למה ילדים מסוימים מתנהגים גרוע יותר כשהם עם אמא?

מדוע ילדים מתנהגים גרוע יותר בנוכחות אמהותיהם
בקיצור, היא העלתה את השאלה הנצחית הזו: מדוע ילדים מתנהגים גרוע יותר בנוכחות אמהותיהם?

האם ילדים מתנהגים גרוע יותר כשהם נמצאים ליד אמהותיהם? בכל פעם שאני מגיע הביתה ושואל את הגברת שעוזרת לי איך הילדים שלי התנהגו, התשובה תמיד זהה: הם התנהגו יפה מאוד.

הדבר הראשון שעולה בראש הוא: איך זה אפשרי? האם אנחנו מדברים על אותם ילדים שאני נלחמת איתם כל ערב כדי לאכול את האוכל שלהם? אותם ילדים שמפקפקים בכל דבר ושלא רוצים להתרחץ או לצחצח שיניים או להתעורר וללבוש את הבגדים?

כמה אמהות מרגישות ככה? למה הם מתנהגים כל כך רע כשאתה איתם? אני אמא שלהם, לא אמור להיות אף אחד אחר בעולם שדואג להם כמוני?

אז למה הם מתנהגים רע רק איתי? האם אני עושה משהו לא בסדר?

זוהי התנהגות אופיינית לילדים צעירים, הלומדים לשלוט ברגשותיהם ולהביע אותם. הם רואים בך מקום בטוח ומנסים להיות עצמם, לכן חשוב שתלמד אותם את הגבולות. עליכם לעשות זאת בצורה ברורה, וזו משימה שדורשת סבלנות ואהבה.

דיווח כוזב שותף ברחבי העולם וקבע שילדים מתנהגים גרוע ב-800% עם אמהותיהם. בקיצור, היא העלתה את השאלה הנצחית הזו: מדוע ילדים מתנהגים גרוע יותר בנוכחות אמהותיהם?

ילדים מתנהגים גרוע יותר עם אמא: נכון או לא נכון?

ד"ר KP ליבוביץ, דוקטור לפסיכולוגיה, אמר, "מה שמצאנו זה שילדים עד גיל 8 חודשים יכולים לשחק בשמחה, אבל כשהם ראו את אמם נכנסת לחדר, היה להם סיכוי גבוה ב-99.9% שיתחילו לבכות, לשחרר את המעיים ולדרוש תשומת לב מיידית. ה-1% היה ילד עם בעיות ראייה שברגע ששמע את קולה של אמו התחיל לזרוק חפצים ולבקש חטיף למרות שאכל".

המחקר השקרי הצביע על כך שילד יכול להתנהג עד 800% גרוע יותר אם האם נוכחת, הכל הודות לפרומונים.

האם ילדים מתנהגים גרוע יותר כשהם נמצאים ליד אמהותיהם
האם ילדים מתנהגים גרוע יותר כשהם נמצאים ליד אמהותיהם?

לדברי ד"ר ק.פ. ליבוביץ, מחבר המחקר לכאורה, "ילדים מריחים את הפרומונים של אמם ומשנים את התנהגותם. זוהי תגובה טבעית של הגוף של האם, ומכיוון שהיא פולטת אותם והילד שלה מריח אותם, הוא יודע שהוא אמא קרובה אליו ומרגישה מוגנת ובטוחה".

אמהות תמיד חושבות שההתנהגות של הילד נובעת מכך שהם מבלים יותר ביחד, כי הילד רוצה תשומת לב, כי האמא אומרת "כן" לעתים קרובות יותר, או כי כאמא תמיד תאהבי אותו, גם אם הוא זורק. התקף הזעם הגדול בעולם.

כעת, כאמא את הנמל הבטוח עבור ילדך. הוא מרגיש יותר נוח להיות איתך. הוא יודע שתמיד תהיה לצידו לעזור ולהגן עליו. יש קשר רגשי חזק בינך לבין ילדך.

ילדים מרגישים בטוחים כשאמא שם

אין צורך במחקרים כדי לדעת שילדים מתנהגים גרוע יותר בנוכחות אמם. קיימות שתי תיאוריות לגבי זה:

  • ביטחון עצמי: הילדים שלך מבלים איתך זמן רב. זה היה המצב באופן מסורתי ועדיין קורה היום. זה יוצר בך אמון הרבה יותר גדול מאשר עם כל אדם אחר. יחסי אמון אלה גורמים להם להרפות את התנהגותם ולעתים לתת דרור לרגשותיהם.
  • ילדים דורשים את תשומת לבכם: הילדים שלכם, במיוחד כשהם צעירים מאוד, לא רוצים להטריד אתכם בכוונה ולא מתכננים אסטרטגיות שיוציאו אתכם משליטה. התנהגויות מסוימות כמו בכי, בעיטות או צרחות אינן אלא קריאת השכמה עבורך. הם צריכים את כל החיבה והתשומת לב שאתה יכול להעניק להם. גם כשאתה נותן להם הרבה, הם צריכים יותר.

ילדים מחפשים נחמה ותמיד יחפשו אותך, כי בך הם מוצאים את החיבוק הזה כשיש להם סיוט, את הנשיקה הזו כשהם נפלו או את מילות העידוד האלה כשלא הצליחו לכבוש שער.

אצל אבות מחפשים דברים אחרים: כיף, חקר, משחקים, חוויות ועצות. אמהות, באופן כללי, הן ההגנה שילדים מקשרים באופן מולד להישרדות.