איך לעזור לילדים לפתח חוש הומור?

יצירתיות חיונית כדי לעזור לילדים לפתח חוש הומור
בין אם משחקים במשחק לוח או יושבים סביב שולחן האוכל, יצירתיות חיונית כדי לעזור לילדים לפתח חוש הומור.

אם יש לכם ילד בסביבות גיל 4 או שהכרתם אחד כזה, בוודאי שמתם לב שיש לו את היכולת לחייך מאות פעמים ביום - בניגוד למבוגרים שמחייכים רק כ-17 פעמים ביום כשהם במצב רוח טוב.. חשוב לעזור לילדים לפתח חוש הומור, מכיוון שזה יכול להפוך את החיים לחוויה מהנה ומשמחת יותר עבור כולם.

צחוקים טובים לכולם

הצחוק יוצר קשר בין הורים לילדים. במילים פשוטות, אין דרך טובה יותר להתחבר לילדים מאשר לצחוק טוב.

צחוק יכול לעזור לאדם ללמוד יותר, להרגיש יותר בנוח עם עצמו ועם העולם הסובב אותו. כשאתה צוחק, ילדים ישימו לב שהכל בסדר והם יצחקו איתך גם.

ילדים מבחינים בשלב מוקדם שגישה ללא הפרעה עדיפה ללמידה, מה שמתאים גם ללימוד דברים רציניים. צחוק וחוש הומור טוב נחוצים גם להתפתחותם החברתית והמנטלית של ילדים.

שלא לדבר על כך, צחוק טוב לבריאותם של ילדים ומבוגרים כאחד. בסך הכל, צחוק וחוש הומור טוב יכולים לגרום לחיים להרגיש קלים יותר.

מחקרים מסוימים הוכיחו שצחוק גורם לשחרור הורמונים הפועלים במהירות כמו אנדורפינים שעוזרים לאנשים להרגיש טוב יותר. צחוק גם מפחית את מחזור הורמוני הלחץ וממריץ את המערכת האימונולוגית.

כשאנחנו צוחקים, המתח השרירי פוחת, זרימת הדם והנשימה משתפרים וכמות החמצן בזרם הדם עולה. כולם יתרונות בריאותיים!

עצות שיעזרו לילדים לפתח חוש הומור
עצות שיעזרו לילדים לפתח חוש הומור.

צחוק גם מראה שאדם מרגיש שמח, בהרמוניה עם עצמו ועם הסביבה. אין דבר יפה יותר בחיים מחיוך כן של ילד, כי לא רק האושר והרווחה הרגשית שלו מדבקים, אלא שהם מלמדים אותנו שהחיים יכולים להיות הרבה יותר קלים ממה שאנחנו המבוגרים חושבים מדי יום.

עצות שיעזרו לילדים לפתח חוש הומור

תעשה דברים מצחיקים

לעשות דברים מצחיקים כדי לגרום לילד שגילו בערך 4 לצחוק זה תמיד רעיון נהדר. ילדים צוחקים הרבה כשאנחנו "ליצן מסביב". לעשות פרצופים, לחייך, לומר מילים מומצאות, לשיר שירים מצחיקים, מלחמות כריות, להסתתר לעין... יש הרבה דרכים להצחיק ילד ולטפח את חוש ההומור שלו.

ספר בדיחות

ילדים אוהבים לצחוק ובדיחות הן דרך טובה לגרום להם לצחוק. אולי הבדיחה אפילו לא הגיונית, אבל לספר את הבדיחה בצורה מונפשת או מוגזמת יכול להיות מאוד כיף. זה גם עוזר להם לפתח מיומנויות שפה, להבין תזמון וליצור תחושה של אמון בין אישי. הקפידו לצחוק בכל פעם שילדכם מספר לכם בדיחה... גם אם היא לא מצחיקה!

מתפקע מצחוק בקול רם

לעולם אל תמנע מצחוק בקול רם. הרשו לעצמכם לצחוק כל מה שאתם צריכים ואף יותר אם הצחוק הזה יכול להיות מדבק לילדיכם ולמשפחתכם. לצחוק ביחד זו דרך מצוינת לקרב את כל המשפחה ולחזק את הקשרים. אם יש משהו שנראה לך מצחיק, תהנה ממנו - תמיד בכבוד ובצורה אוהבת כלפי עצמך וכלפי אחרים.

לדגדג

מי לא אוהב דגדוגים? דגדוג (מבלי להיות אינטנסיבי מדי) הוא דרך טובה להצחיק מישהו. אפשר לשחק במשחקים מתקתקים כדי לראות מי מחזיק הכי הרבה זמן בלי לצחוק או לראות מי הכי צוחק. אנחנו קובעים את החוקים, הדבר היחיד שאסור זה לא לצחוק. מובטח זמן כיף!

ראה את הצדדים המצחיקים של הדברים

בין אם משחקים במשחק לוח או יושבים סביב שולחן האוכל, יצירתיות חיונית כדי לעזור לילדים לפתח חוש הומור. מצא את הדברים האלה שיכולים להיות מצחיקים במהלך היום ונצל אותם כדי ליהנות וכדי שיהיה לך חוש הומור טוב.

בנוסף לעזרה לילד שלך לצחוק ולפתח חוש הומור, אתה גם תהנה ותראה את החיים באור חיובי יותר.