למדו את ילדיכם להגן על עצמם מפני אכזריות

נספר לכם כיצד ללמד את ילדיכם להגן על עצמם מפני ילדים אכזריים אחרים
לכן, במאמר זה, נספר לכם כיצד ללמד את ילדיכם להגן על עצמם מפני ילדים אכזריים אחרים.
מדברים הרבה על בריונות, אבל זה לא תמיד אומר לנו איך ללמד את הילדים שלנו להגן על עצמם מפני אכזריות.

ילדים מסוימים יכולים להיות מאוד אכזריים לילדים אחרים בנסיבות מסוימות, ואף לחרוג מכל גבול מקובל ללא סיבה נראית לעין. לכן, במאמר זה, נספר לכם כיצד ללמד את ילדיכם להגן על עצמם מפני ילדים אכזריים אחרים.

זהו שיעור חשוב, שכן בריונות, המורכבת מהפחדה פיזית, חברתית ופסיכולוגית בין ילדים, גוברת ללא הרף ברחבי העולם. למעשה, 90% מהתלמידים בכיתות ד'-ח' מדווחים על הטרדה או בריונות, 28% מתלמידי כיתות ו'-יב' חווים בריונות, ו-20% מהתלמידים בכיתות ט'-יב' חווים בריונות.

בעיה זו משפיעה לא רק על מערכות היחסים של הילד עם בני גילו. זה גם פוגע בהערכה העצמית, בביטחון ובביטחון העצמי שלהם. וזה לא נושא פעוט. לכן אתה חייב ללמד את הקטן שלך לא רק שלא כל האנשים טובים, אלא שיש גם אנשים חסרי רחמים וכאלה עם בעיות רגשיות חמורות.

כמובן, לא מדובר בייצור פרנויה בילדים, אלא בהסבר להם שהם חייבים להבדיל בין סוג האנשים איתם הם מתקשרים כדי להתרחק מאנשים "רעילים". במילים אחרות, כאלה שלא יתרמו שום דבר חיובי לחייהם, אלא אכזבות, תסכולים וכל מיני בעיות.

למה ללמד את הילדים שלך להגן על עצמם מפני אכזריות?

אתה תראה שללמד את ילדיך להגן על עצמם מפני ילדים אכזריים יש יתרונות מרובים. כך אתה לא רק מכין אותם להימנע מבריונות אלא גם מלמד אותם להתמודד עם קונפליקטים. לכן, אתה מקדם את האוטונומיה והבטיחות שלהם.

ברור שאתה רוצה להישאר תמיד לצידם ולהגן עליהם מפני כל סכנה או תקלה שמתעוררת סביבם. אבל, כשילדים גדלים, הם מתחילים לתבוע את הזמן והמרחב שלהם, מקבלים עצמאות ומעצבים לעצמם את עולמם וסביבתם.

לא משנה כמה אתה חלק מחייהם, חיוני שילדים ידעו לעמוד על שלהם מול כל מצוקה. יחד עם זאת, הם צריכים להיות מסוגלים להגן על עצמם מפני ילדים אכזריים ולדעת כיצד לגרום לאחרים לכבד אותם ולהתייחס אליהם בכבוד.

טיפים ללמד את ילדיכם להגן על עצמם מפני אכזריות

למד אותם להימנע מעבירות

בכל מקרה של בריונות, אפשר לזהות עבירה ראשונית או פרובוקציה. זה עובד כמו פיתיון שילדים אכזריים זורקים כדי לפגוע, להתגרות או לתקוף ילדים שהם בדרך כלל חלשים יותר.

תראה שללמד את ילדיך להגן על עצמם מפני ילדים אכזריים יש יתרונות מרובים
תראה שללמד את ילדיך להגן על עצמם מפני ילדים אכזריים יש יתרונות מרובים.

למרות שזו אסטרטגיה יעילה למרבה הצער, אם הרעיון הוא ללמד ילדים להתגונן מפני ילדים אכזריים, הראה להם כיצד להימנע מהעבירות הללו. המשמעות היא לספק להם כלים שימושיים וישימים לאורך כל חייהם.

