7 יתרונות של שחייה בהריון

באופן אידיאלי עליך להתייעץ עם הרופא שלך לפני ההרשמה לשיעורי שחייה
למרות שאנשים רבים אחרים שוחים בזמן ההריון, באופן אידיאלי עליך להתייעץ עם הרופא שלך לפני ההרשמה לשיעורי שחייה.

שחייה בהריון היא תרגול מומלץ מאוד הודות ליכולת המים לרפד את מלוא משקל הגוף. תכונה זו מאפשרת לנשים לבצע תנועות שאחרת לא יכלו לעשות מחוץ למים. אותו לחץ מונע ממך לבצע תנועות פתאומיות, מה שבתורו מפחית מאוד את הסיכון לפציעה.

מים גם תורמים להפחתת משקל הבטן והלחץ. במקביל, שחייה עדינה משפרת את טונוס השרירים של הרגליים, האגן והישבן, החיוניים במהלך הצירים.

שחייה מגרה את מערכת הדם. המיקום האופקי של תנועות רבות במים מונע דליות, נפיחות והתכווצויות שרירים תוך שיפור יכולת הריאות, מה שבתורו מונע ממך להתעייף במהירות.

לפני שתתחיל לשחות בהריון, פנה לרופא שלך

למרות שאנשים רבים אחרים שוחים בזמן ההריון, באופן אידיאלי עליך להתייעץ עם הרופא שלך לפני ההרשמה לשיעורי שחייה. הרופא שלך יעריך את מצבך הגופני, את ההיסטוריה המשפחתית שלך ואת תנאי ההיריון שלך. כל זה יעזור לקבוע את הפעילויות שאתה יכול לעשות בבטחה במים.

שחייה זה נורמלי בשבילי. אני רגוע, נוח לי, ואני יודע מה מקיף אותי. זה הבית שלי.

-מייקל פלפס-

ישנם כמה דברים שהגינקולוג שלך יעריך גם לפני שתתחיל לשחות, מכיוון שתרגיל זה, על אף שהוא אצילי ומספק, הוא התווית נגד לנשים שיש להן הריון בסיכון גבוה או שמאוימות בלידה מוקדמת. כמו כן, אין זו פעילות מועילה לנשים שיש להן שליה פרוויה או עיכוב בצמיחת הרחם, בעיות בכלי הדם או התרחבות צוואר הרחם.

בנוסף, הריון, על פי המומחים של קרן הלב הספרדית, הוא בשום פנים ואופן לא הזמן האידיאלי ללמוד איך לשחות או לחדש את הפעילות הגופנית לאחר תקופות ארוכות של חיים בישיבה. מכאן החשיבות של כושר גופני לפני תחילת שיעורי שחייה.

לפני שתתחיל לשחות בהריון, פנה לרופא שלך
לפני שתתחיל לשחות בהריון, פנה לרופא שלך.

כמו כן, חשוב שלא תתיש את עצמך בזמן פעילות גופנית ובמקום זאת תחפש להניע את הגוף בצורה עדינה ורגועה.

שחייה בהריון מרגיעה

אם יש לך את ברכת הרופא שלך, שחייה יכולה להיות פעילות גופנית נהדרת במהלך ההריון, ותגלה שיש לה יתרונות נוספים.

לדוגמה, יתרון אחד שכזה של שחייה הוא שהיא עוזרת לך להרפות את כל הגוף, במיוחד באזורים שעומס יתר על המידה ממשקל התינוק, כי זה עוזר לחלק מחדש את המשקל ולשחרר את המפרקים.

שחייה גם משפרת את מערכת הלב וכלי הדם, כמו גם את הבריאות הכללית. זה גם מפחית בצקת במחזור הדם, ויכול לעזור לך לשפר את הגמישות של הגוף ולהשיג יותר כושר גופני מבלי להתיש את גופך.

פעילות גופנית זו גם עוזרת לך לשפר את המצב הרגשי שלך, להפחית מתח ומתח עצבי. הימצאות במים גם עוזרת לך להכיר את הגוף שלך ואת השינויים המתרחשים בו. בנוסף, שיעורים, שיכולים להיות בני שעה, מקדמים קשרים חברתיים ועוזרים לך להתכונן ללידה.

כפי שניתן לראות, ישנם יתרונות רבים בשחייה, גם אם הרופאים לא בהכרח יכולים להסכים על הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.

כמה מומחים מציינים ששחייה יכולה להיות מועילה עד למועד הלידה. המים עוזרים לשפר את התסמינים שמתחריפים בחודשי ההיריון האחרונים כמו אלו שנגרמים מזרימת דם לקויה, כאבי גב עקב משקל הבטן וכו'.

עם זאת, רופאים אחרים ממליצים להפסיק את שיעורי השחייה בשמונה חודשי ההריון. תמיד עדיף להתייעץ עם הרופא שלך ולפעול לפי ההנחיות שהיא נותנת לך.

פופולריים