3 צרכים של ילדים בלבד

הצרכים של ילדים יחידים עשויים להיות שונים מאלה של ילדים שגדלים עם יותר אחים
הצרכים של ילדים יחידים עשויים להיות שונים מאלה של ילדים שגדלים עם יותר אחים.
הצרכים של ילדים יחידים עשויים להיות שונים מאלה של ילדים שגדלים עם יותר אחים. גלה מה הם ואיך להתמודד איתם.

תנאי החברות שבהן אנו חיים גרמו ליותר ויותר משפחות לבחור ללדת רק ילד אחד. ההערכה היא שכ-28% מהילדים גדלים ללא אחים וזו מגמת עלייה במדינות רבות. עם זאת, למרות העובדה שמדובר באלטרנטיבה לגיטימית כמו כל אלטרנטיבה אחרת, עלינו לזכור שהצרכים של ילדים בלבד הם מיוחדים.

אין ספק שלילדים האלה יש שורה של יתרונות בשל העובדה שאין להם אחים. למשל, כל הזמן ותשומת הלב של הוריהם מושקעים בהם.

בנוסף, מכיוון שיש פחות בני משפחה, המשאבים הכלכליים הזמינים בדרך כלל גדולים יותר ויש גישה לאיכות חיים טובה יותר. עם זאת, יש גם שורה של חסרונות שיש לקחת בחשבון כאשר מחנכים את הילד היחיד למנוע מהם לפגוע בהתפתחותו.

מהם הצרכים של הילד היחיד?

קשר עם ילדים אחרים

נכון שבשנים הראשונות ילדים מרוויחים הכי הרבה ממגע עם מבוגרים. עם זאת, מגיל שלוש או ארבע, ילדים קטנים עוזבים משחק מקביל ומתחילים ליצור אינטראקציה זה עם זה. נפתח עולם של אפשרויות חברתיות, מה שמעשיר אותן מאוד.

לילדים שגדלים עם אחים יש יותר הזדמנויות לרכוש ולתרגל מיומנויות חברתיות כמו שיתוף, תורנות, משא ומתן או פתרון קונפליקטים. לעומת זאת, רק לילדים אין את היתרון שיש את החברים הראשונים למשחק בבית.

לכן, חשוב להקפיד על קשר תכוף עם ילדים אחרים ולוודא שיהיו להם הזדמנויות מגוונות ומגוונות מעבר לסוציאליזציה שמספק בית הספר. פעילויות מחוץ לבית הספר, בילוי עם בני דודים או חברים מחוץ לכיתה, או פשוט משחק עם ילדים אחרים בפארק הן פעילויות מתאימות מאוד.

מרחב להתפתח

עלינו לזכור שהצרכים של ילדים בלבד הם מיוחדים
עם זאת, למרות העובדה שמדובר באלטרנטיבה לגיטימית כמו כל אלטרנטיבה אחרת, עלינו לזכור שהצרכים של ילדים בלבד הם מיוחדים.

כאשר יש רק ילד אחד במשפחה, נפוץ שכל הציפיות, החששות ותשומת הלב של ההורים מופנים אליהם. לכן, רק ילדים נוטים ליצור קשרים הדוקים עם הוריהם, שלעיתים יכולים לגבול בהגנת יתר. אם יש כמה ילדים לטפל בהם, לא ניתן להיות מודעים לכולם בכל דקה ביום. אבל במקרה של ילדים בלבד, ההורים יכולים להיות פולשניים יתר על המידה.

כדי לגדל ילד יחיד, צריך לזכור שהם צריכים לפתח את האוטונומיה והביטחון העצמי שלהם בדיוק כמו כל ילד אחר.

לשם כך, אסור לנו לטעות ולפתור את כל המשימות שלהם, אלא ללמד אותם לבצע אותם בעצמם בהדרגה. הם צריכים מקום לפתח אחריות, לעשות טעויות וללמוד מהן. אם תשומת הלב שהם מקבלים מוגזמת, אתה מונע מהם את ההזדמנות הזו.

גבולות בריאים

לבסוף, הקטנים האלה צריכים לגדול עם גבולות בריאים ועקביים. כילדים היחידים בבית, הורים טועים לעתים קרובות בכך שהם מתרגלים להם יתר על המידה. הם נותנים להם כל מה שהם רוצים, הם נכנעים לרצונותיהם, ואין זמן שהילדים האלה צריכים להתעמת עם דעות אחרות או עם צרכים של אנשים אחרים, מכיוון שאין ילדים אחרים.

לכן, הם יכולים לגדול בתחושה שהם מרכז היקום כי בבית, אכן, הם. הבעיה מתעוררת כאשר, כאשר יוצאים לעולם האמיתי, הם מתנגשים בעובדה שהם צריכים ללמוד לסבול תסכול, לנהל משא ומתן ולקבל שליליים. בבית הספר, למשל, מצבים לא סובבים סביבם והם חייבים להיות מסוגלים להסתגל. לכן, בואו נדאג להכין אותם בבית כדי שידעו להתמודד עם המציאות הזו.

הצרכים של ילדים בלבד אינם שונים כל כך

במציאות, הצרכים של ילדים יחידים דומים מאוד לאלו של כל ילד אחר, רק שלפעמים, בגלל מצבם, הם נשכחים. בבית עם יותר אחים, אין צורך לחשוב על קביעת כללים לדו קיום או הגבלת הטיפול שאנו מספקים לכל ילד. זה משהו שנובע באופן טבעי מעצם הרכב המשפחה.

עם זאת, כאשר יש לנו רק ילד אחד, הצורך לגדל אותו היטב יכול להוביל אותנו ליפול לעודפים ולא בצורה הטובה ביותר. אז, בואו נהיה מודעים כאשר מחנכים רק ילדים שהם צריכים ללמוד להתייחס בעולם מוקף בשווים ושעלינו לספק להם את הכלים הדרושים לעשות זאת.