עצות מעשיות להתגברות על הפחד מלידה

מידע נכון לגבי תהליך הלידה הוא הכרחי להתגברות על הפחד שלך מהלידה
מידע נכון לגבי תהליך הלידה הוא הכרחי להתגברות על הפחד שלך מהלידה.

בין אם את יולדת בפעם הראשונה ובין אם לא, ההתגברות על הפחד שלך מהלידה היא מאבק רגשי שעלול להתעורר ככל שתאריך הלידה שלך מתקרב.

זה נובע, במידה רבה, מהעובדה שהלידה תמיד תויגה כחוויה קשה, כואבת ומסוכנת הן לתינוק והן לאם.

עם זאת, קביעה זו רחוקה מהמציאות. לידה היא תהליך מבוקר לחלוטין ואינה מהווה סיכון מיוחד עבור אמהות שעברו הריון מוסדר.

כדי להתגבר על הפחדים שלך, אנו אגיד לך כיצד להילחם בספקות שלך על ידי מענה על השאלות הנפוצות ביותר. בנוסף, נראה לך כמה תרגילי הרפיה מעשיים שיעזרו להעלים כל סוג של חרדה.

טיפים להתגברות על הפחד שלך מלידה

מידע נכון לגבי תהליך הלידה הוא הכרחי להתגברות על הפחד שלך מהלידה. מידע שגוי יכול להיות מבלבל, כמו קריאה או שמיעת אמונות שגויות.

חשוב מאוד שתשאל את הגינקולוג שלך את כל השאלות שעולות בראש בנוגע ללידה במהלך הבדיקות הרגילות שלך.

עליך לדעת שתהליך הלידה מובטח לחלוטין על ידי מומחי בריאות בבתי חולים ומרפאות ברחבי העולם. הם מצוידים בטכנולוגיה הדרושה כדי לסייע לאמהות ולתינוקות.

כדי לעזור לך להעלים את הספקות שלך, שהם הגורם העיקרי לפחד מלידה, נדבר על כמה מהשאלות הנפוצות ביותר בקרב אמהות.

השאלות הנפוצות ביותר

לגבי האפידורל

למעשה, הרדמה אפידורלית מועילה מאוד בזמן הלידה, מכיוון שהיא מקלה על כאב תוך 20 דקות. בנוסף, רמות החרדה אצל האם יורדות במידה ניכרת; לכן, עליך לראות בכך בעל ברית נהדר במהלך תהליך הלידה.

לגבי היישום שלה, סוג זה של הרדמה הוא אחד הנפוצים ביותר עבור כל ההליכים הרפואיים. מסיבה זו, היעילות והטכניקה שלו מובטחות יותר.

לגבי האפיסיוטומיה

אפיזיוטומיה היא חתך שנעשה באזור הפרינאום מחלקו האחורי של הפות ועד לפי הטבעת, על מנת למנוע קרעים של הרקמות באזור איברי המין של האם. בנוסף, זה עוזר לתינוק לעזוב ביתר קלות.

טיפים להתגברות על הפחד שלך מלידה
טיפים להתגברות על הפחד שלך מלידה.

כן, אנחנו יודעים שזה לא נשמע נעים במיוחד, אבל לא מרגישים כלום כשמבצעים את ההליך הזה, כי האפידורל כבר מונח. בהיעדר אפידורל, נעשה שימוש בהרדמה מקומית.

לגבי נשימה

כפי שבוודאי למדת במהלך קורסי ההכנה, הנשימה חיונית כדי שתהיי רגועה, כדי שתוכל לדחוף טוב יותר וכדי שהתינוק שלך יחמצן.

עם זאת, אם אתה מלא בפחד וחרדה, אם אתה לא זוכר היטב את התרגילים או אם מעולם לא השתתפת בקורסים, אל תדאג. לצד הצוות הרפואי בחדר לידה, תמיד ישנה סייעת או מיילדת שתדריך אותך בכל התהליך.

הדבר החשוב ביותר להתגברות על הפחד שלך מהלידה הוא לקבל מידע הולם על תהליך הלידה. מידע מוטעה יכול לבלבל אותנו.

תרגילים שיעזרו לך להתגבר על הפחד שלך מלידה

ההמלצות להירגע ולהתגבר על הפחד מהלידה הן פשוטות מאוד. אתה תראה שאתה יכול להמשיך לתרגל אותם לאחר הלידה.

יוגה לנשים בהריון

ניתן להשתתף בשיעורי יוגה לנשים בהריון. בהם תלמדו טכניקות הרפיה ומדיטציה מסורתיות תוך חיטוב קפדני של השרירים שיהיו מעורבים בזמן הלידה.

קח תנומות והסיח את דעתך כשאתה צריך את זה

קח את התנומות שהגוף שלך מבקש בכל פעם שאתה מרגיש לחץ. כשישנים מספיק, לגוף קל יותר לשחזר את האיזון.

באותו אופן, חפש דרכים להסיח את דעתך כשאתה מרגיש עצבני. תהנה מסרט, קרא את הספר האהוב עליך ולווה את האקשן עם תה או משקה שאתה אוהב.

עיסויים

עיסוי מרגיע מיוחד לנשים בהריון יכול גם לעזור לך לשחזר את השלווה שלך. אם אינך יכול להשתתף בספא או מעסה, אתה יכול לבקש מבן זוגך או מבן אחר ממשפחתך ללטף בעדינות את כפות הרגליים, הרגליים, הידיים והידיים ואת חלק הכתפיים בשמן אתרי.

כהמלצה אחרונה, השתדלו תמיד להשתתף בקורסי הכנה לנשים בהריון. מלבד ללמוד את כל מה שאת צריכה ללידה, את יכולה ליצור אינטראקציה עם אמהות אחרות, והניסיון שלהן שיעזור לך להיות רגועה יותר.

פופולריים