14 צמחי מרפא לנשים בהריון

השימוש הטיפולי בצמחי מרפא ונגזרותיהם מכונה רפואת צמחים
השימוש הטיפולי בצמחי מרפא ונגזרותיהם מכונה רפואת צמחים, אשר יכולה להפוך לברית העיקרית של נשים הרות.
הטבע מסתיר סודות מדהימים בכל הנוגע להנאה מהריון בריא ולהבטחת התפתחות תקינה של התינוק. גלה 14 צמחי מרפא לנשים בהריון.

הריון הוא סיפור האהבה הכי יפה שאפשר לכתוב בעולם כי זו כניעה ללא תנאי ושלמה של הלב שלך. אבל, חשוב שנדע היטב איך לספק לקטנטנים שלנו את כל מה שהם צריכים כדי שיגדלו בריאים וחזקים. למרבה המזל, הטבע הוא מקור בלתי נדלה לבריאות ורווחה עבור בני אדם, במיוחד אם אנו עוברים תקופה חשובה כמו הריון. השימוש הטיפולי בצמחי מרפא ונגזרותיהם מכונה רפואת צמחים, אשר יכולה להפוך לברית העיקרית של נשים הרות.

כמה צמחים עוזרים לך להישאר חזקים עבור הקטן שלך ולהקל על אי הנוחות

למרות שהמדע הזה קיים כבר הרבה מאוד זמן, הוא מובן יותר היום. לכן, רשימת האפשרויות לאמהות לעתיד היא בעלת ערך רב, במיוחד בגלל שאתה צריך להתאושש מאובדן ברזל, סידן, עצירות, ולהימנע משליה חלשה.

ללא ספק, את רוב המשאבים שמתקבלים במקורות טבעיים אלו ניתן למצוא בכדורים מתוצרת מעבדות. עם זאת, אף אחד לא מטיל ספק בכוחן של תרופות ביתיות, אפילו לא המדע עצמו. לכן, אם אתה מעז לנסות אחת מהחלופות הללו, התייעץ עם הרופא האמין שלך ותיהנה מברכות העולם הטבעי.

צמחי מרפא לנשים בהריון

צמחי מרפא מושלמים להקלה על אי נוחות מסוימות בהריון ולמניעת בעיות מסוימות הגורמות לקשיים. כמובן, אתה לא צריך לבלוע אותם בלי לשאול קודם את הרופא שלך, וזה לא רעיון טוב לחרוג מהמינונים המומלצים כי ההשפעות שלהם עלולות להיות שליליות.

אז, בואו נראה אילו עשבי תיבול אתה יכול לבלוע במהלך ההריון:

1. סמבוק

זהו חומר משתן קל, שמגביל את אצירת הנוזלים האופיינית להריון. כמו כן, כאשר משתמשים בה כמשחה, היא מסייעת במניעת חבורות ונקעים. עליך להיזהר לא לבלוע את הקליפה כי היא פועלת כחומר טיהור חזק.

הפעילות המשתנת של סמבוק, במיוחד סמבוק שחור, ניתנת על ידי כמות הפלבנואידים המצויים בפרחים ובגרגרי יער. עובדה זו הוכחה במחקר שפורסם ב- Journal of functional foods. המחקר גם מאשר את התכונות הדיאפוריות והנוגדות חום של הצמח.

2. באסווד

צמחי מרפא לנשים בהריון
צמחי מרפא לנשים בהריון.

ניתן להכין בסווד כחליטה טעימה, המשמשת להרגעת העצבים ולמניעת תרומבואמבוליזם (קריש שנשאר ממוקם במערכת כלי הדם ונוסע לכיוון מחזור הדם). אם אתם סובלים ממיגרנות, כדאי להכין תה עם הקליפה.

3. ג'ינג'ר

הרתיחו מעט מהשורש הזה כדי להפחית בחילות ולשיפור תהליכי עיכול ומחלות בבטן. אל תחרוג מ-1 גרם ליום.

מחקר שפורסם בכתב העת הקנדי לרופאי משפחה הראה שג'ינג'ר מועיל בטיפול בהקאות ובחילות בשליש הראשון. שורש זה מסוגל לשפר בחילה עד 4 נקודות בקנה מידה מסוים, בעוד שהוא יכול להעלים הקאות אצל 1 מתוך 3 נשים.

4. אלוורה

הקריסטל של צמח רב עוצמה זה מקל על דרמטיטיס, מציע ריפוי מהיר, מרגיע כוויות וכו'. לא לילדים ולא לנשים הרות אסור לבלוע אותו כי הוא פועל כמשתן וגורם להתכווצויות.

מלזמות הן כתמים כהים בפנים הנגרמים מהשפעת ההורמונים במהלך ההריון, שנעלמים מעצמם בסוף ההריון. למרבה המזל, מחקר שפורסם ב- Journal of cosmetic and laser therapy הראה שאלוורה משפרת את מראה הכתמים הללו בעד 32%.

במקביל, קרמים עם אלוורה ושקדים מתוקים מונעים התפשטות סימני מתיחה בבטן בנשים בהריון ראשון. עובדה זו הוכחה במחקר שפורסם בכתב העת Journal of Maternal-Fetal and Neonatal medicine. מאמר זה גם קבע כי קרמים מפחיתים אריתמה וגרד בהריון.

