10 משפטים מלאי חוכמה מהנסיך הקטן

ביטויים מלאי חוכמה מהנסיך הקטן נקראו על ידי גברים ונשים בכל הגילאים
ביטויים מלאי חוכמה מהנסיך הקטן נקראו על ידי גברים ונשים בכל הגילאים.
גלה כמה משפטים מהנסיך הקטן עם מסרים עמוקים.

ביטויים מלאי חוכמה מהנסיך הקטן נקראו על ידי גברים ונשים בכל הגילאים. במבט ראשון נראה שהספר הוא רומן ילדים פשוט. עם זאת, ישנם מיליוני מבוגרים ברחבי העולם שנהנים גם מיצירת האמנות הספרותית הזו.

מה שהכי מעניין בנסיך הקטן הם המשפטים הפשוטים אך העמוקים. מחבר הספר, אנטואן דה סנט-אכזופרי, ידע לכתוב באיזון מדהים. מסיבה זו בדיוק, העבודה הזו עברה כמה דורות, והיא מיועדת להמשיך לעשות זאת.

יש משפטים מהנסיך הקטן שראויים לשבח ולזכור. במאמר של היום, נסתכל על מבחר של ביטויים אלה. אמנם יש עוד הרבה מהם ליהנות, אבל רשימה קטנה זו תיתן לך מושג על הזוהר של הספר.

זמן, נושא נפוץ בביטויים של הנסיך הקטן

זמן הוא אחד הנושאים המופיעים לעתים קרובות ב"הנסיך הקטן". הביטוי הבא, למשל, רומז לזמן: " לגברים אין יותר זמן להבין כלום. הם קונים דברים מוכנים בחנויות. אבל מכיוון שאין חנויות שבהן אפשר לקנות חברים, לגברים אין יותר חברים. "

במקרה זה, הטקסט מבקר את נטיית האדם למהר, וכמה מעט זמן אנו מקדישים למה שבאמת חשוב. זהו משפט שהמסר שלו חוזר על עצמו בביטויים הבאים: "הזמן שהשקעת על הוורד שלך הוא שהופך את הוורד שלך לכל כך חשוב." זה מתייחס לערך שאנו נותנים לדברים על ידי הקדשת זמן להם.

בהמשך הדרך

הנסיך הקטן אומר: "בהליכה בקו ישר אי אפשר להגיע רחוק מאוד." כאן הדמות מתייחסת לחשיבות שבירת מחסום האינרציה. שינוי וגיוון מאפשרים לנו להתקדם. מצד שני, קביעות בלתי משתנה מונעת מאיתנו להתפתח.

מסתכל ורואה

זהו אחד המשפטים המצוטטים ביותר מהרומן הקלאסי: ועכשיו הנה הסוד שלי, סוד פשוט מאוד: "רק עם הלב אפשר לראות בצדק; מה שחיוני אינו נראה לעין". זה קשור להבדל בין לראות בעיניים לבין לראות עם הלב. הלב רואה הרבה מעבר למראית עין ונותן לנו גישה למה שחשוב.

במדבר

יש משפטים מהנסיך הקטן שראויים לשבח ולזכור
יש משפטים מהנסיך הקטן שראויים לשבח ולזכור.

רוב הסיפור של הספר הזה מתרחש במדבר. באופן סמלי, בשטח לא מיושב ובלתי מסביר פנים. עם זאת, אנטואן דה סנט-אכזופרי מזמין אותנו לראות את זה באור אחר. הוא אומר, "מה שהופך את המדבר ליפה... זה שהוא מסתיר באר, איפשהו." במילים אחרות, תמיד יש תקווה.

לשפוט את עצמו ואחרים

משפט נוסף מהנסיך הקטן אומר כך: "זה הדבר הקשה מכולם. זה הרבה יותר קשה לשפוט את עצמך מאשר לשפוט אחרים. אם אתה מצליח לשפוט את עצמך נכון, אז אתה באמת איש חוכמה. "

כאן שם המחבר דגש על הקושי הקיים בכל הנוגע להסתכלות אובייקטיבית על עצמו. תמיד קל יותר לראות טעויות ופגמים אצל אחרים.

משמעות הכוכבים

רבים מהביטויים של הנסיך הקטן מציינים שהמציאות היא חסרת משמעות כשלעצמה. מה שנותן לזה משמעות הוא כל אדם והחוויות שלו. המחבר מבטא את הרעיון יפה במשפט הבא: "כשאתה מסתכל למעלה לשמיים בלילה, כי אני אגור על אחד מהם, כיון שאני אצחק על אחד מהם, בשבילך זה יהיה כאילו הכל הכוכבים צוחקים. יהיו לך כוכבים שיכולים לצחוק!"

עדיף להנות מאשר להגיב

עבודה יוצאת דופן זו מדברת בהזדמנויות חוזרות ונשנות על רגישות כמקור לחוכמה. בשלב מסוים, הוא אומר: " אף פעם לא צריך להקשיב לפרחים. צריך פשוט להסתכל עליהם ולנשום את הניחוח שלהם." מה שהכותב אומר הוא שלהתלכד יותר מדי למילים מונע מאיתנו ליהנות מהמהות האמיתית של הדברים.

אילוף הדברים

למילה "ביות" יש משמעות מאוד מיוחדת אצל הנסיך הקטן. כפי שהנסיך מציין, זה אומר ליצור קשרים. בהקשר הזה, יש משפט יפה שאומר, "אדם מבין רק את הדברים שמאלפים". כדי "לאלף" משהו, צריך לבלות איתו זמן. זה הזמן הזה וה"אילוף" הזה שהופכים מישהו למשהו מיוחד.

בוכה קצת לפעמים

באותו קו כמו האחרון, משפט נוסף של הנסיך הקטן קובע: "אדם מסתכן לבכות מעט, אם נותן לעצמו לאלף". מה שהוא מתכוון הוא שסבל הוא בלתי נמנע כשאתה יוצר קשרים הדוקים עם מישהו. אין מערכת יחסים שאינה כרוכה בכאב מסוים בו זמנית.

פופולריים