ראשו מורם סנטימטר או שניים. אתה יכול לעשות זאת על ידי הנחת כרית מתחת למזרון שלו.

לסיכום, אם זו הפעם הראשונה שילדכם סובל משיעול יבש, זה נורמלי להיכנס לפאניקה. עם זאת, אל תאבד את העשתונות שלך, כי מתח רק יחמיר את השיעול.

ניתן לטפל בשיעול על ידי אוורור הבית, או לעשות לו אמבט אדים עד שהשיעול יעבור.