האם לנקות את החניכיים של תינוקך?

לכן כל כך חשוב לנקות את החניכיים של תינוקך מלידה
לכן כל כך חשוב לנקות את החניכיים של תינוקך מלידה.
ייתכן שאתה שואל את עצמך אם אתה צריך לנקות את החניכיים של תינוקך. הנה כל מה שאתה צריך לדעת על טיפול בפה מלידה.

תשומת לב לטיפול בפה מגיל צעיר יכולה לעשות את כל ההבדל בבריאות הפה של האדם. לכן כל כך חשוב לנקות את החניכיים של תינוקך מלידה.

בעזרת תרגול פשוט זה, הילד הקטן שלך משלב את ניקוי חלל הפה כחלק מהטיפול השגרתי בגופו. כשהשיניים שלהם צומחות פנימה, הצחצוח לא יהיה חדש או לא מוכר, ושמירה על בריאות השיניים תהיה קלה יותר.

בנוסף, ניקוי חניכיים של תינוקות מפחית את הסיכון לעששת ומקל על אי הנוחות של בקיעת שיניים. כאן, נספר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על ההרגל הזה שכל כך מועיל כשזה מגיע לבריאות הילדים שלנו.

החניכיים של התינוק שלך

הפה של תינוקות הוא מבנה חשוב מאוד להתפתחותם. בחודשי החיים הראשונים ילדים מגלים את העולם דרך חלל הפה ואת התחושות שהם חווים דרכו. זו הסיבה שהם כל כך נוטים לשים את כל מה שהם מוצאים בפיהם.

לחניכיים של תינוק תפקיד חשוב מאוד בחקר ובמהלך האכלה. כאשר הם יונקים, החניכיים מקיימות אינטראקציה עם הלשון, אשר באמצעות תנועותיה מאפשרת לחלץ את חלב האם על מנת לבלוע אותו.

בתוך הפה של היילוד ניתן להבחין בחניכיים או בחניכיים של התינוק. זוהי רקמה רירית ורודה חיוורת המכסה את העצם שעליה יצמחו השיניים. אזורים מסוימים עשויים אפילו להיות גבשושיים עקב נוכחותם של חיידקי שיניים מהשיניים העתידיות שמתחתם.

לחלק מהילדים עשויות להיות תצורות קטנות צהבהבות-לבנות על החניכיים. אלו הם גושים של בוהן, שינוי בלתי מזיק שבו שרידי רקמת בלוטות עוברית נמשכים ונעלמים מעצמם עם הזמן.

השיניים יופיעו בסופו של דבר על מבנים אלו. מכל הסיבות הללו, טיפול ותשומת לב לחלק זה של הגוף חיוניים בהקדם האפשרי.

ניקוי חניכיים של תינוקות מלידה

חשוב מאוד לנקות את החניכיים של תינוקך מוקדם ככל האפשר. הנה כמה מהיתרונות של שילוב תרגול זה בשגרת הטיפול של ילדך בשלב מוקדם:

  • מניעת מחלות: הסרת שאריות חלב וחיידקים שנשארו מצטברים על הלשון והחניכיים מפחיתה את הסיכון לעששת בשיני החלב כשהן נכנסות פנימה.
  • בניית ההרגל: הרגילה של ילדים לטפל בפה שלהם מההתחלה מונעת קשיים או התנגדות שעלולים להופיע בעת הכנסת הצחצוח בהמשך. הילד מתרגל לניקוי חלל הפה כחלק משגרת יומו ונהנה מהתחושה הנעימה של פה נקי.
  • עיסוי החניכיים: במהלך ניקוי החניכיים מיוצר עיסוי נעים בפה. תחושה זו יכולה להקל על אי הנוחות שמרגיזה את הילדים הקטנים כאשר שיני החלב שלהם נכנסות.

