איך למנוע עששת עם פלואוריד?

במאמר זה נספר לכם כיצד למנוע עששת באמצעות פלואוריד בכל גיל
במאמר זה נספר לכם כיצד למנוע עששת באמצעות פלואוריד בכל גיל.
מניעת עששת באמצעות פלואוריד היא אחד הטיפולים היעילים ביותר המומלצים על ידי רופאי שיניים. מינרל זה מחזק את השיניים והאמייל, ובכך אינו מאפשר לחיידקים לפגוע בהן. במאמר זה, גלה כיצד למנוע עששת עם פלואוריד!

עששת היא אחת הבעיות הבריאותיות העיקריות המשפיעות על ילדים בימינו. הסיבה לכך היא צריכת ממתקים וסוכרים וכן מחוסר ידע בנושא טיפולי שיניים. במאמר זה נספר לכם כיצד למנוע עששת באמצעות פלואוריד בכל גיל.

עששת: בעיה שחוזרת על עצמה

עששת מתבטאת יותר ויותר בגילאים צעירים יותר. למרות שזה גורם ל"חורים" בשיניים שעשויים להיראות לא מזיקים, הם למעשה לא. אם אינם מטופלים, הם גורמים לאי נוחות, כאבים, טיפולים יקרים, ובמקרים חמורים, אובדן שיניים.

עששת מתפתחת כאשר מזונות עשירים בסוכרים ופחמימות "נלכדים" בין השיניים.

המזונות העיקריים המגבירים את הסבירות לעששת הם ממתקים, כמו מאפים וגלידה, כמו גם כאלה שמכינים עם קמח, כמו פיצה, לחם ופסטה.

חשוב לילדים להקפיד על שגרת היגיינת שיניים יומיומית כדי למנוע עששת.

כאשר חיידקי הפה ניזונים מפסולת, הם פולטים חומצה שמדרדרת לאט את אמייל השן. בנוסף לצריכה מוגברת של מזונות הגורמים לעששת, חיוני להזכיר גורם חשוב מאוד: היגיינת פה לא מספקת.

לכן, כדאי לצחצח שיניים לפחות שלוש פעמים ביום. מכיוון שאנו ילדים, עלינו ללמוד כיצד לנקות את הפה שלנו באמצעות מברשת שיניים, משחת שיניים, חוט דנטלי ומי פה.

האם אוכל למנוע עששת עם פלואוריד?

במאמר זה, גלה כיצד למנוע עששת עם פלואוריד
במאמר זה, גלה כיצד למנוע עששת עם פלואוריד!

יותר ויותר רופאי שיניים אומרים למטופלים שלהם למנוע עששת באמצעות פלואוריד. למרות שלמינרל זה יש את היכולת לחזק את אמייל השיניים, יש להשתמש בו כראוי. רופאים מסוימים עשויים גם להצביע על צריכת טיפות פלואוריד או טבליות אם המטופל נוטה מאוד לעששת, גם אם הם מקפידים על שגרת היגיינת פה מספקת.

ההשפעה המקומית של פלואוריד המוחל ישירות על השיניים והטוחנות יכולה למנוע את הופעתה של בעיה דנטלית שכיחה זו. שטיפות פה הן גם מקור נוסף של פלואוריד. עם זאת, הם לא תמיד מומלצים לילדים מכיוון שהם עשויים להכיל אלכוהול.

פלואוריד לילדים

לגבי ילדים, חלקם נוטים מאוד לעששת, ולכן רופאי שיניים מציינים טיפולי פלואוריד לחולים אלו. כמה דוגמאות למקרים אלה הם ילדים עם:

  • עששת פעילה.
  • מכשירי יישור שיניים קבועים.
  • מומים בפה.
  • מוגבלויות שלא מאפשרות להם לצחצח שיניים טוב.
  • מחלות קשות כגון המופיליה או בעיות לב או חסינות.

במקרים אלו, רופא השיניים עשוי להצביע על טיפולים מיוחדים עם ציפויי פלואוריד או ג'לים שהם מניחים על השיניים כאילו היו משחה או קרם. זה יכול להיות יעיל למדי, אפילו יותר אם הפלואוריד נבלע במים ומגיע אל השיניים דרך דם החניכיים.

היזהר עם המינונים

יש צורך להיזהר במינוני הפלואוריד, מכיוון שכמות גדולה מדי שלו עלולה להיות לא מועילה ואף להכתים את השיניים או לפגוע באמייל השן. ילדים עד גיל שש צריכים להשתמש רק בפלואור הכלול במשחת שיניים לילדים. לאחר גיל זה, הם יכולים להשתמש במשחת שיניים למבוגרים, אם כי בכמויות קטנות יותר.

מעבר לכמות הפלואוריד שמכילה כל משחת שיניים, האמת היא שהדרך הטובה ביותר למנוע עששת היא באמצעות צחצוח רגיל. אם אינך בטוח כיצד לצחצח את השיניים והפה כראוי, עליך להתייעץ עם רופא השיניים שלך.

ועוד יותר חשוב שילדיכם יראו אתכם מצחצחים שיניים. אל תשכח שאתה המודל לחיקוי שלהם!

פופולריים