עצמאותם של ילדים היא קריטית להצלחת המבוגרים

עצמאותם של ילדים היא קריטית להצלחתם הבוגרת
עצמאותם של ילדים היא קריטית להצלחתם הבוגרת, והיא תלויה באחריות הילדות.
צריך לטפח את עצמאותם של ילדים מגיל צעיר מאוד כדי שיהיו מבוגרים מצליחים. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד.

הגנה על ילדים או הכנסתם לתוך בועה רגשית לא יעזור להם להתבגר. הורה שלא נותן להם אחריות ומאפשר להם לבצע משימות בסיסיות בהתאם לגילו, לא יעשה עם ילדיו טובה. עצמאותם של ילדים היא קריטית להצלחתם הבוגרת, והיא תלויה באחריות הילדות.

חוסר אונים נרכש

למעשה, אם לילדים אין אחריות, הם יכולים לפתח חוסר אונים נלמד. חוסר אונים נלמד הוא כאשר ילד חסר עצמאות ואינו יכול או לא רוצה לבצע משימות המתאימות לגילו. כדי שילדכם ישיג ביטחון עצמי ויהפוך להיות אחראי יותר, חשוב לקדם את עצמאותם של הילדים.

עם חוסר אונים נלמד, ילד יחשוב שלא כדאי לנסות לעשות דברים בעצמו, כי הוא לא יוכל לעשות דברים טוב. בסופו של דבר הם יחשבו כך למרות שיש להם את היכולת והכלים לעשות דברים בעצמם.

לאחר שהוגן יתר על המידה על ידי ההורים או בגלל שאחרים תמיד עשו עבורם דברים בעבר, חוסר ביטחון ודימוי עצמי נמוך מערער את היכולת האמיתית שלהם לבצע דברים.

טיפים להגברת עצמאותם של הילדים

אם אתה רוצה שילדך יצליח בחייו הבוגרים, תפקידך לשפר ולהגביר את עצמאותו. ילדכם צריך להבין שהם מסוגלים לחלוטין לעשות את הדברים שיש להם כישורים עבורם. כמו כן, הכל אפשרי עם הוראה טובה. בגידולם תוכלו ללמד אותם איך לעשות דברים בעצמם, ולהגביר את העצמאות והביטחון שלהם. אל תחמיצו את הטיפים האלה!

עשה רשימה

צור רשימה של מטלות שילדך יכול לעשות בעצמו, כמו להתלבש או לשים צעצועים. שוחח עם ילדך על מה שאתה חושב שהוא יכול לעשות. אם הם לא בטוחים, תגיד להם לעשות את זה לפניך כדי לראות אם הם מסוגלים או אם הם צריכים קצת עזרה. הסר משימות שהם לא מוכנים להן. ילדים יצליחו יותר כאשר הם יודעים מה מצופה מהם.

אל תצפה לשלמות

צריך לטפח את עצמאותם של ילדים מגיל צעיר מאוד כדי שיהיו מבוגרים מצליחים
צריך לטפח את עצמאותם של ילדים מגיל צעיר מאוד כדי שיהיו מבוגרים מצליחים.

אל תצפו לשלמות עם המשימות של ילדכם. ילדים עדיין מגלים את הכישורים המוטוריים שלהם, כך שהם עלולים לעשות טעויות. לדוגמה, הם עלולים לשפוך קצת מיץ על עצמם כשהם רוצים למזוג לעצמם משקה.

אם הם מתבלבלים, אל תבקר אותם או תכעס, כי זה רק יגרום להם להרגיש חוסר ביטחון. במקום זאת, למד אותם את הדרך הנכונה לעשות דברים. תגיד להם שכולנו עושים טעויות ואף אחד לא מושלם.

אפשר מספיק זמן

ילדים נוטים להזדקק ליותר זמן להשלמת משימות בהשוואה למבוגרים. תן להם את הזמן שהם צריכים כדי להימנע מלחץ. לדוגמה, אם לוקח לילדך עשר דקות ללבוש את בגדיו בבוקר, התחל את שגרת יומו מוקדם יותר. ככל שהם מתאמנים, הם יהפכו למהירים יותר במשימות שלהם.

לפתח שגרה לעצמאות של ילדים

ילדים זקוקים לשגרה כדי לשלוט באחריות שלהם ולעבוד על עצמאותם של הילדים. אם לוח הזמנים היומי שלהם משתנה כל הזמן, הם יתבלבלו. הסבר מתי הם צריכים להשלים משימות ספציפיות. לדוגמה, אתה יכול להגיד לילד שלך להרים את הצעצועים שלו לפני שהוא מתכונן לשינה. כאשר שעת השינה מתקרבת, הזכירו לילדכם לצחצח שיניים לפני שילבשו את הפיג'מה.

להציע שבחים

ילדים אוהבים להיות מוכרים על הדברים שהם עושים. שבחו את ילדכם כשהוא עושה משהו בעצמו, במיוחד אם זה משהו שהם היו צריכים עזרה בו קודם לכן. כמו כן, אתה יכול אפילו להפוך טעויות לשבחים. לדוגמה, אם ילדכם לובש את החולצה שלו לאחור, אולי תזהו שהוא הצליח לבחור בגדים ולהתלבש בעצמו.

תחושת אחריות והישג לעצמאות הילדים

עודדו את ילדכם כשהם מתוסכלים. זה אולי נראה קל ומהיר יותר לעשות דברים עבור הילדים שלך במקום לאפשר להם לעשות זאת בעצמם. עם זאת, כאשר אתה נותן לילדים את ההזדמנות לבצע משימות בעצמם, הם מתחילים לפתח תחושת הישג ואחריות.

ככל שהם מתבגרים, הם יוכלו להשתמש בכישורי פתרון בעיות משלהם כדי להתמודד עם מצבים חדשים בקלות. קידום עצמאות ואחריות של ילדים מביא לאדם בעל ביטחון עצמי, בעל תושייה, מכבד ומסוגל להכיר ולעמוד בצרכים.

פופולריים