מה לעשות אם הילד שלך שובר שן?

אם שן חלב נשברת
אם שן חלב נשברת, זה מגביר את האפשרות של שיניים קבועות מגיעות למקום או לכיוון הלא נכון.
כאשר ילדים נופלים או נתקלים במשהו, הם מסתכנים בשבירת שן. אם זה קורה לילדך, אין צורך באזעקה. אתה יכול למצוא את הפתרון על ידי ביצוע השלבים במאמר של היום.
ילדים הם מטבעם חסרי שקט וסוערים. הם אוהבים לרוץ, לשחק ולהסתובב בכל פעם שיש להם הזדמנות. עם זאת, הרגעים האלה לא תמיד מסתיימים בטוב. אם ילדכם שובר שן, הטיפים הבאים עשויים להיות שימושיים.
תאונות עלולות לגרום לשיניים של ילדכם להישבר, בין אם זו שן חלב או שן של מבוגרים. יהיה המקרה אשר יהיה, ביקור אצל רופא השיניים יהיה בסדר. בדרך כלל, רופאי שיניים מקבלים פגישות חירום.

שיני חלב ותפקודן

באופן כללי, שיניים שבורות מתרחשות בילדים מתחת לגיל 12. מספר גורמים חוברים יחד כדי להפוך את זה לאמת. ראשית, שיני חלב שבריריות יותר משיניים בוגרות, ולכן יש סיכוי גבוה יותר לסבול מנזק.

שנית, ילדים בטווח גילאים זה נמצאים בשלב של התפתחות מוטורית. הם עדיין משפרים מיומנויות בסיסיות ומשלבים יכולות מורכבות יותר. שניהם עלולים לגרום לילדים ליפול או לסבול מבליטות כואבות. זה פשוט חלק מההתבגרות.

כאשר שיני חלב נשברות, הדבר עלול להוות בעיה לבריאות הפה של ילדים. הסיבה לכך היא ששיני חלב מאפשרות לילדים קטנים ללעוס את האוכל שלהם עד שהשיניים הבוגרות שלהם נכנסות.

כמו כן, חשוב שהשיניים הללו יישארו במקומן עד שיגיע הזמן שהשיניים הקבועות יחליפו אותן. אם שן חלב נשברת, זה מגביר את האפשרות של שיניים קבועות מגיעות למקום או לכיוון הלא נכון.

מה עלי לעשות אם הילד שלי שובר שן?

כפי שצוין לעיל, חשוב מאוד שתיקח את ילדך לרופא השיניים מיד אם הוא נשבר שן. זה נכון אפילו אם השן נשארת שלמה לאחר הפגיעה, שכן יכולות להיות השלכות אחרות:

  • פגיעה בעצבים, שעלולה לגרום לכאב ואי נוחות.
  • נמק: זה מתייחס למוות עצבי המוביל לאובדן של השן כולה.
  • בעיות חניכיים שעלולות להוביל לבעיות בעתיד.
  • שן עלולה להתרופף לאחר מכה ניכרת.

שן שבורה

עם זאת, אם השן של ילדכם אכן שבורה, בין אם באופן מלא או חלקי, עליכם לבצע את השלבים הבאים:

  1. מצא את השן האבודה.
  2. אין לשטוף או לשפשף את השן. שמור אותו בתמיסת מלח או בחלב. אם זה לא אפשרי, אחסן אותו במעט מהרוק של ילדך עצמו כמוצא אחרון. זה ימנע מהשן להתייבש ולהיהרס.
  3. קח את ילדך לרופא שיניים מהימן תוך שעתיים מהפגיעה ששברה את השן. הקפד לקחת את החתיכה השבורה.

אם השן השבורה קטנה, אז רופא השיניים פשוט יחליק את מה שנשאר ממנה. זה נכון בין אם אתם מתמודדים עם שן חלב שבורה או קבועה.

מה עלי לעשות אם הילד שלי שובר שן
מה עלי לעשות אם הילד שלי שובר שן?

במידה והשן נפגעה במידה ניכרת והשן השבורה היא קבועה, ישנם דבקים מיוחדים שנותנים מענה. כמובן שהדבקה של שן שבורה חזרה יחד צריכה להתרחש רק בסביבה מקצועית.

"חשוב מאוד שתיקח את ילדך מיד לרופא השיניים במקרה של שן שבורה. זה נכון אפילו אם השן נשארת שלמה לאחר הפגיעה, שכן יכולות להיות השלכות אחרות".

לאחר פנייה לתשומת לב מקצועית

לאחר שלקחת את ילדך לבדיקת רופא שיניים, עליך לעקוב אחר כל האינדיקציות שאיש המקצוע נתן. בינתיים, כאמא, את צריכה להישאר בכוננות לשני סימני אזעקה אפשריים.

ראשית, ודא שהכל בסדר עם החניכיים שלו. זה אומר להיזהר מכל נפיחות או חבורות.

יחד עם זאת, כדאי לעקוב היטב אחר התקדמות השן. אם השן הופכת לאפורה או חומה, כדאי לחזור לרופא השיניים. זה עשוי להיות סימן לנמק בשן הפגועה.

מה לעשות במקרה של השפעה גדולה

מלבד כל מה שעלול לקרות לשן של ילד, למכות ונפילות יכולות להיות גם השלכות אחרות. זה נכון במיוחד כשמדובר בהשפעה על הראש .

לאחר שחטפת בליטה בראש, עליך לוודא שילדך אינו חווה סחרחורת או הקאות. אם זה קורה, מומחים מסכימים כי עליך לפנות לטיפול רפואי מיידי.

כפי שראית במהלך מאמר זה, הדבר החשוב ביותר לעשות כאשר ילדך שובר שן הוא לפנות לרופא שיניים. לאחר הטיפול, עליך להיות מודע לכל התסמינים שעלולים להופיע.

לבסוף, זכור כי אינך אמור להרגיש אשמה אם ילדך שובר שן בתאונה. ילדים הם ילדים ודברים אלה נוטים לקרות. במקום להרגיש אשמה, התרכז בטיפול בקטן שלך כדי שהוא או היא ירגישו טוב יותר בקרוב.