מה לעשות עם נשירת שיער בהריון?

נשירת שיער במהלך ההריון קשורה לעיתים קרובות לשינויים ההורמונליים שמגיעים עם שלב זה
נשירת שיער במהלך ההריון קשורה לעיתים קרובות לשינויים ההורמונליים שמגיעים עם שלב זה.
למרות שנשירת שיער במהלך ההריון אינה שכיחה מדי, כאשר זה קורה זה די לא נעים. גלה מה גורם לזה, כמו גם דרכים להתמודד עם זה במאמר זה.

נשים עוברות שינויים רבים בהריון. חלקם עשויים אפילו לחוות נשירת שיער במהלך ההריון.

במאמר זה נסביר כמה מהגורמים האפשריים וכן דרכים להתמודד עם בעיה זו.

סיבות אפשריות לנשירת שיער במהלך ההריון

נשירת שיער במהלך ההריון קשורה לעיתים קרובות לשינויים ההורמונליים שמגיעים עם שלב זה. הגנות נמוכות עקב צריכה לקויה של חומרים מזינים חיוניים עשויה גם היא להיות אשם.

חשוב לזכור שדרישות העובר חשובות, כלומר על האם לצרוך כמויות מספקות כדי לענות על צורכי ההתפתחות של התינוק ושל גופה.

במובן זה, אי הנוחות של החודש הראשון להריון, כמו הקאות ובחילות, עלולות לגרום לחוסר תיאבון אצל האם, וכתוצאה מכך לרמות נמוכות יותר של ויטמינים. זה יכול לעורר נשירת שיער, בין היתר.

נפוץ לסבול מאובדן בנפח השיער במהלך התקופה שלאחר הלידה. בשלב זה, הגוף משחזר את רמות ההורמונים הרגילות ושינויים אלו יכולים לגרום לכך.

מצד שני, העלייה ברמות הפרוגסטרון מקדמת גם שיער יבש. כתוצאה מכך, הוא הופך להיות נוטה יותר להישבר.

התופעה מתרחשת בתדירות גבוהה יותר בתקופה האחרונה של ההריון. השבירה עלולה להתרחש ברמת השורש וליצור רושם שהשיער נושר, למרות שהמציאות שונה.

נשירת שיער במהלך ההריון אינה שכיחה. עם זאת, זה לא אומר שהאם צריכה לדאוג אם זה קורה בצורה מוגזמת. בכל מקרה, תמיד מומלץ להתייעץ עם הרופא שלך כדי לנקוט באמצעי הזהירות הדרושים.

צעדים למניעת נשירת שיער במהלך ההריון

ראשית, אתה צריך להיות סבלני עם השיער שלך. אנו ממליצים לסרוק אותו בעדינות עם מברשת שאין לה זיפים עדינים. בנוסף, יש להימנע מהפעלת כוח רב עליו כאשר הוא רטוב.

סיבות אפשריות לנשירת שיער במהלך ההריון
סיבות אפשריות לנשירת שיער במהלך ההריון.

אם את שמה לב שהשיער שלך חלש, חשוב לעשות מבחר טוב של שמפו ומרכך. אם יש לך שיער רגיל, אנו ממליצים על אלה עם ph ניטרלי.

הנה עוד כמה המלצות מועילות:

  • ניתן למרוח מסכות הזנה, בעלות אפקט מתקן למקרה ששיערך סובל מיובש קיצוני.
  • אם השיער שלך שומני, אז רצוי להשתמש בשמפו רך לשימוש יומיומי.
  • שטיפת שיער צריכה להיעשות עם מים חמים ועיסויים עדינים על הקרקפת בקצות האצבעות.
  • הימנע משימוש במכשירים חמים כמו מגהצים ומייבשים. לפעמים ניתן להשתמש בהם בטמפרטורות נמוכות מאוד כדי להאיץ את הייבוש הטבעי של השיער שלך.
  • הפחת את השימוש בקשתות הדוקות מאוד, צמות או צמות.
  • במקרה שתחליט להשתמש בטיפולים למניעת נשירת שיער, עדיף להתייעץ עם הרופא שלך כדי לקבל הנחיות.

ייתכן שחלק מהמרכיבים בטיפולים אלו לא יומלצו במהלך ההריון. לכן, ברצוננו להדגיש שוב את החשיבות של התייעצות עם הרופא שלך לפני השימוש בהם.

אילו מזונות עוזרים לחזק את השיער שלך?

אחד הצעדים הראשונים כדי לגרום לשיער שלך להיראות בריא לפני, במהלך ואחרי ההריון הוא לדאוג לתזונה שלך. צריכה גבוהה של ירקות ופירות תסייע בחיזוק השיער וקידום הצמיחה, בנוסף להגנה על זקיקי השיער.

כמו כן, שמרי בירה אידיאליים לשיפור בריאות השיער ומניעת אובדן עקב התכולה הגבוהה של ויטמין B. ניתן למצוא אותם בירקות מיובשים, במרקים ובפסטה.

"נשירת שיער במהלך ההריון קשורה לעתים קרובות לשינויים הורמונליים."

כמו כן, ירקות ירוקים כמו תרד, גרגיר נחלים, חסה או ברוקולי, בין היתר, מספקים כמויות משמעותיות של ויטמין A ו-C. אלה מייצרים הפרדה של חלב המסייעים ללחות טבעית של השיער.

גזר, לעומת זאת, מכיל בטא-קרוטן, שאחראי להעניק לו את הצבע הכתום היפה הזה. בטא קרוטן מסייע בייצור שמנים המחזקים את הקרקפת.

קטניות כמו חומוס, שעועית ודגנים אחרים תורמות גם הן לתרומה של אבץ, ברזל וביוטין. חומרים מזינים אלו מונעים שבירת שיער, מחזקים את הגבעולים וזקיקי השיער.

לבסוף, צריכת אומגה 3 הקיימת בדגים, כמו סרדינים וטונה, תורמת למשיי ולברק של השיער. הם גם עוזרים לחזק את זקיקי השיער ולעורר צמיחת שיער.

פופולריים