תרופות טבעיות לבקיעת שיניים

לכן חלק מההורים פונים לתרופות טבעיות לבקיעת שיניים על מנת להקל על התסמינים
לכן חלק מההורים פונים לתרופות טבעיות לבקיעת שיניים על מנת להקל על התסמינים.
הורים רבים פונים לתרופות טבעיות לבדיקה כדי להקל על אי הנוחות בשלב זה. אבל האם הם באמת עובדים? האם הם בטוחים לשימוש אצל תינוקות?

עבור תינוקות מסוימים, בקיעת שיניים יכולה להיות תקופה לא נעימה וקשה. לכן חלק מההורים פונים לתרופות טבעיות לבקיעת שיניים על מנת להקל על התסמינים. עם זאת, הם עושים זאת מבלי לדעת באמת אם הם באמת יעילים או בטוחים.

במאמר זה, אנו מסבירים כמה שיטות ותרופות טבעיות לבקיעת שיניים שיכולות להרגיע את אי הנוחות הדנטלית הללו, כמו כן, נספר לכם מדוע זה לא רעיון טוב להשתמש במוצרים מסוימים שהם מאוד פופולריים. המשיכו לקרוא וגלו עוד.

תרופות טבעיות לבקיעת שיניים

בקיעת השיניים הראשונות יכולה להיות די מעצבנת עבור חלק מהילדים. נפוץ בשלב זה שהם מזילים ריר יתר, מכניסים הכל לפה, נושכים אותו בעוצמה, בוכים ללא סיבה נראית לעין, ולא ישנים טוב.

מסיבה זו, הורים מתנסים בכל אסטרטגיה אפשרית כדי להקל על אי הנוחות הללו עבור הקטנים שלהם. עם זאת, הדבר החשוב ביותר הוא להישאר רגוע ולפעול באחריות, שכן לא כל האלטרנטיבות בטוחות עבור התינוק.

להלן, נשתף כמה תרופות טבעיות לבקיעת שיניים שהורים יכולים להשתמש בהן ללא בעיות.

למרוח קר על החניכיים

פעולת הקור על רקמות הפה מייצרת אפקט אנטי דלקתי והקהה המפחית כאב ותחושות מטרידות אחרות. כדאי להציע חפצי משחק מגניבים, כמו נשכנים, המתאימים להצבה במקרר. אבל, אם אין לכם אחד בהישג יד, תוכלו להחליף אותו בכל חפץ בטוח בבית, כמו כפיות או מגבת קטנה.

לילדים שכבר אוכלים, הצעת פירות או ירקות טריים היא אפשרות נוספת. נתחי בננה מבושלים או גזר מקוררים הם חטיף בריא שיכול להציע הקלה על חניכיים נפוחות. מבוגר צריך תמיד לפקח על הקטן כדי להימנע מחנק.

כל מה שאתם מציעים לקטן שלכם צריך להיות מקורר במקרר ולא במקפיא, שכן טמפרטורות קיצוניות מאוד עלולות להזיק ולצרוב את החניכיים של תינוקות.

לעסות את החניכיים

במהלך בקיעת שיניים, נפוץ שתינוקות רוצים לנשוך חזק בכל דבר שנמצא בהישג ידם. לחץ על החניכיים מפחית את הכאב ואי הנוחות שהם חשים.

הורים יכולים להשתמש באצבעות ובפרקי האצבעות הנקיות שלהם כדי להפעיל לחץ ולעסות את החניכיים של הקטן שלהם. אז אתה יכול להשתמש בגזה לחה או במברשת סיליקון לאותה מטרה, ובו בזמן לחטא את הפה.

אם הילד כבר אוכל, הצעת מאכלים מוצקים עם מרקמים שונים היא גם אפשרות נוספת לגירוי רקמת החניכיים. ביניהם, טוסט, לחם ופירות או ירקות טריים הם כמה חלופות מתאימות.

הציעו עיסויים מרגיעים לתינוק

תרופות טבעיות לבקיעת שיניים
תרופות טבעיות לבקיעת שיניים.

על מנת להרגיע את הקטן שלך, לקדם הרפיה ומנוחה, אתה יכול להיעזר בעיסויי גוף. אלו עוזרים לעורר אזורים ספציפיים מסוימים באמצעות תנועות בכיוונים שונים למשך מספר דקות.

