טיפים לחיזוק ההגנה מפני הקור

אין צורך לדאוג אם אתה עובד קשה כל השנה כדי לחזק את ההגנות שלך מפני הקור
עם זאת, אין צורך לדאוג אם אתה עובד קשה כל השנה כדי לחזק את ההגנות שלך מפני הקור.
במהלך חודשי הסתיו והחורף צריך להתאגד ולדעת לחזק את ההגנות מפני הקור.

החורף מגיע ואיתו, בהכרח, מזג אוויר קר. ללא ספק, אנחנו מדברים על אחד האויבים האיתנים של כל אם. עם זאת, אין צורך לדאוג אם אתה עובד קשה כל השנה כדי לחזק את ההגנות שלך מפני הקור.

מערכת החיסון של ילדים חלשה יותר ממבוגרים. מסיבה זו, הם הופכים למטרות קלות לתנאים הקשים של העונה. הם פגיעים לטמפרטורות נמוכות, מה שמעדיף התכווצות של מחלות תכופות כמו שפעת, הצטננות, דלקת הלוע וברונכיטיס.

כדי למנוע מצבים אלו, ורבים אחרים חמורים אף יותר, עדיף לדאוג לכל פרט עם ילדכם. עם זאת בחשבון, נשתף שורה של טיפים שימושיים ויעילים לחיזוק ההגנות שלך, מיום ליום.

אוכל ומנוחה, מפתחות לשיפור ההגנות שלך

תאמינו או לא, הסוד העליון שמאפשר לילדים להילחם בקור הוא לישון ולאכול טוב. אם אתה רוצה לחזק את ההגנות שלהם, אתה רק צריך להציע להם תזונה מגוונת ומנוחה מספקת; כי עייפות וחסר תזונתי מקשים על הגוף להגיב לוירוסים וחיידקים.

אם אנחנו מדברים על תינוק עד גיל שנה או שנתיים, רופאי ילדים יגידו שאין הגנה טובה יותר מחלב אם. הוכח מדעית כמגן מגן מפני מחלות מסוימות. כך נמנעים מדלקות אוזניים, מחלות בדרכי הנשימה ודרכי העיכול.

ברגע שהילד הקטן שלך מוכן לאכול פירות וירקות, הגדל את המנות של סוגי מוצקים אלה. אפשרות טובה היא להגדיל את כמות פירות ההדר הכלולים בתזונה שלך. כוונו לאלו העשירים בוויטמין A ו-C.

במקביל, הזינו את ילדכם בכמות מספקת של חלבונים. כדי לעשות זאת, פנה לכוחם של דגנים וקטניות. חממו את גופם עם מרק חמים וחליטות והרטיבו אותם במים ומיצים טבעיים בטמפרטורת החדר.

כמובן שהילד חייב לאכול ארבע ארוחות ביום. "אכל ארוחת בוקר כמו מלך, ארוחת צהריים כמו נסיך וארוחת ערב כמו אביון" הוא החוק יחד עם חטיף בריא אחר הצהריים. כל ארוחה או חטיף צריכים לכלול פירות, דגנים ומוצרי חלב המספקים אנרגיה ועוזרים לשפר את ההגנה שלך.

לך לשטוף ידיים כדי לחזק את ההגנות שלך

לך לשטוף ידיים כדי לחזק את ההגנות שלך
לך לשטוף ידיים כדי לחזק את ההגנות שלך.

הרגל חיוני להקנות לקטנטנים, כדי לשפר את ההגנה שלהם, הוא לשטוף ידיים. ביצוע זה לעתים קרובות מסייע במניעת מחלות וזיהום. לכן, זהו גורם בסיסי ואלמנטרי בבריאות הילדים.

לכן, כולם חייבים ליישם את זה בכל עת. לדוגמה, לפני ואחרי כל ארוחה או טיפול בבשר, ביצים, פירות וירקות, כאשר במגע עם אנשים חולים, נגיעה במשטחים או בחפצים נגועים היא גם מנהג מונע.

כמובן, אנחנו מדברים על שטיפת ידיים שבוצעה כהלכה. זה צריך להיעשות עם מים חמים, מקצות האצבעות ועד המרפקים. בעזרת מים חמימים ובמשך בין 40 ל-60 שניות, שטפו את המרווח בין כל אצבע ומתחת לציפורניים בסבלנות.

אז זכרו: אם ילדכם מלכלך את ידיו, רוצה ללכת לשירותים או נוגע בחיה, שטפו את ידיו! זה צריך להתחיל בגיל צעיר מאוד, כך שהילד בטוח ירכוש את ההרגל. ומובן מאליו שצריך להוות דוגמה. במילים אחרות, הקפידו על שטיפת ידיכם גם כן.

כמה ילדים צריכים לאגד?

מומחים מסכימים כי מחסום ההגנה העיקרי מפני קור הוא מחסה לילד. זה יעזור להם להיות מסוגלים להימנע מצמרמורות בגוף. לכן, חשוב מאוד לדעת איך לבחור את הבגדים הנכונים להתמודדות עם תנאי האקלים.

הדבר החשוב כאן הוא שהתינוק לבוש היטב. כדאי להבהיר, שאנחנו לא מדברים על הגזמה. הרעיון הוא לא לחנוק אותם בבגדים ולגרום לילד להזיע, כי אתה תעשה יותר נזק מתועלת.

כדאי לעטוף את הילדים בשכבות ובמקרה של טמפרטורות קרות להוסיף עוד בגדים. החוכמה היא לשים על הילד שכבה אחת יותר מזו שאתה לובש. כמובן שהבחירה בבגדים הנכונים תהיה תלויה גם בשאלה האם הקטן נוסע במנשא, ברכב או בהליכה.

גורם נוסף שיש לקחת בחשבון הוא זמן החשיפה לקור. כמה זמן תהיי בחוץ עם ילדך? איך נראה היום שלך? משם יצוצו הרמזים שיעזרו לך לדעת את סוג הטיפול הנחוץ לבצע על מנת למנוע הצטננות אפשרית.

עם זאת, כל אמא צריכה לוודא שלילד שלה יש את כל ציוד החורף שהוא צריך . במילים אחרות, כובע, כפפות, צעיף, כפפות וכו'.

פופולריים