איך לעזור לילדך ללמוד?

לכן חשוב לעזור לילדכם ללמוד עם טכניקות יעילות שמגרות את החושים שלו
כולנו לומדים אחרת, לכן חשוב לעזור לילדכם ללמוד עם טכניקות יעילות שמגרות את החושים שלו.

כולנו לומדים אחרת, לכן חשוב לעזור לילדכם ללמוד עם טכניקות יעילות שמגרות את החושים שלו.

עזרה לילדיכם בשיעורי הבית שלהם לא רק תעזור להם ללמוד, אלא גם תעזור להם לגלות את הדרכים שבהן הם לומדים בצורה הטובה ביותר ואילו טכניקות הן היעילות ביותר עבורם.

לימוד הוא הרגל שצריך לטפח בכל יום בדרכים שונות, כולל באמצעות משחקים. כדי לעזור לילדכם להתאהב בהרגל הלימוד, חשוב לחשוב על הכל, החל מהסביבה בה ילמד ועד הכלים להם יזדקקו.

במאמר זה נשתף אתכם בכמה אסטרטגיות שיעזרו לילדכם ללמוד בצורה יעילה יותר.

אסטרטגיות שיעזרו לילדכם ללמוד נכון

  1. מקום ללמוד. לילד צריך להיות מקום מתאים ללמוד. צריך שיהיה להם שולחן ותאורה טובה בחלל העבודה שלהם.
  2. עזרו להם להתרכז. הילד צריך ללמוד בסביבה שקטה שאין בה מקורות הסחת דעת כמו משחקי וידאו, טלפונים סלולריים וטלוויזיות.
  3. להסדיר את זמן הלימוד שלהם. לילדים מתחת לגיל 7 הזמן האופטימלי ללימוד הוא בין 45-50 דקות. בשלב זה קשה להם להתרכז, כהורים תוכלו לעורר את הלמידה שלהם בפעילויות שונות כמו ציור מפות מושגיות או שימוש באפליקציות סלולריות כדי לגרום להם להשלים משימות. לאחר גיל 7, ילדים צריכים להיות מסוגלים להשקיע 1-2 שעות בלימוד מדי יום.

זמן הלימוד היומי שלהם צריך לגדול במהלך גיל ההתבגרות ושנות האוניברסיטה שלהם. זה יקל אם הם יצרו את ההרגל משנותיהם הצעירות.

טכניקות שיעזרו לילדך ללמוד

קרא איתם

ללמד את ילדך לאהוב קריאה מגיל צעיר יספק לו יתרונות רבים. במהלך החינוך לגיל הרך, מומחים ממליצים להורים לקרוא סיפורים לילדיהם.

קריאת סיפורים בפניהם מגיל צעיר מביאה להם היכרות עם ספרים ועם פעולת הקריאה. לאחר שיתחילו בבית הספר היסודי, הם יוכלו לקרוא ללא קשיים. אתה יכול לעזור לילדך לפתח טכניקות קריאה מקיפות שיאפשרו לו לשמור על המידע שהוא קורא.

קריאה יכולה להיות מלווה בפעילויות כמו חיפוש במילון אחר מילים שהם לא מבינים. הם יכולים גם להדגיש או לסכם את הנתונים שלדעתם הם החשובים ביותר.

עושה סיכומים

טכניקות שיעזרו לילדך ללמוד
טכניקות שיעזרו לילדך ללמוד.

לאחר קריאת נושא והבנתו, חשוב לארגן ולסנתז רעיונות. דרך טובה לארגן ולבטא את המושגים הבסיסיים שעולים במוחנו היא להשתמש בסיכומים.

מומחים רבים מבטיחים שסיכומים עוזרים לילדים להתמקד במה שבאמת חשוב.

אם תלמדו את ילדכם איך לעשות סיכומים טובים, תספקו לו כלי שיוכלו להשתמש בו לאורך הקריירה האקדמית שלו.

טכניקת הקו התחתון

אם ילדכם רושם הערות בכיתה או מעדיף לסכם רעיונות במילים שלו לפני הלימוד, חשוב שילמדו כיצד להדגיש נכון.

ללמוד כיצד להבחין ברעיונות העיקריים של טקסט זו לא תמיד משימה קלה. על מנת ללמד אותם טכניקה זו עזרו לילדכם להבחין בין מה שרלוונטי ומה לא.

זכור כי טכניקה זו מועילה רק אם ילדך מסוגל לזהות אילו רעיונות חשובים.

לרשום

כתיבת הרעיונות העיקריים של נושא מסוים דורשת מהילד להפעיל את תשומת הלב שלו ולממש את יכולתו לסנתז. קריאת ההערות שלהם תעזור להם לזכור את מה שלימדו ולשנן את הנקודות החשובות ביותר בכל נושא.

רישום הערות מאפשר לילדים גם לפתח את הדמיון שלהם. הם יכולים ליצור רשימות, כותרות לכותרות או לסווג נושאים לפי הקריטריונים שלהם על מנת להפוך את השיטה הזו לאפקטיבית. זה יהפוך את הלימוד למשימה קלה ופשוטה.

היכונו למבחנים

כאשר ילדך אומר לך שהוא עומד לעבור מבחן, וודא שהוא מתכונן בזמן. שמרו על קשר עם המורים שלהם כדי לדעת מתי יתבצעו הערכותיהם. מידע זה שימושי כאשר מדובר בסיוע לילדים להתכונן.

אם ילדכם לומד מעט מדי יום ומחזק את הידע שלו כמה ימים לפני הבחינה שלו, הוא ירגיש בטוח בידע שלו.

עזרו לילדכם להבין שכאשר מדובר בבחינות הדבר הראשון שעליו לעשות הוא לקרוא את השאלות כראוי. לאחר שהם עשו זאת, הם יכולים להתחיל בתשובה לשאלות שבהן הם הכי בטוחים. לאחר שהם סיימו לחלוטין את הבחינה שלהם, עליהם לשנות אותה לפני מסירתה.