6 סימנים שהשן הראשונה של התינוק שלך מגיחה

כל אחד מהסימנים שהוזכרו לעיל יכול להצביע על הופעת שן החלב הראשונה
כל אחד מהסימנים שהוזכרו לעיל יכול להצביע על הופעת שן החלב הראשונה.

הופעת השן הראשונה של תינוקך היא ללא ספק רגע מרגש עבור ההורים. אולם לעיתים, התהליך יכול להיות מלחיץ עבור ילדינו ולהיראות נצחי.

ישנם הרבה סימנים שמזהים את הגעת השיניים הראשונות של הילד. יש גם טיפים שיכולים לעזור להם להתמודד עם התהליך.

ברגע שהשן הראשונה מגיעה השאר שלה הוא חתיכת עוגה. כל שאר השיניים יופיעו ממש כמו קסם.

תהליך זה המכונה בקיעת שיניים, מתחיל כשהילד בסביבות גיל 7 חודשים. עם זאת, ישנם כמה חריגים לכלל.

תינוקות רבים נולדים כבר עם שן. לפעמים תינוקות מתחילים לפתח שיניים מוקדם בסביבות חודשיים או שלושה לאחר הלידה. יש גם תינוקות ששומרים על חיוך חסר שיניים גם אחרי שנה.

סימנים לכך שהשן הראשונה עומדת לצאת

ישנן מספר אינדיקציות המזהירות אותנו מפני הופעתה של השן הראשונה המפורסמת. האם אתה חושד שפנינה קטנה ונחמדה עומדת להופיע בחיוך של התינוק שלך?

ובכן, הנה 6 סימנים שיודיעו לכם אם הרגע הצפוי עומד להתחיל.

  • ריור מוגזם. זהו אחד הסימנים המובהקים המנבאים את תחילתו של תהליך זה. עם זאת, זה לא בהכרח מרמז על מיידיות. רצוי להשתמש בהרבה מגבונים וסינרים כאשר מתחילה ריור מוגזם.
  • פריחה ושיעול. כתוצאה מהפרשת ריור מוגזמת, התינוק יכול להתחיל להציג סוג מסוים של גירוי סביב הידיים והפנים. ניתן לפתור זאת על ידי שמירה על שני האזורים הללו יבשים. התינוק עשוי גם להתחיל להציג מעט שיעול.
  • עצבנות ונדודי שינה. אי הנוחות הנגרמת הן בשל הפרשת הרוק המוגזמת והן מאי הנוחות שהם חשים על החניכיים שלהם היא סימן נפוץ מאוד לבקיעת שיניים. חשוב להתאזר בסבלנות כשהתהליך הזה מתחיל כי השיניים הראשונות יכולות להכניס אפילו את התינוק הכי נחמד למצב רוח נורא.
  • התינוק מתחיל להביא הכל אל פיו. הילד שלך התחיל לנשוך אותך בזמן ההנקה? זה מצביע על כך שהתינוק מפעיל לחץ על החניכיים כדי להרגיש הקלה. אם תתחילו לשים לב לילדכם הביאו הכל לכיוון הפה שלו, בינגו! השן הראשונה עומדת לצאת. כשהם נושכים משהו זה מקל על הכאב שהם מרגישים על החניכיים. הם נושכים ידיים, בגדים וכל מיני חפצים. עליך לצפות בתשומת לב בילדך במהלך תהליך זה כדי למנוע ממנו לנשוך דברים שעלולים לגרום לזיהום, שיכרון או חנק.
  • שלשול. זה הרבה יותר נפוץ שאתה יכול לדמיין. שלשול הוא כתוצאה מהחפצים שהם מכניסים לפה שלהם. במילים אחרות, זה לא קשור ישירות לתהליך בקיעת השיניים עצמו. אם תסמין זה נמשך, מומלץ להתייעץ עם רופא הילדים בהקדם האפשרי. זה עשוי להיות סימפטום של מצב אחר.
  • כל מיני שינויים במצב הרוח. השינויים בהתנהגות ובמצב הרוח של הילד יכולים להיות מפחידים. התינוק עלול להיות רדום ואדיש בגלל הכאב ואי הנוחות. תינוקות אחרים הופכים פעילים וערניים יותר כאשר תהליך בקיעת השיניים מתחיל. הם מתחילים לחפש כל מיני פעילויות כדי להסיח את דעתם מאי הנוחות שלהם. הם עשויים אפילו להתחיל למשוך את האוזניים והשיער של עצמם.

הופעת השן הראשונה: איך להמשיך?

ישנם הרבה סימנים שמזהים את הגעת השיניים הראשונות של הילד
ישנם הרבה סימנים שמזהים את הגעת השיניים הראשונות של הילד.

כל אחד מהסימנים שהוזכרו לעיל יכול להצביע על הופעת שן החלב הראשונה. הם צופים את תחילתו של מה שנקרא תהליך בקיעת שיניים.

עכשיו, איך עלינו לפעול במקרה כזה? מה אנחנו יכולים לעשות כדי להרגיע ולהקל על אי הנוחות של ילדינו?

כמו תמיד, אין דבר טוב יותר מאשר ללכת לרופא הילדים המהימן שלך. רק אז המומחה יכול לאשר את ההשערה שלך או לפרש את הסימפטומים כסימן למשהו אחר.

המידע שהמומחה חולק איתנו חשוב על מנת שיהיה לו שקט נפשי וגם על מנת לדעת כיצד להקל על סבלו של הילד.

אם רופא הילדים שלך מאשר שהתסמינים נובעים מהגעת שיני החלב הראשונות, הוא עשוי לרשום כמה טיפות. טיפות אלו יעילות ביותר בהרגעת כאבי החניכיים שלהן. עם זאת, רופאי ילדים ממליצים להשתמש בטיפות באופן סביר על מנת למנוע תופעות לוואי.

לפעמים המליצו להשתמש בג'לים ובפטמות גומי כדי להרגיע את כאבי התינוק. אתה תראה שעם כל הטיפים האלה, התהליך יהיה מהנה יותר לכולם. לא יהיה דבר יפה יותר מהחיוך הידידותי המחודש של ילדכם עם השיניים הלבנות הפנינתיות החדשות שלו.

פופולריים