דלקת חניכיים בילדים: תסמינים וטיפול

הטיפול בדלקת חניכיים בילדים הוא לשלוט ולהעלים את רובד החיידקים הגורם לגירוי
הטיפול בדלקת חניכיים בילדים הוא לשלוט ולהעלים את רובד החיידקים הגורם לגירוי.
דלקת חניכיים היא מחלה של רקמת החניכיים כאשר יש רובד חיידקים. קרא את המאמר של היום כדי לגלות על הסיבות והטיפול, כמו גם טיפים למניעתם.

דלקת חניכיים בילדים, או מחלת חניכיים, היא מחלה הפוגעת ברקמת החניכיים של ילדים. למרות שזה נפוץ יותר אצל מבוגרים, זה מופיע לעתים קרובות גם בילדים. בדרך כלל, זה תוצאה של היגיינת פה לקויה.

כאשר אינך מצחצח שיניים כראוי, רובד מצטבר על השיניים והחניכיים, וגורם להן להיות דלקתיות. אם אתה לא נפטר מהחיידקים, מינרלים מהרוק שלך מתיישבים עליו והופכים לאבנית. לאחר מכן, זה מגרה עוד יותר את רקמת החניכיים.

אם אינה מטופלת, דלקת חניכיים עלולה לגרום לאובדן העצם ורקמות התומכות של השיניים, מה שגורם לשיניים לזוז. באופן כללי, המצב הזה לא קורה לילדים, אבל הוא מצריך טיפול בכל מקרה. הסימפטומים שלו מעצבנים, והצטברות פלאק על השיניים קשורה למחלות אחרות.

הורים ממלאים תפקיד בסיסי בלימוד ובתרגול הרגלי היגיינת פה טובים. במאמר זה נראה לך את הסימפטומים והטיפול במחלה זו. בנוסף, נראה לכם מה אתם יכולים לעשות כדי למנוע דלקת חניכיים בילדים.

תסמינים של דלקת חניכיים בילדים

דלקת חניכיים בילדים גורמת לתסמינים הבאים:

 • דלקת: חניכיים אדומות ונפוחות הן התסמין הבולט ביותר. זה קורה כתגובה מרקמת החניכיים להצטברות של חיידקים.
 • דימום: חניכיים מדממות במגע הקל ביותר עם החניכיים ממברשת שיניים או מזון בזמן אכילה. למעשה, צפייה כאשר ילדים יורקים לאחר הצחצוח עוזרת לזהות את הסימפטום השכיח הזה.
 • ריח רע מהפה: הצטברות חיידקים בפה גורמת לריח רע.
 • כאב: סימפטום זה של דלקת חניכיים בילדים אינו קבוע ומשתנה מילד אחד לאחר. זה מתחיל כתחושה של רגישות, במיוחד כשנוגעים בו.
 • מורסות: הופעת מוגלה ומורסות על החניכיים היא סימפטום לכך שהמחלה מסתבכת, ורופא שיניים צריך לטפל בה באופן מיידי.
 • תחושת תנועה: עם דלקת, השיניים יכולות להתחיל להרגיש כאילו הן נפרדות או זזות.

רצוי שההורים יהיו מודעים לתסמינים אלו שעלולים להצביע על דלקת חניכיים בילדים. לדוגמה, צפייה בהם כשהם מצחצחים שיניים יכולה לעזור לך להבחין אם יש דם.

במאמר זה נראה לך את הסימפטומים והטיפול במחלה זו
במאמר זה נראה לך את הסימפטומים והטיפול במחלה זו.

כמו כן, זה יכול להיות מועיל אם אתה מבחין בדם במזון שילדיך אוכלים. לראות פסולת אדומה בתפוח נגוס זה סימן. שימת לב לצורה, לצבע ולעובי של החניכיים עוזרת גם למצוא כל שינוי לאורך זמן. אם החניכיים אדומות ונפוחות, במקום המראה הורוד והחלק הרגיל, זה מאפיין של מחלה זו.

יחס

הטיפול בדלקת חניכיים בילדים הוא לשלוט ולהעלים את רובד החיידקים הגורם לגירוי. כאשר אתה מבחין במחלה זו, חשוב מאוד להתחיל לשפר את שגרת היגיינת הפה של ילדיך.

הם צריכים לצחצח שיניים לאחר כל ארוחה, לפחות שתי דקות, ובטכניקה הנכונה. בנוסף, חיוני שההורים יתחייבו לעזור במשימה זו.

כמו כן, עליך לקבוע תור לרופא שיניים לילדים. איש מקצוע זה מעריך את מצב החניכיים, ומציע את הטיפול הטוב ביותר לכל מקרה.

לפעמים, תזדקק לניקוי מקצועי, במיוחד כאשר יש הצטברות פלאק. ביקורים קבועים אצל רופא השיניים, כל 6 חודשים, עוזרים לזהות כל בעיה מוקדם ולפתור אותה באופן מיידי.

טיפים למניעת דלקת חניכיים בילדים

הנה כמה טיפים למניעת גירוי של חיידקים בחניכיים של ילדיכם:

 • צחצוח: הקפידו לצחצח שלוש פעמים ביום לאחר כל ארוחה. כמו כן, ניתן להשתמש במשחת שיניים עם פלואוריד ובמברשת שיניים רכה להסרת רובד.
 • למדו וצפו בטכניקת הצחצוח שלהם: עליכם להסביר ולתרגל את טכניקת צחצוח השיניים הנכונה עם ילדיכם. מומחים מציעים לך לחלק את הפה ל-4 רביעיות ולפעול לפי הסדר כדי שלא תשכח אף אזור. אתה צריך לנקות את כל הצדדים של השיניים, לצחצח גם את הלשון.
 • השתמש בחוט דנטלי: שימוש בחוט דנטלי לאחר צחצוח עוזר להיפטר מרובד המצטבר בין השיניים.
 • לשטוף את הפה עם מי פה: לפעמים, רופא השיניים עשוי להמליץ על שימוש במי פה. חשוב לילדכם לדעת מתי להשתמש בו וכיצד לירוק היטב.
 • הניעו את ילדיכם: הפיכת צחצוח שיניים למשחק או הנעת אותם באמצעות שירים, מדבקות או תחרויות יכולים לעזור להפוך את השגרה הזו למהנה. מתן דוגמה בבית וילדים רואים שמבוגרים דואגים גם לבריאות הפה שלהם היא המוטיבציה הטובה ביותר.
 • בקר אצל רופא השיניים באופן קבוע: נטילת ילדך לפחות פעמיים בשנה לבדיקה כללית עוזרת לזהות כל בעיה בשלב מוקדם.

בנוסף לכל מה שהזכרנו לעיל, חשוב מאוד לשוחח עם ילדיכם על חשיבות הפה הבריא ועל הבעיות שאתם נמנעים מהם עם היגיינת הפה. אתה לא רק מונע מחלות כמו דלקת חניכיים בילדים, אלא גם עוזר להם להיות אחראיים וזהירים עם הגוף שלהם.

פופולריים