בעיית האהבה הרומנטית במערכות יחסים של בני נוער

בעיית האהבה הרומנטית במערכות יחסים של בני נוער
בעיית האהבה הרומנטית במערכות יחסים של בני נוער.
מכיוון שהם צעירים מאוד, דרך הסרטים, הספרים והחברה בכלל, ילדים וצעירים סופגים אידיאלים מסוימים על אהבה. זה יכול להזיק מאוד כשמדובר ביצירת מערכות יחסים בגיל ההתבגרות. במאמר זה, למד הכל על אהבה רומנטית במערכות יחסים של בני נוער.

נכון לעכשיו, אהבה רומנטית במערכות יחסים של בני נוער רלוונטית מאוד, שכן החברה מתפתחת בנושא זה והופכת חופשית ופתוחה יותר.

נקודת המבט של אדם על אהבה נבנית לאורך זמן, בהתאם לחוויות החיים שלו, למסרים המועברים על ידי סביבתו הסובבת, ולמאפייני החברה בה הם חיים. כיום, צעירים רבים מאמינים באידיאלים מסורתיים מסוימים לגבי אהבה, מה שיכול לגרום להם להישאר במערכות יחסים רעילות.

"ללב לפעמים לא אכפת מגבולות".

-קריסטן אשלי-

מיתוסים על אהבה רומנטית

במהלך השנים, אנשים פיתחו מיתוסים שונים על אהבה רומנטית. למרות שרבים מהם שייכים לימי הביניים, הם הונצחו עד היום בזכות ספרים, סרטים ואמצעי תקשורת. כמה מהמיתוסים האלה הם:

  • מיתוס תאימות האהבה וההתעללות. האמונה כי ריבים ואלימות הם נורמליים במערכות יחסים. זה גם קשור קשר הדוק לאמונה שהנלחמים חושקים זה בזה.
  • מיתוס הקנאה. האמונה שקנאה היא חלק מהותי באהבה, סימן לאהבת אמת.
  • הנסיכה העדינה והמיתוס של הנסיך האמיץ. אגדות מסורתיות מספרות את סיפורו של נסיך אמיץ שמציל ומנצח נסיכה עדינה ומתוקה. זה מחדיר את הדימוי של גברים כגיבורים ונשים כאנשים חסרי אונים שאינם יכולים להסתדר בעצמם.
  • המיתוס שאהבה משנה אנשים. האמונה שאדם תוקפני ואלים ישתנה בזוגיות. רעיון זה מוביל אנשים, במיוחד נשים, לסבול ולסבול את הגישות הבלתי נסבלות של בן הזוג שלהם, כי הם חושבים שהם ישתנו עם הזמן.
  • המיתוס שיש רק אהבת אמת אחת בחיים. הרעיון שתהיה לך רק אהבת אמת אחת בחיים, שאינך יכול להרשות לעצמך לאבד.
  • מיתוס חבר הנפש. האמונה שלכל אחד יש אדם שמחמיא לו בצורה מושלמת. לפיכך, אנשים מבלים את כל חייהם בניסיון למצוא את ההתאמה המושלמת שלהם.

בעיית האהבה הרומנטית במערכות יחסים של בני נוער

אידיאלים ומיתוסים מסורתיים על אהבה רומנטית מובילים אנשים לבנות מערכות יחסים לא שוויוניות ולא בריאות. זה מסוכן במיוחד בגיל ההתבגרות, שכן מערכות היחסים וחוויות האהבה הראשונות מתרחשות במהלך שלב החיים הזה. מערכות יחסים אלו נקבעות על ידי השפעות חברתיות ותרבותיות שמגנות לעתים קרובות על הרעיון שאהבה היא שם נרדף למאמץ, סבל וכאב.

כל זה גורם לצעירים להיות מבצעים וקורבנות של אלימות על רקע מגדר, שכן הם עשויים להתקשות לזהות התנהגויות רעילות, ובכך לסבול התנהגות בלתי הולמת.

בנוסף, גורמי סיכון אחרים יכולים להוביל לאלימות על בסיס מגדר בקרב מתבגרים:

  • לאחר שחווה התעללות בתוך המשפחה.
  • להחזיק חברים שיש להם מערכות יחסים אלימות עם בני הזוג שלהם.
  • הערכה עצמית נמוכה ( הן הקורבן והן התוקפן).
  • אם לתוקפן יש כישורים חברתיים גרועים ורמות אמפתיה נמוכות.

בהקשר זה, עליך לזכור שהחוויות המאוהבות הראשונות הן היסוד לפיתוח מערכות יחסים עתידיות. לכן, כהורה, עליכם להיזהר מהתנהגויות אפשריות בלתי הולמות של המתבגר שלכם עם בן/בת הזוג, לתקן את ההתנהגויות שלו ולעזור לו לבנות מערכות יחסים בריאות ומאוזנות.

פופולריים