מה ההורים צריכים לדעת על קורונה?

מה שהורים צריכים לדעת על נגיף הקורונה הוא שבעוד שילדים נוטים להידבק בנגיף הקורונה כמו מבוגרים
מה שהורים צריכים לדעת על נגיף הקורונה הוא שבעוד שילדים נוטים להידבק בנגיף הקורונה כמו מבוגרים, נראה שהזיהום קל הרבה יותר בילדים.
נגיף הקורונה החדש הפעיל אזעקות בכל רחבי העולם. היום נספק מידע חשוב שהורים צריכים לדעת על נגיף הקורונה.

נכון לעכשיו, כמעט כל העולם נמצא בכוננות בנוגע לקורונה. למרות כל האזעקות שנשמעות והפחד שאנשים חווים, לא כל המידע שקיים אמין. במאמר זה נשתף מידע שהורים צריכים לדעת על נגיף קורונה וילדים.

מה ההורים צריכים לדעת על קורונה

וירוסים הם משפחה של וירוסים שמקורם לא ידוע, וישנם סוגים שונים של וירוסים. הזנים השונים של נגיף הקורונה יכולים לייצר כל דבר, החל מזיהום א-סימפטומטי או שיעול פשוט ועד לסיבוכים כגון דלקת ריאות או אפילו מוות מכשל נשימתי.

בדצמבר 2019 החלו מומחים לזהות סוג חדש של וירוס קורונה - COVID-19 - בעיר ווהאן שבסין. מאז, יכולתו של הנגיף להתפשט בקלות מאדם אחד למשנהו גרמה לעלייה מתמדת במספר המקרים. וכתוצאה מכך, הנגיף התפשט למדינות רבות ברחבי העולם.

העברת הנגיף מתרחשת באמצעות טיפות זעירות הנודדות כאשר אדם נגוע משתעל או מתעטש. הטיפות יכולות לנחות ישירות על אדם אחר או להישאר על משטחים וחפצים אחרים.

האם נגיף הקורונה רציני?

אחת השאלות הגדולות ביותר שיש לאנשים לגבי נגיף הקורונה היא לגבי מידת הרצינות שלו. נכון שהנגיף הזה מתפשט בקלות מאדם לאדם ויש מספר רב של אנשים נגועים. עם זאת, עובדה היא ששיעור התמותה של נגיף זה נמוך, נע בין 1,4 ל-2,1%. מה גם ששיעור התמותה נמוך עוד יותר בקרב ילדים.

שיעור התמותה הגבוה ביותר קיים בקרב האוכלוסיות הרגישות ביותר. אלה כוללים קשישים, אנשים עם מחלות וסיכונים קשורים אחרים, או אנשים עם מערכת חיסון מדוכאת או לא בשלה.

אילו תסמינים מייצר נגיף קורונה?

זיהום בקורונה, באופן כללי, מייצר תסמינים הדומים לאלו של שפעת נפוצה. ביניהם, נוכל למצוא את הדברים הבאים:

  • טפטוף באף
  • אי נוחות כללית
  • עייפות
  • כאבי שרירים
  • שיעול יבש
  • נזלת
  • חום והצמרמורות
  • כאב גרון וכאב ראש

אנשים שיש להם זיהום

אדם הנושא את הזיהום עלול להישאר ללא תסמינים, לחוות תסמינים דמויי שפעת כמו לעיל, או לסבול מסיבוכים חמורים יותר. הסיבוכים הקשים ביותר יכולים להשתנות מדלקת ריאות ועד לכשל נשימתי.

מה ההורים צריכים לדעת על קורונה
מה ההורים צריכים לדעת על קורונה.

מומלץ גם לקרוא: סיבות נפוצות לחום בילדים

טיפול ומניעה של נגיף הקורונה

שאלות נפוצות נוספות על נגיף קורונה מתייחסות לטיפול ומניעה. נכון לעכשיו, לא קיים טיפול יעיל בקורונה. במקום זאת, אנשי מקצוע רפואיים מתמקדים בטיפול בסימפטומים, בשליטה על חום וכאב, ובניסיון לשמור על בריאותם הכללית של המטופלים.

חשוב גם להיות ערניים לגבי הופעת סיבוכים אפשריים. זה חשוב במיוחד, כפי שאמרנו, ביחס לאוכלוסיות הרגישות ביותר.

זו הסיבה שכל כך חשוב להימנע מהתפשטות נגיף הקורונה מאדם אחד למשנהו. לכן, אמצעי המניעה הטובים ביותר הוא שמירה על היגיינה נכונה – או במילים אחרות, היגיינה כללית בסיסית.

יתרה מכך, אנשים צריכים לתת חשיבות רבה יותר להיגיינה המערבת את ידיהם. זה חיוני שכולם ישטפו ידיים לעתים קרובות, במיוחד לאחר מגע אפשרי עם אדם או חפץ נגוע.

מה גם שחשוב מאוד להימנע ממגע עם מי שכבר חולה בנגיף. אם לא ניתן להימנע ממגע זה, עליך לכסות את העיניים, הפה והאף.

מומלץ לקרוא גם: מחלות מדבקות שמתפשטות במעונות יום

מה עם קורונה וילדים?

מה שהורים צריכים לדעת על נגיף הקורונה הוא שבעוד שילדים נוטים להידבק בנגיף הקורונה כמו מבוגרים, נראה שהזיהום קל הרבה יותר בילדים. מומחים רשמו פחות סיבוכים של הנגיף בקרב האוכלוסייה הצעירה ביותר. ברוב המקרים, זה לא חורג ממקרה פשוט של שיעול.

עם זאת, האקדמיה האירופית לרפואת ילדים, יחד עם מוסדות ילדים נוספים, שואפת להכין פרוטוקול לגבי אופן ההיענות והניהול של נגיף הקורונה בילדים.

כמובן, החשיבות של להיות בכוננות היא עליונה. מי שחושד בכל מקרה אפשרי של הנגיף צריך להזהיר את גורמי בריאות הציבור ללא דיחוי. כך, אנשי מקצוע יכולים להפעיל אמצעים מתאימים על מנת לאשר או לשלול הידבקות. יתרה מכך, הם יכולים לספק הנחיות חשובות לגבי איך למנוע את התפשטות הנגיף וסיבוכים.