תרופות טבעיות לכאבי ראש במהלך ההריון

אם את סובלת מכאבי ראש במהלך ההיריון
אם את סובלת מכאבי ראש במהלך ההיריון, גלה את התרופות הטבעיות לשיפור אי הנוחות הזו במאמר הבא.
אם את סובלת מכאבי ראש במהלך ההיריון, גלה את התרופות הטבעיות לשיפור אי הנוחות הזו במאמר הבא.

כאבי ראש במהלך ההריון הם נורמליים יחסית, שכן שינויים הורמונליים קשורים רבות להגברת התדירות שלהם. עם זאת, עם שימוש בתרופות טבעיות מסוימות, אתה יכול לשפר את עוצמת אי הנוחות הזו.

בכל מקרה, תמיד מומלץ להמר על שינוי הרגלים ולא על תרופה, שכן מתח גורם לרוב לתסמינים גופניים כמו אלה.

בנוסף, לפני צריכת תרופה כלשהי (אפילו אפשרויות טבעיות) עליך להתייעץ עם הרופא שלך ולאפשר לו לייעץ לך לגבי המינון והמינון המתאימים ביותר עבורך.

למה יש לך כאב ראש?

נשים עלולות לחוות כאבי ראש במהלך ההריון כתוצאה משינויים גופניים מסוימים המתרחשים במהלך תקופה זו. לדוגמה, שינויים הורמונליים ונפח דם מוגבר בגוף. שניהם נוטים לגרום לאי נוחות מסוג זה, בעיקר בשליש הראשון.

מומחים מאמינים כי לחץ דם מוגבר הוא גם אחד הגורמים העיקריים לכאבי ראש ומיגרנות, על פי מחקר שפורסם ב- The lancet. בכל מקרה, הפתופיזיולוגיה של הבעיה לא לגמרי ברורה ויש כמה גורמים שיכולים לעורר סימפטום זה: עייפות, מתח וחוסר פעילות גופנית, בין היתר.

תרופות לשיכוך כאבים

כאשר המטרה היא להפחית את עוצמת ותדירות כאבי הראש במהלך ההיריון, ישנן מספר אסטרטגיות שניתן ליישם. הראשון הוא לשפר את הרגלי התזונה. ביניהם, הימנעות מחסרים תזונתיים, מתן עדיפות לצריכת מזון טרי על פני מזונות אולטרה מעובדים והפחתת צריכת קפאין, כפי שמוכיח מחקר שפורסם ב- Nutrients.

בנוסף, חיוני לנשים בהריון לשמור על מצב לחות נאות ולשתות כ-8 כוסות מים ביום. בדרך זו, הם בטוחים להבטיח את מאזן המים והאלקטרוליטים הדרוש כדי למנוע שינויים בלחץ הדם.

לבסוף, עלינו להדגיש את החשיבות של שמירה על היגיינת יציבה טובה. במיוחד כשהם מבלים מספר שעות מול מסך המחשב או במושב הבטיחות. מתח שרירים באזור הצוואר עלול להגביר את השכיחות של כאבי ראש.

מה אם כאבי הראש הם מיגרנות?

במקרה של מיגרנות חוזרות, תצטרכו לפנות להרגלי הרפיה, שכן בעיה זו קשורה מאוד למתח. לכן, תרגולים מסוימים כמו מדיטציה או פעילות גופנית יכולים להיות לעזר רב.

נשים עלולות לחוות כאבי ראש במהלך ההריון כתוצאה משינויים גופניים מסוימים המתרחשים במהלך תקופה זו
נשים עלולות לחוות כאבי ראש במהלך ההריון כתוצאה משינויים גופניים מסוימים המתרחשים במהלך תקופה זו.

כמו כן, יש צורך לנשים בהריון לנוח כראוי בכל לילה, וכדי לעשות זאת, עליך לדאוג לשגרה שלך. חשוב ללכת לישון מוקדם, להימנע מחשיפה למסכים בשעות שלפני כן ולאמץ תנוחה נכונה במיטה.

מנקודת מבט תזונתית, הגדלת הצריכה של דגים וירקות שמנים בתוכנית הארוחות שלך יכולה לעזור. לשתי הקבוצות יש יכולות אנטי דלקתיות, שיכולות להשפיע באופן חיובי על מניעת מיגרנה.

עם זאת, חשוב לא לחרוג מהמינון השבועי המומלץ של דגים מסוג זה, בשל הסיכון להרעלת כספית.

מתי ללכת לרופא?

אם כאבי הראש תכופים מדי או הופכים לנכות, עליך לפנות לרופא. הדבר נכון אם הם כרוכים בהקאות שאינן מפסיקות או חום.

במקרה שאירועים אלו חוזרים על עצמם מעת לעת, ייתכן שיהיה עליך לבחור בטיפול תרופתי. לפעמים, שינוי הרגלי החיים שלך אינו מספיק כדי להשיג שיפורים משמעותיים.

כאבי ראש, בעיה שכיחה בהריון

נפוץ מאוד שנשים סובלות מכאבי ראש במהלך ההריון, במיוחד בשליש הראשון של ההריון. מסיבה זו, חשוב מאוד לקדם הרגלי חיים בריאים, כגון תזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה.

בנוסף, חשוב להימנע ממצבי לחץ, קפאין וכמובן רעלים. אלה לא רק מגבירים את תדירות ההתקפים הכואבים, אלא גם מזיקים לעובר.

במקרה שהכאב הופך לבלתי מוגבל או מלווה בחום או הקאות שלא חולפות, יש לפנות בהקדם האפשרי למיון.