טיפים לאימון בסיר משיטת המונטסורי

התוצאה שנשיג באמצעות שיטת האימון בסיר שלה תהיה תלויה איך ומתי נמשיך עם זה
עם זאת, התוצאה שנשיג באמצעות שיטת האימון בסיר שלה תהיה תלויה איך ומתי נמשיך עם זה.

הרופאה והמחנכת מריה מונטסורי השאירה לנו כלים חשובים לגידול וחינוך ילדינו. עם הידע שלה, היא רצתה לעזור לנו לשפר היבטים שונים של אמהות. בהזדמנות זו, אנחנו רוצים לדבר איתך על השיטה שלה לאימון בסיר.

כידוע, תהליך השארת החיתולים מאחור הוא תהליך שלוקח זמן ומסירות. ישנן דרכים שונות לבצע את המשימה הזו, כולן דורשות עקביות וסבלנות. האתגר הגדול ביותר בשלב זה הוא השגת הסתגלות מהירה. אבל מכיוון שאנחנו לא מומחים, זה לרוב לוקח לא מעט זמן.

באופן כללי, ילדים עוברים את התהליך הזה ללא צלקות. באשר לנו ההורים, הגרוע ביותר שיכול לקרות הוא שאנחנו צריכים לעשות קצת ניקיון נוסף של תאונות.

עם זאת, לא משנה באיזו שיטה תבחרו, חשוב לא ללחוץ על ילדים. במקום זאת, כדאי לתת להם את הזמן שהם צריכים להסתגל. על ידי כך, תמנע מהשפעות פסיכולוגיות שליליות אפשריות.

איך לדעת אם שיטת המונטסורי תעבוד

שיטת מונטסורי השיגה הישגים גדולים ברמה עולמית. נראה שהמומחית הזו בהתפתחות הילד הצליחה בגישתה רמה גבוהה של יעילות. עם זאת, התוצאה שנשיג באמצעות שיטת האימון בסיר שלה תהיה תלויה איך ומתי נפעל.

באותה מידה, חשוב מאוד שנחכה לרגע הנכון. כל ילד הוא שונה ולומד בקצב האישי שלו. ברגע שהילד מוכן, וגם אנחנו, השיטה עובדת הרבה יותר טוב.

לדברי הכותבת מאחורי השיטה, עדיף לכבד את התהליך האישי של הקטן שלך. לכן, ההצצות לאוטונומיה שילדכם מפגין ישמשו כאותות.

השיטה של מריה מונטסורי לאימון בסיר מבוססת על אוטונומיה של הילד
השיטה של מריה מונטסורי לאימון בסיר מבוססת על אוטונומיה של הילד.

בזמן שלו, ילדכם יתחיל להסתגל לסביבתו. באותה מידה, כאשר אנו מתחילים להבחין ברצון הולך וגובר לעצמאות, מחובתנו לספק את ההקשר הנכון כדי שיוכל להגיע למטרה זו בעצמו.

טיפים ממריה מונטסורי להשארת חיתולים מאחור

השיטה של מריה מונטסורי לאימון בסיר מבוססת על האוטונומיה של הילד. כהורים, אנחנו לפעמים נהיים חרדים ורוצים לזרז את התהליך הזה. ישנן מגוון סיבות שמניעות אותנו לנסות לאמן את ילדנו להשתמש בשירותים לפני שהוא מוכן.

עם זאת, מונטסורי, גם רופא וגם מחנך, ראה שחשוב מאוד שנכבד את התהליך. במילים אחרות, עלינו להמתין בסבלנות ובו בזמן להציע את הכלים שילדנו צריכים כדי להגיע למטרה. להלן המפתחות העיקריים לשיטה זו.

הגיל הוא לא העניין

גם אם ילדכם הגיע לגיל שבו אתם חושבים שהגיע הזמן שילמד להשתמש בשירותים, זה לא אומר שהוא מוכן. רוב התיאוריות לאימון בסיר קובעות שברגע שילד יהיה בן שנתיים, הגיע הזמן להיפטר מחיתולים.

עם זאת, שיטת מונטסורי מציעה שהזמן הנכון הוא כאשר הקטין מסוגל מבחינה פיזיולוגית לשלוט על הסוגרים שלו. ייתכן שלגילו של ילד יש קשר לבגרותו בתחום הזה, אבל זה לא הגורם הקובע. זה לא משהו שהילד שלך יכול ללמוד ישר. צריך להכין את הגוף שלו.

אין זמן נכון או לא נכון בשנה

לפעמים אנחנו מחכים לזמן מסוים בשנה כדי ללמד את ילדנו לנטוש חיתולים. לדוגמה, רבים מנסים להתאמן בסיר בקיץ מכיוון שהם יכולים לשטוף את ילדיהם לעתים קרובות ולהשאיר אותם בפחות בגדים מבלי לדאוג מהקור.

