בלוז הריון ודיכאון לאחר לידה

דיספוריה לאחר לידה או בייבי בלוז הוא מצב רגשי המתרחש בין היום השלישי לחמישי לאחר הלידה
בלוז יולדות, דיספוריה לאחר לידה או בייבי בלוז הוא מצב רגשי המתרחש בין היום השלישי לחמישי לאחר הלידה, כתוצאה מהשינויים ההורמונליים והפסיכולוגיים האופייניים לשלב זה.
בלוז יולדות הוא מצב של עצב שמתבטא בתקופה שלאחר הלידה. אם זה נמשך יותר מ-10 ימים, עליך לפנות לעזרה מקצועית.

אחרי שאישה יולדת וחוזרת הביתה, מתחילה תקופה של שינויים חשובים שלפעמים לא תואמת את מה שהאם הטרייה דמיינה. זה יכול להוביל למה שנקרא "בלוז לידה" או דיכאון לאחר לידה.

כאמא טרייה, את צריכה להסתגל לחיים החדשים שלך. יש חבר חדש במשפחה, וכל ההרגלים והשגרה שאפילו לא חשבת עליהם ישתנו.

למרות שההריון היה רצוי ואתה אוהב את ילדך יותר מכל דבר בעולם, השינויים הפיזיים, ההורמונליים והפסיכולוגיים שהתקופה הזו גורמת עלולים להוביל לרגשות סותרים.

חשוב לדעת באיזו מידה זה נורמלי ומתי לפנות לעזרה מקצועית. לכן, חשוב לך ללכת לבדיקות שלאחר הלידה כדי לטפל בכל זה.

בלוז ליולדות

בלוז יולדות, דיספוריה לאחר לידה או בייבי בלוז הוא מצב רגשי המתרחש בין היום השלישי לחמישי לאחר הלידה, כתוצאה מהשינויים ההורמונליים והפסיכולוגיים האופייניים לשלב זה.

מצב זה גורם לתנודות במצב הרוח, פחד, עצב, בכי בלתי מוסבר, חרדה, עצבנות ותחושות ייאוש. לסיכום, תחושה שהעולם שלך הולך להתפרק.

משך המצב הרגשי הזה הוא כעשרה ימים. לאחר זמן זה, התסמינים ייעלמו ללא כל טיפול פסיכולוגי או טיפול תרופתי. ה"טיפול" ההכרחי הוא לקבל תמיכה נכונה ולטפח את הקשר הרגשי עם הרך הנולד. מספר מחקרים מצביעים על כך שהנקה מפחיתה את הסיכון לסבול מבלוז יולדות.

דיכאון לאחר לידה

חלק מהנשים הסובלות מבלוז הריון עלולות לפתח דיכאון לאחר לידה. דיכאון לאחר לידה גורם לתסמינים חמורים יותר. תסמינים אלו מתבטאים בחולים: אדישות, חוסר הנאה בדברים שנהניתם מהם, עייפות, שינויים בתיאבון, נדודי שינה או היפר-סומניה, הפעלה או פיגור פסיכומוטורי, רגשות אשמה או חוסר ערך, ירידה בריכוז, ירידה ביכולת לקבל החלטות, במקרים החמורים ביותר, מחשבות על מוות.

בהקשר זה, מצב זה נמשך יותר משבועיים ומשפיע על יכולתה של האם לבצע את יומה ולטפל בתינוקה. מצב זה צריך להיות מוערך ומטופל על ידי איש מקצוע בתחום הבריאות.