אל תסתיר רגשות שליליים מילדייך

ילדים לומדים באופן לא מודע להסתיר גם את הרגשות השליליים שלהם
לדוגמה, כאשר הורים מחליטים להסתיר את הרגשות השליליים שלהם, ילדים לומדים באופן לא מודע להסתיר גם את הרגשות השליליים שלהם.
אתה לא צריך להסתיר רגשות שליליים מהילדים שלך. פעולה זו עלולה להשפיע לרעה על בריאותם הנפשית. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד.

כהורה, אתה עשוי לנסות להסתיר רגשות שליליים מילדיך. עם זאת, מחקר שנערך לאחרונה מאוניברסיטת טורונטו מראה שלא כדאי לעשות זאת. אתה רוצה ללמוד למה? המשך לקרוא כדי לגלות.

ראשית, עליך לדעת שחינוך רגשי טוב אינו מורכב מהנאה מרגשות חיוביים והדחקה שליליים. במקום זאת, עליך לספק לילדים שלך את הכלים הדרושים כדי לעזור להם לזהות, לנהל ולתעל נכון את כל רגשותיהם. לשם כך, עליך להוות דוגמה.

אל תסתיר רגשות שליליים מילדייך

הסתרת רגשות שליליים מהילדים שלך היא רעיון רע. הפסיכולוגיות אמילי אימפט ובוני לה מאוניברסיטת טורונטו ערכו מחקר שהוכיח זאת.

למרות שיש לך כוונות טובות כשאתה עושה זאת ואתה חושב שהניסיון להסתיר רגשות שליליים מילדיך יגן עליהם, המחקר הזה מראה בדיוק את ההיפך.

הפסיכולוגים חקרו וניתחו מאות משפחות. הם הגיעו למסקנה שהורים שמסתירים רגשות שליליים כמו כעס, תסכול וטינה מתמודדים עם הרבה קשיים. לדוגמה, הם עלולים לחוות אובדן משמעותי של רווחה ויחסי הורה-ילד באיכות נמוכה יותר.

אבל למה זה קורה? זה פשוט! כאשר ההורים אינם עקביים עם רגשותיהם, הם אינם יכולים לווסת את רווחתם. יש לכך השפעה ישירה על הגישה שלהם בעת אינטראקציה עם ילדיהם.

כפי שציינו, המחקר מראה שדיכוי רגשות שליליים משפיע על הקשר שלך עם ילדיך. בנוסף, כאשר ההורים מגזימים ברגשותיהם החיוביים, ההשפעות מזיקות באותה מידה.

הורים צריכים להיות כנים עם עצמם ועם ילדיהם

אל תסתיר רגשות שליליים מילדייך
אל תסתיר רגשות שליליים מילדייך.

מערכת היחסים שלכם עם ילדיכם צריכה להיות מבוססת על אמון, אהבה ותקשורת. ואיזו דרך טובה יותר להדגים ולשפר את ההיבטים הללו של מערכת היחסים שלכם מאשר על ידי שיתוף כל החוויות והרגשות שלכם עם ילדיכם?

למרות שזה עשוי להיות קשה, ההורים צריכים ללמוד איך להיות כנים עם עצמם ועם ילדיהם. זו הדרך היחידה לעודד את התפתחות האינטליגנציה הרגשית של ילדיכם.

מהשנים הראשונות לחייהם, הילדים הקטנים שלכם צריכים להבין שלא תמיד הכל משמח ומשמח. בנוסף, הם צריכים ללמוד שזה נורמלי לחלוטין להרגיש עצוב, כועס, מתוסכל וכו' בשלב מסוים. הרגשות האלה הם רק חלק מהחיים שלך ואתה צריך ללמוד לחיות איתם.

בעיות שעולות כאשר אתה מסתיר רגשות שליליים מילדייך

ישנן בעיות רבות שיכולות להתעורר כאשר אתה מסתיר רגשות שליליים מילדיך. לרוב הנושאים הללו תהיה השפעה על מערכת היחסים שלך עם ילדיך. עם זאת, זה יכול להוביל גם לסוגים אחרים של בעיות במונחים של התפתחות ילדכם.

לדוגמה, כאשר הורים מחליטים להסתיר את הרגשות השליליים שלהם, ילדים לומדים באופן לא מודע להסתיר גם את הרגשות השליליים שלהם. לכן, הם לא ידברו עליהם.

בטווח הארוך, דיכוי רגשות זה יכול להשפיע באופן משמעותי על בריאותם הנפשית. זה בגלל שהם לא מרגישים חופשיים להביע את כל מה שעובר עליהם. וגרוע מכך, הם עשויים להתחיל לחשוב שהרגשות השליליים שלהם הם האויב, ולכן, להרגיש את הרגשות האלה זה דבר רע. כתוצאה מכך, הם מנסים להימנע מהם בכל מחיר.

לכן, כאמהות ואבות, עלינו להדגים דרכים יעילות עבור ילדינו לטפל בהתפתחותם הרגשית והרגשית. אם לא נעשה זאת, נמנע מהילדים שלנו ליהנות ולהשיג אושר מלא. זה מודגם במשפט הבא:

"אושר הוא לא היעדר בעיות, אלא היכולת להתמודד איתן."

לכן, עלינו ללמד את ילדינו לא לפחד מהבעיות שלהם. במקום זאת, הם צריכים לרכוש את הכישורים והכלים הדרושים כדי להתגבר עליהם ולהתמודד איתם בצורה הטובה ביותר.

פופולריים