5. אכינצאה

הפרח היפה הזה מושלם לחיזוק המערכת החיסונית ומפחית את הסיכויים לסבול מהצטננות. ילדים מתחת לגיל 12 לא יכולים לשתות את התה הזה מכיוון שהוא גורם להם להקיא.

מחקר אחד הראה כי אכינצאה מועילה בטיפול בדלקות בדרכי הנשימה העליונות בשליש הראשון של ההריון. למרבה המזל, צריכתו לא הראתה השפעה טרטוגנית רלוונטית, אולם עדיין נדרשים מחקרים נוספים בהקשר זה.

6. קלנדולה

משחה העשויה מצמח זה מקלה על דליות מתחילות. לעולם אל תשתה מעירוי זה, מכיוון שהיא משפיעה על הרחם.

קלנדולה יכולה להועיל גם לנשים שילדו. השמן האתרי של פרח זה שימושי בהפחתת כאב לאחר אפיזיוטומיה על פי מאמר בכתב העת היוקרתי לרפואת אמה-עובר וילודים.

7. קמומיל

צמח זה מועיל במקרים של כאבי בטן וקוליק.

במקביל, סקירה ביבליוגרפית שפורסמה ב- Journal of obstetrics and gynecology הראתה כי קמומיל מועיל גם להפחתת הקאות ובחילות בשליש הראשון של ההריון. המחקר המצוטט הראה גם שמוצרים טבעיים אחרים כגון ג'ינג'ר, לימון ונענע מסוגלים להקל על התסמינים הללו.

8. עלה פטל

עלה פטל מחדד את מסת השריר של הרחם, מקדם צירים. הוא מכיל ויטמין E, סידן וברזל. מחקר אחד הראה הפחתה במשך השלב השני של הלידה בנשים שבלעו עירוי של עלי פטל. עם זאת, מחקרים אחרים לא הצליחו להראות יתרונות או סיכונים משמעותיים.

9. סרפד

צמח זה מונע דימומים, מאפשר ספיגה טובה של ברזל, ומגביר את ייצור חלב האם.

10. כלב-ורד

שיח זה המכיל מינונים גדולים של ויטמין C מחזק את השליה ומפחית בעיות בלידה.

כמו עם קלנדולה, כלב-רוז שימושי גם לאחר הריון. למעשה, מחקר שפורסם בכתב העת Phytotherapy מחקר הראה כי כמוסות הפרי של צמח זה מסוגלות להפחית את שכיחות דלקות שתן לאחר ניתוח קיסרי.

11. רומקס קריספוס

המכונה מזח צהוב, מזח מתולתל או מזח מסולסל, זהו בעל הברית המושלם להילחם בעצירות. כדאי ליטול שלוש כפיות תה ביום ולאט לאט להוסיף מנה נוספת עד להשגת האפקט.

12. תמצית לבנדר

לבנדר הוא צמח בעל סגולות רפואיות מרובות ובעל השפעות מרגיעות וחרדה כאשר הוא נצרך בתה. בנוסף, למריחה המקומית של השמן האתרי יש השפעות אנטי דלקתיות ומשכך כאבים.

גלה 14 צמחי מרפא לנשים בהריון
גלה 14 צמחי מרפא לנשים בהריון.

למרות שיעילותו בהריון לא הוכחה, מחקר שפורסם ב- Complementary therapies in clinical practice הוכיח את יעילותו במהלך הצירים. במובן זה, ארומתרפיה במהלך הלידה יכולה להיות שימושית לטיפול בכאב.

13. זרעי פשתן

זהו צמח המכיל כמות גדולה של סיבים, ולכן הוא שימושי בטיפול בעצירות במהלך ההריון. במובן זה, מחקר שנערך לאחרונה הראה ששמן זרעי פשתן הוא משלשל יעיל ובטוח במהלך השליש השני של ההריון.

14. זרעי שמיר

מעבר להיותו צמח מועיל במהלך ההריון, השמיר מציע את היתרונות האמיתיים שלו במהלך הצירים. מחקר שפורסם ב- Comlementary therapies in clinical practice הראה שזרעי שמיר יכולים להפחית את משך הלידה. עם זאת, צמח זה מומלץ רק לנשים הרות בסיכון נמוך עקב היעדר מחקרים.

צמחי מרפא מסוכנים לנשים בהריון

שתייה או שימוש בצמחי מרפא יכולים להיות מועילים כמו שהם מסוכנים. צמחים מסוימים, כגון Artemisia ludoviciana, שטובה מאוד לקוליק, עלולים לגרום לבעיות בעובר.

ולריאן מפריע לשימוש בתרופות נוגדות דיכאון. כמו כן, עודף קמומיל יגרום לך לאבד שינה, בעוד ארניקה מעוררת איבוד דם.

לעולם אל תאכל כל עשב מבלי להתייעץ עם הרופא שלך

קומפרי הוא צמח מסוכן לקטנטנים, מכיוון שהוא מגיע לחלב האם ומרעיל אותו. אותו דבר קורה עם גינקו בילובה וכוכב אניס.

שאל את הרופא שלך לפני שאתה מנסה את צמחי המרפא האלה שאמא אדמה נותנת לנו, עקוב אחר ההמלצות שלהם והבטיח את הצמיחה התקינה של הקטן שלך.

פופולריים