היתרונות של מספרי סיפורים לילדים

שאלה נפוצה מהורים היא לגבי מספרי סיפורים וילדים
שאלה נפוצה מהורים היא לגבי מספרי סיפורים וילדים: למה לטרוח לקחת את הילדים שלי למספר סיפורים?
שאלה נפוצה מהורים היא לגבי מספרי סיפורים וילדים: למה לטרוח לקחת את הילדים שלי למספר סיפורים?

הורים רבים חושבים שדי לספק לילדים אוסף קטן משלהם של אגדות וסיפורי ילדים פופולריים אחרים. עם זאת, ילדים באמת נהנים מהחוויה החינוכית של האזנה למישהו מספר סיפור. למספרי סיפורים לילדים יש מיומנות בהנפשת סיפורים ולהפוך אותם למרתקים יותר.

מה זה מספר סיפורים?

בעבר הרחוק, מספר סיפורים היה בדרך כלל מישהו במשפחה של הילדים עצמם. לפני דורות רבים, מספר הסיפורים היה דמות משפחתית שסיפרה אנקדוטות, אגדות, מיתוסים ואגדות מעניינות ומרתקות. סיפורים אלה לימדו ילדים שיעורים חשובים.

מספר הסיפורים הוא דמות שניצלה מתרבויות ספרדית ולטינית באירופה שזכתה לתחייה מחודשת במאה ה-20.

אז, המטרה העיקרית של סיפור סיפורים הייתה להדריך ילדים על הסוגים השונים של סכנות ומצוקות שהם עלולים להיתקל בהם. לפיכך, מספרי סיפורים היו בעלי ערך משום שהם לימדו כל מיני שיעורי מוסר בנוגע לחיים בחברה.

מספרי סיפורים מסורתיים הפכו פופולריים בגלל נטיותיהם האמנותיות ואיכויות ההבעה שלהם. היה להם כישרון להעיר את דמיונם של ילדים ולעזור להם לפתח את היכולות האינטואיטיביות שלהם.

כתוצאה מכך, המסרים החבויים בתוך הסיפורים הבדיוניים ישתלבו עמוק יותר במוחם של הילדים הודות לסיפורים נלהבים.

הנחת היסוד של עבודתו של מספר הסיפורים היא שילדים לרוב אינם יודעים לקרוא בעצמם. הם מסתמכים על מבוגרים שיעבירו סיפור. גם ילדים גדולים יותר שכבר למדו לקרוא יכולים ליהנות מספר סיפורים.

באופן אידיאלי, הקריינות עוזרת לילדים להטמיע את שיעורי המוסר במידה רבה יותר. זה כאילו המספר סיפר להם על משהו שקרה לו באופן אישי.

על ידי שימוש במחוות תיאטרוניות ודקלום פסוקים מהזיכרון, ילדים מאמינים שמספר הסיפורים המקצועי מספר להם על הרפתקה מהחיים האמיתיים. הילדים מרגישים שקועים לגמרי בסיפור והם חווים את שמחת החיים בהרפתקאות מהנות בדמיונם.

למה לקחת את הילד שלי למספר סיפורים?

כאשר ילדים רואים מספר סיפורים, החוויה היא מהנה, מלמדת ומרגיעה. החוויה כולה היא גם בעלת ערך כי ילדים מתחילים להיכנס לעולם הביטוי האמנותי. ברשימה שלהלן, נתאר כמה מהיתרונות הברורים ביותר מסיפור סיפורים:

1. מספרי סיפורים לילדים: מקרבים אותם לאמנויות

סיפור סיפורים הוא חלק ממסורת היסטורית יפהפייה הבנויה על מאות שנים של חילופי ידע בין ילדים ומבוגרים. זוהי מסורת בעל פה הקשורה לזהות תרבותית ולזיכרון קולקטיבי למטרות חינוכיות.

הנחת היסוד של עבודתו של מספר הסיפורים היא שילדים לרוב אינם יודעים לקרוא בעצמם
הנחת היסוד של עבודתו של מספר הסיפורים היא שילדים לרוב אינם יודעים לקרוא בעצמם.

מספר הסיפורים הוא אמן שהוא מספר, מינסטרל ושחקן בבת אחת. כך, ילדים זוכים לחשיפה ראשונה לאמנויות ולתרבות בצורה הטובה ביותר.

2. זה מייצר אהבה לספרות

ילדים מרגישים דחף חזק יותר לקרוא ספרות ילדים וסיפורים על פנטזיה לאחר שהם מבקרים מספר סיפורים. הסיבה לכך היא שהם מתחילים לחוות רגשות וגירוי על ידי יצירת דימויים נפשיים של מה שמספר הסיפורים מתייחס אליהם.

זה משהו שלא קורה כשהם רואים סרט שבו הקריינות מפורשת יותר.

יתרה מכך, בתרגיל המנטלי הזה, מאמינים גם שילדים הופכים לאינטליגנטיים ויצירתיים יותר. כמו כן, הם מרגישים נאלצים ליצור סיפורים מהנים משלהם.

"על ידי דקלום פסוקים ספרותיים מהזיכרון במחוות תיאטרליות, מספר הסיפורים המקצועי גורם לילדים להאמין שהם מספרים על הרפתקה אמיתית שהאדם הזה חווה בעצמו".

3. מספרי סיפורים לילדים: פיתוח יכולת הקשבה ותשומת לב

כאשר ילדים מקשיבים למספרי סיפורים, עליהם לחלוק את מרחב הקריינות יחד עם חברים אחרים לכיתה. זה עוזר לפתח את יכולת ההקשבה והקשב שלהם כתוצאה מכך. הסיבה לכך היא שהם צריכים להיות קשובים לכל ביטוי בסיפור כדי שלא יאבדו פרטים.

יחד עם זאת, זוהי דרך מצוינת לעורר את השמיעה והבנת השפה של הילדים. בנוסף, גם הלקסיקון של הילדים ממשיך לגדול.

4. זה נותן לילדים קצת זמן מהנה מחוץ לטלוויזיה

ביקור מספר סיפורים הוא גם אפשרות לואו-טק כדי שילדים יחוו סוג של כיף השונה ממשחקי טלוויזיה וווידאו. הורים ומורים מאמינים לפעמים שלמשחקי וידאו יש השפעה שלילית על הלמידה וההתפתחות של ילדים.

מעניין לציין שסיפור סיפורים נפוץ מאוד באירופה הלטינית ובספרד. זה נפוץ במדינות כמו קולומביה, מקסיקו, ונצואלה, קוסטה ריקה, קובה, ארגנטינה וצ'ילה.

כיום מתקיימים יותר מ-100 פסטיבלי סיפור לאומיים ובינלאומיים ובמדינות אלו יש גם אירועי סיפור קבועים הפונים לילדים.

אל תחכה יותר; קחו את ילדיכם ליהנות מהחוויה המהנה והחינוכית הזו!

פופולריים