כיצד לנקות את החניכיים של תינוקך מבלי לגרום למצוקה

זה יכול להיות מכריע עבור ההורים לנקות פה קטן כל כך. עם סבלנות, כוח רצון וקצת תרגול, זה אפשרי ולא כל כך מסובך. הנה איך לעשות את זה בצורה הנכונה.

ייתכן שאתה שואל את עצמך אם אתה צריך לנקות את החניכיים של תינוקך
ייתכן שאתה שואל את עצמך אם אתה צריך לנקות את החניכיים של תינוקך.

האספקה היחידה הדרושה היא מים חמים וכמה גזה או מטליות רחצה נקיות. ראשית, המבוגר שעומד לבצע את המשימה צריך לשטוף את ידיו היטב במים וסבון.

לאחר מכן, עליהם להניח את התינוק על ברכיהם, אוחזים בראש באחת מידיהם. ביד השנייה גלגלו את הגזה הנקייה מסביב לאצבע המורה והרטיבו אותה במים החמים.

פתחו בזהירות את פיו של התינוק ושפשפו את הבד על החניכיים בתנועות סיבוביות עדינות. יש לנקות גם את הלשון ואת פנים הלחיים.

לחלק מההורים קל יותר לבצע משימה זו באמצעות מברשות מיוחדות בצורת אצבעון. אתה פשוט מכניס את האצבע לתוך האצבעון. מכיוון שיש להם זיפי סיליקון רכים, ניתן לעסות ולנקות את החניכיים.

כאשר השן הראשונה מופיעה בפה, הגיע הזמן לעשות את המעבר לשימוש במברשת שיניים. זה צריך להיות קטן ורך לנקות את השיניים המופיעות בפה. את שאר מבני הפה ניתן לנקות בעדינות עם המברשת, אצבעוני סיליקון או גזה.

כמו כן, כאשר השיניים מופיעות, ניתן להשתמש במשחת שיניים בכמות מינימלית (בגודל של גרגר אורז). פעל תמיד לפי הוראות רופא השיניים של ילדך.

כמה טריקים לניקוי החניכיים של התינוק שלך

ניקוי חניכיים של תינוקות יכול להיות רגע לא נעים עבור חלק מהילדים. מבוגרים לא צריכים להתעצבן או לעצבן. ללוות אותם בחיבה, להניע אותם ולעזור להם ליהנות מהשגרה חשובה מאוד על מנת שישלבו בהדרגה הרגל זה.

הנה כמה טיפים שיכולים להיות שימושיים להפיכת ניקוי החניכיים של תינוקך לנעים יותר:

  • שירים: לשיר שיר מרגיע להרגעת הילד או שיר מיוחד על ניקוי הפה יכול להפוך את הרגע למהנה יותר.
  • תן דוגמה: מתן מבוגר לצחצח שיניים בעצמו במקביל לילד היא דרך טובה להראות לקטן את החשיבות של היגיינת הפה.
  • נצלו את זמן האמבטיה: ניקוי הפה במהלך או אחרי אמבטיה מרגיעה יכול להיות רעיון טוב. הילד יהיה בעל נטייה טובה יותר וזה יהיה חלק משגרת טיפוח הגוף.
  • לצחצח בתורות: עם ילדים גדולים יותר, אתה יכול לצחצח את הפה בתורות. ראשית, הילד קיבל מברשת כדי שיוכלו להתאמן בניקוי ולאחר מכן המבוגר מסיים את הניקוי.

הורים שדואגים לפה של ילדיהם

עכשיו אתה יודע שאתה לא צריך לחכות שהשיניים של הקטן שלך ייכנסו לפני שאתה מתחיל לטפל בהן. ניקוי החניכיים של תינוקך מונע סיבוכים בפה, לכן חשוב מאוד להתחיל בהקדם האפשרי.

שמירה על בריאות הפה של ילדים היא חיונית בכל הנוגע להבטחת חיוך בריא בעתיד. עם אחריות, סבלנות והמון אהבה, כל הורה יכול לעשות זאת.

פופולריים