לשם כך, תוכל ליישם את האסטרטגיות הבאות:

  • הסבירו את היתרונות של התעלמות והקטנת ההערות האכזריות שהילד השני משמיע עליהם. הזכירו להם שכל מה שהילד השני אומר הוא השתקפות של עצמו. במילים אחרות, זו רק השלכה.
  • ספק תגובות שמראות שאין לעבירה שום חשיבות ואין לה השפעה על הילד שהציק לו, או עודדו אותו ללכת עם ראש מורם כאילו לא אכפת להם ממה שהילד השני אמר.
  • הראה להם שהימנעות אינה שם נרדף לפחדנות. במקום זאת, זו אסטרטגיית ההתמודדות השימושית והיעילה ביותר כאשר להשיב מלחמה אינה הגיונית.
  • בקשו מהם להתעלם ולהימנע מהילד האכזר. ואם יש להם הזדמנות, הם צריכים לברוח ולמצוא חברה בטוחה. זהו המשאב האמיץ וההגיוני ביותר שהם יכולים ליישם במצב.

ציידו אותם באסטרטגיות לשלוט ברגשותיהם

הילד שמפריע לילדך כנראה מחפש להרגיש עוצמתי ולמשוך תשומת לב על ידי ניסיון לגרום לו לכעוס, לבכות או לאבד שליטה. עם זאת, אם ילדכם נכנע לפרובוקציה על ידי גילוי פגיעות, הוא עלול להתגרות לעיתים קרובות.

לכן מומלץ לקטנטנים להשתדל לא להראות את רגשותיהם במצבים פוגעניים. כמובן שזו משימה לא פשוטה ודורשת הרבה תרגול וסבלנות. אז אתה יכול להציע סדרה של אסטרטגיות קלות ויעילות:

  • היו סבלניים וסובלניים, ספרו עד 10, שמרו על פניכם ללא שינוי וקחו נשימות עמוקות.
  • אל תעודדו עין תחת עין ואל תלמדו את ילדיכם לנקום. הסיבה לכך היא ששכפול אכזריות משדר ערכים שגויים. לחנך באמפתיה על מנת להבין את התנהגותם של אחרים.
  • ספר לילדך על היתרונות של התייחסות לאחרים כפי שהם היו רוצים שיתייחסו אליו. אם הילד האכזר יקבל יחס אדיב, הוא יתמהמה כי הם לא יבינו את התגובה או מה קורה.

עודדו את החיפוש אחר תמיכה

דרך נוספת ללמד את ילדך להתגונן מפני ילד אכזר היא להימנע מלהתמודד לבד עם בריונות. שכן בריונות גורמת לילדים להרגיש חסרי אונים, חסרי ביטחון וחלשים. לכן, דברו עם הילדים הקטנים שלכם ועודדו אותם לחפש את התמיכה והשותפות של חברים או חברים ללימודים.

תן להם לדעת שלבקש עזרה או סיוע מהאנשים סביבם זה לא סימן לחולשה. במקום זאת, היא נותנת להם את האפשרות לנהל ביקורת עצמית וכתוצאה מכך היכולת לזהות את נקודות התורפה שלהם. וכמובן, זה עוזר להם לפתור את הבעיות האלה שהם לא יכולים לפתור בעצמם.

תעדוף את התקשורת עם ילדך

בכל המקרים הקשורים לילדות, כלל זהב הוא לשמור על תקשורת טובה ודיאלוג קולח בין הורים לילדים. אפילו כשזה מגיע ללמד את ילדיכם להתגונן מפני בריונים, חיוני שתהיה להם גם את העזרה, התמיכה וההבנה של הוריהם.

במקרים של הטרדה או התעללות, קטינים נוטים לפרוש. לכן, לרוב הם לא מספרים לאיש מה קרה עקב ההפחדות והאיומים שהופעלו עליהם. באותה מידה, עלינו לעודד את ילדינו להבעה ולתקשורת. אם הם מציגים את מה שקורה, נוכל לעזור להם לפתור את הבעיה.

כמובן, בזמן שאתם מלמדים את ילדיכם להתגונן מפני אכזריות, אל תשכחו בשום פנים ואופן לברך אותם בכל פעם שהם סומכים עליכם ומביעים את אי הנוחות שלהם או את הרגשות שקשורים בהימצאות במצבים לא נעימים.