איך לדבר על נושאים קשים עם ילדים?

איך לדבר על נושאים קשים עם ילדים ובני נוער
איך לדבר על נושאים קשים עם ילדים ובני נוער: בני 7 עד 12.
האם אתה מתקשה לדבר על נושאים קשים עם ילדיך? אם יש לכם ילדים בין הגילאים 7 עד 12, הטיפים הבאים יעזרו לכם.

מכיוון שילדים בין הגילאים 7 עד 12 יכולים לקרוא ולכתוב, הם באים יותר במגע עם תכנים שאינם מתאימים לגילם. בגיל הזה הם עדיין קצת לא בטוחים מה אמיתי ומה לא. עבור הורים רבים, הצורך לדבר על נושאים קשים עם ילדים יכול להיות מרתיע. עם זאת, זה הכרחי.

כאשר ילדים צעירים רוכשים מיומנויות חשיבה מופשטות, ניסיון בעולם האמיתי ויכולת לבטא את עצמם, ייתכן שהם יצטרכו להתמודד עם סוגיות קשות ולהבין נקודות מבט שונות.

איך לדבר על נושאים קשים עם ילדים ובני נוער: בני 7 עד 12

בני נוער מתבגרים נפרדים בהדרגה מהוריהם מבחינה רגשית. הם נכנסים לגיל ההתבגרות ומקיימים אינטראקציה עם התקשורת באופן עצמאי יותר, באים במגע עם משחקי וידאו אלימים, פורנוגרפיה, חדשות מדאיגות ודיבורי שטנה. לכן, הם צריכים להיות מסוגלים לדבר על דברים בלי לפחד או להתבייש.

כדי להיות מסוגלים לדבר על נושאים קשים עם ילדים ובני נוער, כדאי לזכור כמה דברים. כך יהיה לכם קל יותר לנהל את השיחות הללו, ויתרה מכך, תשמרו על גילם ורמת הבגרות שלהם. במקרה זה, אנו מדברים על ילדים בין הגילאים 7 עד 12.

חכה לרגע הנכון

בגיל הזה, סביר להניח שילדים יגיעו אליכם אם שמעו משהו מפחיד. עם זאת, לפעמים אתה זה שחייב לעשות את הצעד הראשון.

גלה מה הם כבר יודעים

שאלו את ילדיכם מה הם שמעו או אם החברים שלהם בבית הספר מדברים על משהו מסוים. ענו על שאלותיהם בפשטות ובאופן ישיר, אך נסו לא להסביר יותר מדי, כי זה עלול לגרום להם לפחד יותר.

צור מרחב בטוח לשיחה

אתה יכול לומר משהו כמו, "קשה לדבר על הנושאים האלה, אפילו למבוגרים. בוא נדבר רק על מה שאתה מרגיש מסוגל. אני לא אתעצבן ואני רוצה שתרגיש חופשי לשאול מה שאתה רוצה." כך, ילדיכם ירגישו בטוחים מספיק כדי להביע את עצמם.

ספק הקשר ופרספקטיבה

ילדים צריכים להבין את הנסיבות סביב בעיה כדי להבין אותה. עבור ירי המוני, למשל, תוכל לומר, "לאדם שעשה זאת היו בעיות במוח שלו שבלבלו את המחשבות שלו."

האם אתה מתקשה לדבר על נושאים קשים עם ילדיך
האם אתה מתקשה לדבר על נושאים קשים עם ילדיך?

עבור פשעים מבוססי גזע, נסה לומר משהו כמו, "יש אנשים שמאמינים בטעות שהם טובים יותר מאחרים על סמך צבע העור שלהם. ללא המידע הנכון, הם לפעמים מבצעים פשעים שהם חושבים שהם מוצדקים, אבל הם לא. "

קחו בחשבון את הסקרנות כשאתם מדברים על נושאים קשים עם ילדיכם

אם ילדכם נתקל בחומר למבוגרים באינטרנט, ייתכן שהגיע הזמן למצוא תוכן המאפשר לו ללמוד על נושאים בוגרים יותר באופן המותאם לגילו.

אתה יכול לומר דברים כמו, "פורנוגרפיה באינטרנט היא משהו שמבוגרים מסוימים צופים בו. אבל זה לא קשור לאהבה או רומנטיקה וזה יכול לתת לך רעיון שגוי לגבי מין. אם אתה רוצה ללמוד עוד על זה, אני יכול לתת לך כמה ספרים כדי תסתכל ונוכל לדבר יותר אם יש לך שאלות."

או אם הילד שלך רוצה לחקור נושאים רציניים יותר לעומק ממה שאתה יכול לספק, אתה יכול לומר משהו כמו, "בואו נמצא כמה מקורות חדשותיים שמציעים אירועים אקטואליים שנכתבו לילדים."

היו רגישים לרגשות ולמזג של ילדים

אתה אף פעם לא יודע מה עלול לעורר רגשות עזים אצל ילדך. ספר להם איך אתה מרגיש ושאל אותם איך הם מרגישים. אתה יכול לומר משהו כמו, "אני מרגיש כועס כשאני יודע שמישהו נפגע".

עודדו חשיבה ביקורתית

שאל שאלות פתוחות כדי לגרום לילדים לחשוב יותר לעומק על נושאים רציניים. שאל דברים כמו: "מה שמעת? מה חשבת? למה אתה חושב ככה? לילדים גדולים יותר, אתה יכול לשאול, "האם אתה חושב שמשפחות מרקע אחר יראו את זה כמונו?"

חפשו את החיובי לדבר על דברים קשים עם ילדים

אולי אין צד חיובי לכל ענן, אבל נסו להיות אופטימיים. אתה יכול לומר דברים כמו, "בואו נמצא דרכים שבהן נוכל לעזור. נסו להחדיר לילדיכם חשיבה חיובית או מנטליות צמיחה כדי שילמדו לראות את הצד החיובי של הדברים.

אנו מקווים שהטיפים האלה לשיחה על דברים קשים עם ילדים יעזרו לכם לדבר עם האנשים הלא כל כך צעירים בביתכם ולהתייחס טוב יותר לכל שאלה או פחד שיש להם.

פופולריים