6 דרכים מהנות להגביר את הריכוז אצל ילדים

בואו נסתכל על 6 דרכים מהנות להגביר את הריכוז אצל ילדים
בואו נסתכל על 6 דרכים מהנות להגביר את הריכוז אצל ילדים.
אין ספק שילדים צריכים ללמוד להתרכז. זוהי מיומנות הכרחית בכל הנוגע לביצוע משימות יומיומיות והיא שימושית מאוד באופן כללי, במיוחד כשמדובר בתהליכי למידה. היום נבחן 6 דרכים מהנות להגברת הריכוז אצל ילדים.

כשזה מגיע לריכוז אצל ילדים, יש דברים שמבוגרים יכולים לעשות כדי לעזור להם לפתח את המיומנות הזו. אבל איך נוכל לדעת אם לילדים שלנו יש כישורי ריכוז נמוכים או שטווח הקשב שלהם קצר מדי? זה מאוד פשוט. כל מה שאתה צריך לעשות הוא להתבונן ולחפש סימנים מסוימים. לדוגמה:

  • ילדכם יושב במקומות שונים לפרקי זמן קצרים.
  • מוסחת בקלות.
  • מתקשה להתארגן.
  • מאבד דברים בקלות.
  • מתקשה ללמוד ולזכור דברים.

אם שמתם לב לאחת מההתנהגויות הללו, אז זה זמן טוב לעבוד על כישורי הריכוז של הקטן שלכם. בואו נסתכל על 6 דרכים מהנות להגביר את הריכוז אצל ילדים.

6 דרכים מהנות להגביר את הריכוז אצל ילדים

1. פאזלים

פאזלים הם כלי נהדר לשיפור הריכוז. יש כמה דברים שכדאי לזכור בעת בחירתם. ראשית, תנו לילדיכם לבחור את התמונה בפאזל. כך, תהיו בטוחים שהם יהיו מעוניינים יותר להשלים אותו.

בהתאם לגיל הילד, פאזלים יכולים להכיל יותר או פחות חלקים ורמת קושי גבוהה או נמוכה יותר. אתה יכול להציע תמיכה, לעזור קצת, אבל עדיף שילדים ילמדו לעשות פאזלים בעצמם.

2. השלמת האלפבית או סדרת המספרים

זו יכולה להיות פעילות מהנה מאוד. ראשית, אמרו לילדיכם שאתם הולכים לומר את האלפבית בקול רם ובסדר. כשהם מבחינים שדילגת על מכתב, הם צריכים לקרוא לך להפסיק.
אתה יכול לעשות את אותו הדבר עם מספרים. פעילות זו מתאימה לילדים שכבר יודעים את האלפבית ו/או יודעים לספור
  • 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9...
  • A, B, C, D, F, G, I...

3. מסובבי לשון לחיזוק הריכוז אצל ילדים

פיתולי לשון מאוד מהנים ומהווים יותר מכך דרך מצוינת לשפר את הריכוז וההגייה. כדי לתרגל פיתולי לשון עם הקטן שלך, כתוב אותם על לוח קטן או על פיסות נייר. לאחר מכן, אפשרו לו או לה לבחור אחד ואז קראו אותו בפניכם.

לאחר שילדך יסיים, אמור לו להגביר את הקצב ולקרוא אותו שוב. אתה יכול לראות עד כמה הילד שלך מסוגל לעשות זאת מבלי למעוד. ברגע שילדים יכירו את פיתולי הלשון, תוכלו לבקש מהם להמציא משלהם.

4. נגד השעון

דרכים מהנות להגביר את הריכוז אצל ילדים
דרכים מהנות להגביר את הריכוז אצל ילדים.

בהתאם לגילם של ילדיכם, תוכלו לאתגר אותם לבצע פעילויות מסוימות שניתן לבצע תוך פחות מדקה. למשל, הנחת צעצועים, פתרון מיומנויות מתמטיקה, הכנסת ספרים לתיק וכו'.

ראשית, הסבירו את הפעילות ובקשו מילדכם להשלים את המשימה לפני שיגמר הזמן. לאחר מכן, הגדר טיימר ותנו לכיף להתחיל! זהו משחק מאוד מעורר מוטיבציה שממקסם את התודעה אצל ילדים.

5. כרטיסי זיכרון

משחק הזיכרון מורכב ממציאת זוגות של קלפים תואמים והנחתם בצד. כל שחקן הופך שני קלפים בכל תור כדי לראות אם הם תואמים. אם הם לא תואמים, הוא או היא הופכים אותם בחזרה ומשאירים אותם באותה תנוחה.

עם זאת, אם שחקן מצליח להרים שני קלפים תואמים, הוא או היא מסירים אותם ומניחים אותם בצד. לאחר מכן, הוא או היא מקבלים הזדמנות נוספת להפוך שני קלפים. מי שמכין הכי הרבה זוגות קלפים תואמים מנצח במשחק.

אפשרות אחת היא לאפשר לילדים ליצור כרטיסי זיכרון משלהם עם ציורים. כך, לא רק תגביר את הריכוז, אלא גם את היצירתיות. אפשרות נוספת היא להשתמש בשתי חפיסות קלפי משחק זהות ולהניח את הקלפים עם הפנים כלפי מטה. זו גרסה הרבה יותר מאתגרת של המשחק.

6. מצא את ההבדלים על מנת להגביר את הריכוז אצל ילדים

כאן, ילדים צריכים להשוות בין שתי תמונות כמעט זהות ולמצוא את ההבדלים ביניהן. כדי להפוך את המשחק לדינמי יותר, אתה יכול לסדר חפצים או להתלבש בצורה מסוימת.

אפשרו לילדים להתבונן בזהירות לפני שהם עוצמים את עיניהם. לאחר מכן, שנה את סידור החפצים או משהו בלבוש שלך.

לבסוף, ילדים חייבים לציין את השינויים שהתרחשו. זה דומה לגרסאות הנייר של המשחק, אבל הרבה יותר יצירתי ואינטראקטיבי.

כל הפעילויות הללו הן מהנות ובו בזמן, דרכים שימושיות להגברת הריכוז אצל ילדים. בזמן שהם משחקים, הילדים שלך יתרכזו אפילו בלי להבין זאת. ולאט לאט, היכולת שלהם להתרכז ולהישאר במשימה תגדל.

פופולריים