אחד האזורים האידיאליים לעיסוי במקרים אלו הוא על גב היד. כדאי להפעיל את התנועות על הזווית שנוצרת בין האגודל לאצבע המורה. אזור נוסף לגירוי הוא בקצה החיצוני של הבוהן השנייה. והזמן הטוב ביותר להציע את זה הוא כשהתינוק כבר נח.

למרות שאין הוכחות מדעיות בהקשר זה, חלק מהמטפלים בעיסוי טוענים שנקודות אלו מקלות על כאבים בחניכיים. בכל מקרה, הרפיה וחיבור בין התינוק להוריהם עשויים לעזור לתהליך לעבור חלק יותר.

לשמור על הנקה

אם תינוקך יונק, הנקה לעתים קרובות תעניק לו נחמה והקלה. היניקה והשלווה שהמגע עם אמם מספק הם אחת התרופות הטבעיות והיעילות ביותר לאי נוחות בבקיעת שיניים.

חלק מהאמהות עשויות לפחד מהנשיכות של התינוק, אבל זה לא תמיד קורה. אם התינוק שלך נושך אותך, מספיקה תקשורת פשוטה כדי שהם יבינו שהם לא צריכים לפגוע באמא.

בקיעת שיניים של התינוק אינה סיבה להפסיק להניק. להיפך, לקיים אותו זו אסטרטגיה טובה.

תרופות טבעיות לבקיעת שיניים שכדאי להימנע מהן

יש כמה אמונות ואמירות פופולריות לגבי היתרונות של שימוש בכמה תרופות טבעיות, אבל הן לא תמיד מוכחות במחקרים מדעיים. לפיכך, לא מומלץ להשתמש בהם בילדים מכיוון שלא הוכח שהם בטוחים עבורם.

לאחר מכן, נזכיר כמה מוצרים ומנהגים פופולריים שעלולים להיות מסוכנים מאוד לבריאותם של ילדים:

  • תה קמומיל: השימוש בתה בילדים מונע עקב הסיכון להרעלה ותופעות לוואי חמורות אחרות.
  • תמצית וניל: לא מומלץ לשפשף כמה טיפות של תמצית וניל על החניכיים של התינוק, שכן יעילותה לא הוכחה. בנוסף, תכולת הסוכר והתוספים הגבוהה שלו עלולה לגרום לבעיות בריאותיות לילד
  • שמן ציפורן: יש לזה מרכיב אנטי דלקתי שמסוגל להרגיע כאב שיניים. עם זאת, עבור תינוקות, הנחתו על החניכיים כדי להרגיע את הכאב עלולה לגרות עוד יותר את הרקמה.
  • ג'ינג'ר: שפשוף שורש ג'ינג'ר על החניכיים מעדיף את ספיגת מרכיביו, שעלולים להיות רעילים לתינוק.
  • שרשראות ענבר: אביזרים אלה עשויים מחרוזי ענבר ונועדו לתלות על הצוואר, פרק היד או הקרסול של תינוקות. בנוסף לעובדה שיעילותם לא הוכחה, הם גם מהווים גורם סיכון לחנק, חנק וחנק.

הקלה אחראית

נכון שבקיעת שיניים עלולה להיות תקופה מעצבנת וקשה גם לתינוקות וגם להורים. ואפשר גם להבין שמרוב ייאוש הם מנסים לנקוט בכל פתרון קסם שמוצג להם. אבל היזהרו! אתה צריך להיות בטוח להשתמש בשיטות או מוצרים שהוכחו מדעית כבטוחים ויעילים.

בקיעת שיניים היא תהליך גדילה תקין אצל ילדים ואין צורך להיבהל או לחפש הקלה בכל מחיר.

התנהגות אחראית, סבלנית ובצורה אוהבת היא חיונית בכל הנוגע לעבור את השלב הזה בצורה הבטוחה והטבעית ביותר. ואם יש לך ספקות או שהקטנה שלך מרגישה מוטרדת מדי, התייעצות עם רופא הילדים שלך היא תמיד האלטרנטיבה הטובה ביותר.