כמו כן, אנו עלולים להרגיש לחוץ להתאמן בסיר מכיוון שהילדים שלנו יתחילו בקרוב לגן. אבל רק בגלל שחם בחוץ ובית הספר מתחיל בסתיו, לא אומר שילדכם מוכן.

יחד עם זאת, למרות שהחורף גורם לנו לדאוג לקור ולחות, אם זה הרגע של ילדכם, אתם צריכים לקפוץ פנימה. בין אם זה חורף, קיץ, אביב או סתיו, עלינו לנצל את האוטונומיה שהילד שלנו מפגין.

לספק את הסביבה הנכונה

מונטסורי הסביר שכדי לנצל את האוטונומיה של ילדכם, חשוב שילדכם לא ירגיש שהוא צריך להיות תלוי באחרים כדי לפתור את הבעיה שלו. לכן, ילדנו צריך לדעת מה הוא צריך על מנת להשתמש בחדר האמבטיה, ותהיה לו גישה נוחה.

אם לילדכם יש משתנה, שרפרף או מתאם, הפריטים חייבים להיות בהישג ידו. כך, כשהוא מבין שהוא צריך את השירותים, הוא יכול ללכת בכוחות עצמו ולגשת בקלות לכל מה שהוא צריך כדי לבצע את המשימה שעל הפרק.

שימו לב לשפת הגוף של ילדכם

לעתים קרובות, הורים משתמשים בטכניקה של מכריחים את ילדיהם לשבת על הסיר עד שהם עושים את העסק שלהם. עבור הילד שלך, זה מרגיש כמו סוג של עונש והוא הכל מלבד מוטיבציה. עדיף לא לחייב את ילדך לשבת על האסלה.

שיטת מונטסורי מציעה לנו לשים לב למחוות של הקטן שלנו המאותתות שהגיע הזמן ללכת לשירותים. כמו כן, עלינו לשאול לעתים קרובות אם הוא צריך לעשות קקי או פיפי.

הימנע ממערכת התגמול

אנחנו רוצים לדבר איתך על השיטה שלה לאימון בסיר
בהזדמנות זו, אנחנו רוצים לדבר איתך על השיטה שלה לאימון בסיר.

תהליך ההסתגלות צריך להיות טבעי, והתינוק שלך צריך לראות את זה כך. זה לא על ביצוע מעשה מיוחד, הצגת כישרון או ביצוע משימה. עלינו להימנע מתגמולים כי זה צריך להיות שלב חדש בהתפתחות של הקטן שלנו.

במוקדם או במאוחר, ילדנו ירכוש את רמת הבשלות הדרושה, וחשוב שיתמודד עם המטרה הזו באופן טבעי. יתר על כן, הצעת תגמולים תיצור לחץ רב על ילדכם, ותוביל לתסכול כאשר הוא לא מגיע ליעד שלו.

אל תנזוף או תעניש את ילדך

אם ילדכם ידע בדיוק מה לעשות במקרה הזה, אז לא היינו מדברים על הנושא הזה. איך אנחנו יכולים לצפות מהילדים שלנו לשנות את ההרגלים שלהם בן לילה כשהם משתמשים בחיתולים כל חייהם? ילדכם אינו מכיר דרך אחרת לעשות פיפי וקקי מאשר לעשות זאת בחיתול שלו.

לכן צריך להיות מוכנים לנזילות ולבלגנים ולקבל אותם כחלק מהתהליך. אל תפרש את התאונות של ילדך כפעולות של מרד או אי ציות. הוא עדיין לומד.

עלינו להיות סבלניים ואוהבים, ולא לכעוס לנוכח הגמלוניות לכאורה של ילדינו. יותר מכל, עלינו להניע את ילדינו להגיע ליעד. נסו לא לתת חשיבות לתאונות. כל שעליך לעשות הוא להדריך את ילדך מבלי לנזוף או לעשות שערורייה.

רומא לא נבנתה ביום אחד

אם יצאתם להשאיר חיתולים מאחור, אל תניחו שאתם הולכים להגיע למטרה בפרק זמן מסוים. ישנן גישות המציעות אימון בסיר תוך שלושה ימים או שבוע בלבד. עם זאת, כולנו יודעים שהחיים האמיתיים אינם כה מדויקים.

גישה לשיטה זו באופן טבעי ככל האפשר; בלי לחץ, בלי ציפיות גבוהות. יישם את השיטה באותה עדינות שמגיעה לקטן שלך בכל תחום. הימנע מהגדרת מועדים או מגבלות זמן ותראה כמה מהר הלחץ חולף.

פופולריים