6 טקטיקות לעידוד ילדים ללמוד בבית

הורים חייבים לעזור לילדים בחיפוש הזה כדי שכאשר הם יתחילו ללמוד
הורים חייבים לעזור לילדים בחיפוש הזה כדי שכאשר הם יתחילו ללמוד, זה יהיה קל יותר.
ילדים ובני נוער עייפים אחרי הלימודים ולא מתחשק לעשות עוד עבודה בבית הספר. במובן זה, להורים יש תפקיד חשוב מאוד בהנעת ילדיהם ללמוד בבית.

הכנת שיעורי בית לאחר יום שלם בכיתה עלולה להיות לא נעימה לילדים ובני נוער. כל מה שהם רוצים לעשות זה לשחק או לצאת עם החברים שלהם. לכן תפקיד ההורים בעידוד ילדים ללמוד בבית חשוב. הנה כמה אסטרטגיות מועילות.

מרגע שהם קטנים, חשוב שתתנו לילדים בסיס איתן להתבסס עליו ולחפש טכניקות לימוד שעובדות עבורם. הורים חייבים לעזור לילדים בחיפוש הזה כדי שכאשר הם יתחילו ללמוד, זה יהיה קל יותר.

כהורים, חיוני שתלוויו את ילדיכם - תדריכו אותם, תעודדו אותם ותציעו להם המלצות, גם בתקופות רעות וגם בזמנים טובים, ובמיוחד בתקופות קשות ומורכבות במיוחד.

עידוד ילדים ללמוד בבית: למה כל כך קשה להם?

רוב הילדים מתקשים להגיע הביתה ומתחילים לעשות שיעורי בית וללמוד מיד. לעתים קרובות הורים נאבקים לגרום להם לשבת ולהקדיש זמן לסקור את מה שלמדו בכיתה.

כעת, המצב הקשה הזה כבר נעשה אינטנסיבי יותר בגלל המשבר הבריאותי שאנו חווים. ילדים רבים צריכים ללמוד דרך האינטרנט מהבית וזה יכול להיות ממש מאתגר.

אסור לנו לשכוח שהם נמצאים בסביבה שלהם, אז הסחות הדעת מתגברות. הסחות דעת אלו מעכבות את יכולתם להתרכז ולשים לב, שניהם חיוניים ללימוד.

מוטיבציה טובה תקל על תהליך הצורך ללמוד בבית. להיות בעל מוטיבציה תפקיד חשוב בנטייה של אדם ללמוד, כמו גם ברגשות שלו, מכיוון שהם חיוניים ללמידה טובה.

להיות עצוב, עייף, חרד או לחוץ יגרום לילדים לא לרצות לשבת ללמוד. עם זאת, ילד שמח, מרוצה, רגוע ונוח יוכל לעשות זאת.

אסטרטגיות לעידוד ילדים ללמוד בבית

קידום ריכוז והנעת ילדים ללמוד בבית יכולים להיות מאתגרים, אבל זה לא בלתי אפשרי. הנה כמה טקטיקות שיכולות לעזור לילדך ללמוד בבית.

הגדר יעדים קטנים וספציפיים

כדי להניע ילדים ללמוד בבית, חשוב שהמטרות שתציבו לא יהיו שאפתניות מדי. לשם כך, שבו עם ילדכם וקבעו יחד את המטרות שעליו להשיג בטווח הקצר והבינוני.

חשוב מאוד שהמטרות הללו יהיו ניתנות להשגה ואפשריות, כי כך הן ירגישו אפילו יותר מוטיבציה בהשגתן. להיפך, אם תציבו יעדים שאפתניים מאוד, ייתכן שילדכם לא יגיע אליהם ועלול בסופו של דבר להרגיש מתוסכל וחסר מוטיבציה. זה, בתורו, רק יגרום להם פחות סיכוי להמשיך לנסות.

אסטרטגיות לעידוד ילדים ללמוד בבית
אסטרטגיות לעידוד ילדים ללמוד בבית.

