5 רגשות מובנים כאשר יש לך הריון בסיכון גבוה

כאשר אנו עומדים בפני הריון בסיכון גבוה
לדוגמה, כאשר אנו עומדים בפני הריון בסיכון גבוה, קשה להישאר רגועים וללא דאגות.

למרות שההמלצות העיקריות להריון מתמקדות בשמירה על גישה חיובית, לפעמים זה לא לגמרי אפשרי. לדוגמה, כאשר אנו עומדים בפני הריון בסיכון גבוה, קשה להישאר רגועים וללא דאגות. רגשות מסוימים מציפים אותנו כאשר אנו חושבים שאולי הכל לא יסתדר כפי שאנו מקווים.

במהלך תשעה חודשים אנו עלולים להתמודד עם מצבים שונים, כי מדובר בתהליך ארוך למדי. אנחנו רוצים שזה יסתיים מהר מסיבות שונות, אבל בסך הכל אנחנו רוצים שזה יתנהל בצורה נורמלית. אנחנו יודעים שכשדברים משתבשים, הזמן מאט והכל הופך לעינויים.

איכשהו, רוב הרגשות החיוביים שלנו מתחילים להיות מוחלפים בחרדה, פחד וחוסר ביטחון. לרוע המזל, האימהות לא תמיד נהנית מההבנה הראויה לה. זה לא שאנחנו רוצים להרגיש ככה; אנחנו פשוט לא יכולים להימנע מזה.

מה מרגישות נשים כשהן נושאות הריון בסיכון גבוה?

זה דבר אחד שיש רגשות שליליים משום מקום, ודבר שונה מאוד להיזכר כל היום בצורה קיצונית לדאוג לעצמנו. לפעמים, הריונות בסיכון גבוה הם מתישים וכואבים; לכן קשה לא להיות המום.

מעקב רפואי, מנוחה אינסופית ושינויים דרסטיים בהרגלים יכולים לגרום לנשים לסבול פי שניים. עכשיו זה לא רק העיסוק הפנימי שלנו שהכל ילך כשורה; אנחנו צריכים לתרגל את זה כל דקה.

למרות שכל הריון שונה, כמו כל הנשים, בטוח יופיעו פחדים. זה נורמלי להרגיש מדוכא או חרדה ואפילו אשמה. לאחר מכן, נסביר כיצד תחושות אלו טבעיות אצל נשים עם הריונות בסיכון גבוה.

חרדה

מצב של חרדה נפוץ ברוב ההריונות, אך הוא מוגבר לנוכח הריון בסיכון גבוה. נשים במצב זה יכולות לדאוג עד קיצוניות לעצמן ולתינוקות שלהן.

הם מפחדים אפילו לדמיין את התינוק שלהם, כי אין ערובה שהוא ייוולד, והמחשבה הזו מפחידה. האם זה לא בסדר לחשוב שהילד שלך עומד למות? לא, זו תחושה מובנת. נשים עשויות להרגיש כך מכיוון שהרופאים שלהן הזהירו אותן מפני תוצאה כזו.

זה עוזר מאוד לדבר על זה, להתעדכן ולמלא אחר כל ההנחיות הרפואיות. גשו לבדיקות ויישמו את ההמלצות על מנת לעודד תוצאה חיובית. כמו כן, מומלץ לשתף אמהות אחרות באותו מצב ולחפש תמיכה משפחתית.

אשמה

מה מרגישות נשים כשהן נושאות הריון בסיכון גבוה
מה מרגישות נשים כשהן נושאות הריון בסיכון גבוה?

התחושה הזו אולי הכי פחות מובנת לאחרים. למה אתה צריך להרגיש אשמה? זה לגמרי נורמלי להרגיש ככה. בהתאם לסיבות שבגללן ההריון שלך נחשב בסיכון גבוה, אתה עשוי לחשוב שהיה לך מה לעשות עם זה. כל פרט קטן יכול לגרום לנו לחשוב שאנחנו אשמים.

האמת היא שזו בקושי אשמתנו. ההריון הולך להיות מסובך בגלל נסיבות מסוימות שאינן בשליטתנו. למשל, אם היה לנו הרגל שיכול היה להחמיר את המצב, זכרו שלא תמיד היינו בהריון, ובגלל זה היה לנו הרגל כזה. במובן זה, איננו יכולים להיות בטוחים אם תופיע אשמה או לא, אבל יש צורך להבין אותה.

כמו כן, ייתכן שהאישה ההרה תרגיש אשמה על כך שאינה מסוגלת לבצע מטלות אחרות. אולי מנוחה מונעת ממך לטפל בילדים הגדולים שלך או לטפל בבן הזוג שלך. למרות שאין סיבה שתרגישי אשמה, זה טבעי להרגיש ככה. עלינו להציע לך את כל ההבנה והתמיכה שלנו.

טינה

בדיוק כמו אשמה, תחושה זו נחשבת שלילית. נסיבות מסוימות שקבעו את הסיכון בהיריון זה יכולות לגרום לנו להרגיש מלאי טינה. למה אני? למה עכשיו? סוג זה של רגש מתרחש בעיקר כאשר ההריון משפיע על הביצועים היומיומיים שלנו.

ייתכן שהאישה תצטרך להפסיק ללמוד או לעבוד, ובכך להלין על מצבה ולגנות אותו. זה נפוץ גם בהריונות לא מתוכננים; אחרי שהקפדנו כל כך הרבה, עכשיו אנחנו עוברים את המצב הנורא הזה. במקרים אלה, הדבר החשוב ביותר הוא לא לשפוט את האם לעתיד, אלא לנסות להבין איך היא מרגישה.

חוסר ביטחון

כמו כל תחושה אחרת, היא נובעת מעודף של הווה ועתיד. אנו כועסים על מה שאנו חיים וממה שמחכה לנו. זה נורמלי לשאול אם אנחנו יכולים להשיג את זה, כי זה אתגר שדי קשה להתמודד איתו. אנחנו עלולים גם להרגיש שאנחנו לבד ושאף אחד לא תומך בנו.

הפקפוק ביכולות שלנו מקשה על ציות להנחיות המומלצות ומפריע לאפשרות לשנות את השגרה שלנו. בכל פעם שאנו נבונים, עדיין יש דברים שניתן לעשות עבור הריון בסיכון גבוה. תחושת חוסר ביטחון מובן, אבל עם תמיכה ונחישות ניתן להתגבר עליה.

שעמום

הכפייה בבטלה גורמת לשעמום להשתלט. אולי כבר לא נרגיש נרגשים מהיותנו בבית למנוחה כה ארוכה. אנו רוצים לחזור לפעילויות שלנו או להמציא משהו חדש כדי לבדר את עצמנו. תחושה זו יכולה לעורר גם רגשות שליליים אחרים, כמו טינה.

מנוחה אינסופית עם ארוחות לא מושכות ושעמום מתמיד עלולים לגרום לנו לדיכאון ולדאגה יתרה. לכן יש צורך להדוף את השעמום ככל האפשר. אנחנו לא יכולים להשאיר שום חלל כדי שהחרדה או תחושות לא רצויות אחרות יפרחו.