המלצות לילדים עם פלטה

המלצות לילדים עם פלטה
המלצות לילדים עם פלטה.
בעיות בנשיכה ובתנוחת השיניים הן שכיחות, ואורתודנטים יכולים לזהות אותן כבר בגיל צעיר. לכן, לראות ילדים עם פלטה שכיחה יותר ויותר, מכיוון שהם מיישרים שיניים, מתקנים בעיות תפקודיות או פשוט גורמים לשיניים להיראות טוב יותר. עם זאת, עדיף לקבל אותם כאשר כל שיני החלב נפלו.

מומחים ממליצים שהטיול הראשון לאורתודנט יקרה בסביבות גיל 7. הטוחנות שלהם עברו וקל יותר להגיע אליהן. אם משהו לא בסדר, זה הזמן להתחיל טיפול. יש להעריך בהדרגה ילדים עם פלטה כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר.

בריאות השיניים חשובה מאוד. למעשה, למעט מאוד אנשים יש שיניים טובות באופן טבעי. לכן, רוב האנשים זקוקים לטיפול אורתודונטי.

עם זאת, הורים שואלים את עצמם לעתים קרובות שאלות מסוימות: מתי הילד שלי צריך להתחיל טיפול? מה דורשים הפלטה?

מתי לפנות לפלטה

למרות שניתן להתחיל טיפול בגיל צעיר, עדיף להתחיל כאשר רוב השיניים נפלו. כלומר, בין הגילאים 9 עד 12.

ייתכנו ילדים צעירים יותר עם פלטה. זה נובע בדרך כלל מגורמים שונים. לדוגמה, ייתכן שיש להם עקיצת יתר, בעיות בחך גנטיות או שהם השתמשו במוצץ או מוצצים את האגודל שלהם יותר מדי זמן.

בשביל מה הם נועדו?

לפלטה שלוש מטרות עיקריות:

  • יישר שיניים
  • תקן בעיות תפקודיות
  • שפר את מראה השיניים

לאחרונה, מומחים הגיעו למסקנה כי בריאות הפה משפיעה על כל הגוף. זו הסיבה שטיפולי שיניים מונעים ומתקנים פופולריים הרבה יותר.

בנוסף, יותר הורים מודעים לכך, כלומר יש יותר ילדים עם פלטה. זה מונע מילדים הערכה עצמית נמוכה על ידי שיפור המראה שלהם ובריאותם העתידית.

כאשר אורתודנטים מטפלים בבעיות מוקדם יותר, ניתן להימנע מבעיות מטרידות ויקרות בעתיד. למעשה, אתה אפילו יכול להימנע מטיפולים אחרים, כמו ניתוחים. כמו כן, במהלך הילדות, קל יותר להזיז שיניים. הסיבה לכך היא שהם רק נוצרים, כך שקל יותר לשנות אותם.

מכשירים בהתאם לבעיה

ישנם שני סוגים של כלים לתיקון בעיות שיניים
ישנם שני סוגים של כלים לתיקון בעיות שיניים: פלטות קבועות וסדים נשלפים.

חידושים רפואיים העניקו לנו סוגים שונים של טיפולי שיניים. נכון להיום, ישנם מכשירים שונים לסוגי טיפולים שונים. יש אפילו פלטה מיירטת. אורתודנטים משתמשים באלה גם אם ילדכם לא איבד את כל שיני החלב שלו.

ישנם שני סוגים של כלים לתיקון בעיות שיניים: פלטות קבועות וסדים נשלפים.

פלטה קבועה

מכשירים אלה נשארים מחוברים לשיניים, והם הפכו פופולריים מאוד. הם מיישרים מחדש את השיניים כדי להפוך אותן ליפות וישרות. עם זאת, ישנם סוגים אחרים שנועדו לתקן הרגלים רעים.

יישור שיניים נשלף

המשתמש למעשה מבצע מניפולציות על אלה. הם קלים ומוצמדים לטוחנות עם וו קטן. יש לו שימושים מאוד ספציפיים המותאמים אישית לכל מטופל. לכן, התוצאות תלויות לחלוטין במועד שבו הילד שלך משתמש בהן.

המעניין הוא שההתקדמות הטכנולוגית והרפואית הפכה את המכשירים הללו לקלים ואיכותיים יותר. בנוסף, הם נוחים ובטוחים יותר. פעמים רבות, אנשים אפילו לא שמים לב אליהם.

"לאחרונה הגיעו מומחים למסקנה שבריאות הפה משפיעה על כל הגוף. זו הסיבה שטיפולי שיניים מונעים ומתקינים פופולריים הרבה יותר".

מה צריך לטיפול אורתודונטי?

המומחה שלך יבצע בדיקות מסוימות. אלה כוללים צילומי רנטגן. כך הם יכולים לקבוע מה הבעיה ומה יהיה הטיפול הטוב ביותר.

המלצות לילדים עם פלטה

אתה יכול לקחת בחשבון את העצות האלה כדי שהחיים של ילדך עם הפלטה יהיו קלים יותר:

  • עבור יישור שיניים נשלף, ילדכם צריך לשאת תיק. כך הוא יכול לשמור עליהם בזמן שהוא אוכל.
  • ילדכם צריך לצחצח שיניים ולשמור על היגיינת פה טובה. בנוסף, הוא צריך להקפיד לשמור על הפלטה שלו נקייה.
  • לכו תמיד לבדיקות הנחוצות של ילדכם. כך לא תעכב את הטיפול.

מעקב אחר עצות אלו עשוי למנוע מילדכם להזדקק לפלטה ארוכה מהנדרש. לכן, הרופא שלך עשוי לבצע התאמות בכל פגישה, ולגרום לאי נוחות פיזית. זה נכון במיוחד עבור פלטה.

זכור, נשיכת יתר ובעיות אחרות הקשורות בשיניים שכיחות יותר ממה שאתה חושב. הם יכולים אפילו להשפיע על האופן שבו ילדכם מדבר, לועס ונושם.

לכן, אל תיקח זאת בקלות ראש. קח את ילדך לרופא השיניים כדי להתחיל לדאוג לבריאותו בכל דרך.

פופולריים