כמה דוגמאות עשויות להיות קבלת תואר B באנגלית, הכנת שיעורי בית בכל יום בשבוע, הדגשה או הדגשה של הערות הכיתה שלהם, כל יום וכו'.

אתה יכול לכתוב אותם על לוח או על פתקיות על סדר היום שלהם, כך שהם יוכלו למחוק אותם כשהם משיגים את מטרותיהם. בדרך זו, ראיית ההישגים שלהם תגביר את המוטיבציה שלהם.

תגמל את המאמץ שלהם

אתה לא צריך לצעוק או לנזוף בילד שלך כאשר הוא לא מסיים את שיעורי הבית בזמן או מתכונן היטב למבחן. במקום זאת, מה שאתה צריך לעשות זה להדגיש את הזמנים שבהם הם מצליחים כך שהם ירגישו חשובים ומסופקים. השתמש בביטויים כגון: "מזל טוב, עשית טוב מאוד" או "עבודה טובה!"

קבע לוח זמנים לבית

כמו שיש לכם לוח זמנים בכיתה, חשוב שתקבעו גם לוח זמנים לבית - כמובן, כולל זמן פנוי לשחק או לעשות מה שהם רוצים.

המלצה אחת היא לארגן כל יום בהתאם ללוח השיעורים של ילדכם. לדוגמה, אם הם עשו מתמטיקה ביום נתון, אז תפנו קצת זמן בלוח הזמנים שלהם כדי להכין שיעורי בית או סקירה.

בדרך זו תעזרו להם לארגן את זמנם ותניעו אותם לעמוד בלוח הזמנים שלהם. יתרה מכך, יישאר להם קצת זמן פנוי לעשות כל מה שמתחשק להם לעשות.

עודדו את הילדים ללמוד בבית ולקדם את הריכוז שלהם

בהתאם לאפשרויות הבית והמשפחה שלכם, תוכלו לנסות לתת לילדים מרחב ספציפי בו יוכלו ללמוד ללא הפרעות מסביב.

אם לילד יש חלל מבודד משלו הרחק משאר הבית ומבני המשפחה, רמות הריכוז שלו יהיו גבוהות יותר. חשוב גם שיהיה להם בהישג יד את כל מה שהם צריכים כדי ללמוד כדי שלא יצטרכו לקום ולחפש כלום.

התאימו לילדכם

תמיד חשוב לקחת בחשבון שהצרכים, תחומי העניין וסגנונות הלמידה של כל ילד שונים. אם תקחי זאת בחשבון, יהיה קל יותר להניע אותם.

יש ילדים שצריכים רעשי רקע כדי להתרכז. אחרים, לעומת זאת, זקוקים לשקט מוחלט. באותו אופן, חלקם לומדים על ידי הסתובבות בחדר, בעוד שאחרים נשארים לשבת ברצונם וכו'.

לכן, הורים לא צריכים לכפות דרך קפדנית של לימוד. במקום זאת, עליהם להסתגל לצרכים של ילדיהם כי לכל אחד יש דרך אחרת ללמוד.

הראו עניין בעבודות בית הספר שלהם

השתלב בלימודים של ילדך... שאלו אותם על השיעורים שלהם, המקצועות האהובים עליהם, ודע מתי יש להם מבחנים. בררו אם יש להם שאלות כלשהן לגבי שיעורי הבית שלהם כדי לעזור להם להמציא פתרונות... בקיצור, התלוו אליהם אם הם צריכים את זה ותמיד גילו עניין בדברים שלהם.

בקיצור, אלו כמה רעיונות שתוכלו ליישם כדי שילדכם ירגיש מוטיבציה לבצע את שיעורי בית הספר בבית.

אל תשכח שלילד חדור מוטיבציה, שמח ומרוצה יהיה קל יותר ללמוד וללמוד. לכן, גם אווירה נעימה בבית תשחק תפקיד חשוב. עכשיו תורכם ליישם כמה מהאסטרטגיות הללו כדי לעזור לילדכם ללמוד בבית.

פופולריים