תפסיקו לתת לילדים שלכם כל מה שהם רוצים

ולמרות שילדים תמיד רצו דברים עכשיו
הילדים שלכם גדלו בתרבות הזו של העכשיו, ולמרות שילדים תמיד רצו דברים עכשיו, אתם צריכים לקבל שהורים לפעמים מעודדים זאת.
אתה לא יכול לתת לילדים שלך כל מה שהם מבקשים. כאן תלמדו מדוע וכיצד תוכלו לעקוף זאת.

כשתגלה שאת עומדת להיות אמא, יש שני דברים שבוודאי תחשוב עליהם: את מבטיחה להיות יותר טובה ממה שהורייך היו, ושלילדיך לא יחסר דבר. עם זאת, לא תמיד זה דבר טוב לתת לילדים שלך את כל מה שהם רוצים ואנו נסביר מדוע.

אתה חלק מהדור השני או השלישי של מבוגרים שאינם חיים עם כל המגבלות של סביבה שלאחר המלחמה. תחושת החסרונות הזו טבועה ב-DNA שלכם, והיא תגרום לכם לרצות לתת לילדים שלכם את כל מה שהם רוצים, רק כדי שלא ירגישו חסך חומרי.

עם זאת, זה יכול לצאת משליטה, גם אם לילדים יש יותר ממה שהם ביקשו והם מקבלים דברים אפילו בלי לבקש אותם. אך כעת הם סובלים ממחסור רגשי.

הצורך לתת לילדים כל מה שהם רוצים

לחיות את החיים שלך דרך שלהם

זה מה שאתה מתכוון לעשות כשאתה נותן לילדים שלך את כל מה שלא היה לך. הרבה פעמים אתה אפילו לא לוקח בחשבון את הטעם או הצרכים שלהם; אתה רושם אותם לפעילויות מחוץ לבית הספר, אירועים ואפילו מה שאתה חושב שהם מערכות יחסים אידיאליות.

אולי הייתם רוצים לעשות בלט כשהייתם צעירים, ומכיוון שלא יכולתם, אתם רושמים את ילדיכם לזה. אבל, מה הילדים שלך באמת רוצים?

הם רוצים דברים עכשיו

אנחנו חיים בחברה שבה אתה יכול לקבל כל מה שאתה רוצה בהרף עין. הילדים שלך גדלו בתרבות הזו של עכשיו, ולמרות שילדים תמיד רצו דברים עכשיו, אתה צריך לקבל את זה שהורים לפעמים מעודדים את זה.

אל תיפול לזה - אי אפשר לרצות הכל, בעוד כמה ימים הם אפילו לא יזכרו את זה.

רגשות אשמה

לילדים של היום יש הורים עסוקים במיוחד. ההורים שלהם נקרעים בין להיות הטובים ביותר בעבודה ובחיים. יש להם משכנתאות לשלם, שיעורי ריקוד, ומתכננים מסיבת יום הולדת טובה יותר מזו של השנה שעברה. כל זה יכול לגרום לכסף להיגמר, מה שמשאיר לך מעט זמן לבלות איתם.

תחושת האשמה הזו גורמת לך לרצות לתת להם את כל המתנות האפשריות. ואז המחזור מתחיל שוב: אתה צריך לעבוד אפילו יותר קשה, לשלם על כל הדברים האלה.

מה קורה כשאתה נותן להם הכל?

1. הם לא יידעו איך להתמודד עם תסכול

עצה מועילה להפסיק לתת לילדים את כל מה שהם רוצים
עצה מועילה להפסיק לתת לילדים את כל מה שהם רוצים.

אלו ילדים שמעולם לא התמודדו עם רגע שבו דברים לא הולכים כמו שהם רוצים, כי תמיד היית שם כדי לתקן עבורם הכל. זה לא בריא לילדים שלך, כי אתה לוקח מהם כלי רב עוצמה להתמודד עם החיים.

זה כמעט בלתי אפשרי שדברים תמיד יסתדרו בצורה מושלמת. אם ילדיכם לא ילמדו כיצד להתמודד עם תסכול בשלב מוקדם, הם יתקשו לעשות זאת כמבוגרים. זה יגרום להם להיות תלויים וחסרי ביטחון בטווח הארוך.

2. הם לא יוכלו להצליח בעצמם

רצון והתמדה הן תכונות חיוביות מאוד שיש לכל אחד. אבל תחשוב מה היה קורה אם היו נותנים לך כל מה שרצית, אפילו בלי שתצטרך לבקש דברים כדי להשיג אותם.

התוצאה היא ילדים מאוד מוסחים, לא מסוגלים להתמקד בדבר אחד או לעבוד קשה כדי להשיג אותו. הם לא יודעים להילחם על מה שהם רוצים, ובטווח הארוך, הם אפילו לא יידעו מה הם באמת רוצים.

3. הם מתקשים להסתגל

חוסן הוא תכונה הקשורה ליכולת להתגבר על מכשולים, להיות חיוביים ולדעת להסתגל לשינוי. אם אתה אף פעם לא אומר לא, אתה מונע מהם לפתח את הכישורים החברתיים והאינטליגנציה הרגשית הדרושים.

עצה מועילה להפסיק לתת לילדים את כל מה שהם רוצים

זה לא עניין של להגיד לא כי אתה אומר זאת, זה עניין של להיות קוהרנטי. לדעת מה הם באמת צריכים ולהציב גבולות מפורשים. הסבירו להם למה אתם אומרים "לא" בצורה שהם מבינים.

זה לא אומר שהם הולכים להגיב בצורה חיובית, אבל זו התחלה עבורם ללמוד איך יש שליטה עצמית ולקבל את זה שלא תמיד דברים יתנהלו כמוהם.

תן להם אחריות. תן להם לחוות חיים אמיתיים, לעבוד כמערכת שבה כל אחד מבני המשפחה מטפל במטלה. הם ילמדו איך להעריך דברים יותר, להיות האדם שלהם, ולהרגיש כלולים ומוערכים.

אחרון חביב, הקדישו איתם זמן איכות. גם אם זה רק לזמן קצר, מה שהם באמת צריכים זה להיות איתך ושתתמסרי להם באמת לרגע.

פופולריים