האם זה נורמלי להיות יותר רעב במחזור?

את מרגישה רעבה יותר במחזור בגלל תופעות הורמונליות מסוימות מתרחשות בתהליך זה
את מרגישה רעבה יותר במחזור בגלל תופעות הורמונליות מסוימות מתרחשות בתהליך זה.
שמתם לב שאתם רעבים יותר במחזור? זה נורמלי לחלוטין, בשל השינויים ההורמונליים שהגוף שלך מנסה לאזן באמצעות מזון.

אחד הסימנים הנפוצים ביותר שנשים רבות מבחינות בגופן כאשר הווסת מתקרבת הוא עלייה בתיאבון. ישנן מספר סיבות מדוע את עשויה להרגיש רעבה יותר עם המחזור שלך. אנחנו גם אגיד לך איך להרגיע את התשוקות האלה.

הבעיה של נשים רבות היא תחושת האשמה שהן חשות לאחר סיפוק ה"תשוקות" הללו. כמובן, אנחנו לא בדיוק נוטים להשתוקק לירקות או פירות. במקום זאת, אנו נוטים ליפול לפיתוי של מאכלים מתוקים, שמנוניים ולא בריאים.

אבל מה מייצר את התגובה הזו? האם יש דרך לפתור את זה בכל חודש כדי שלא נחווה נסיגה ניכרת בתזונה שלנו?

למה את רעבה יותר במחזור?

את מרגישה רעבה יותר במחזור בגלל תופעות הורמונליות מסוימות מתרחשות בתהליך זה. אחד מהם הוא העלייה בקורטיזול, המתייחס להורמון הסטרס.

האוכל, אם כן, מתפקד כמקור לסיפוק ושלווה מול הגירוי המטריד הזה.

באופן כללי, את תרגישי רעבה יותר במחזור במהלך המחצית השנייה של המחזור. זה מחולק לשני שלבים: השלב הזקיק מתרחש במהלך 11 הימים הראשונים, והשלב הלוטאלי מתרחש מיום 12 ואילך.

שינויים במצב הרוח עשויים להתרחש גם

במקרים רבים נשים סובלות משינויים במצב הרוח שלהן עקב התהליכים המתרחשים בגופן. בעיקרון, תנודה הורמונלית זו גורמת לאיבוד גלוקוז, סרוטונין ואסטרוגן. לכן, הגוף שלך "יבקש" ממך להחליף אותו.

בשינויים הורמונליים, אנו לא מתייחסים רק לרגישות או לעצבנות, אלא גם לחוסר ביטחון מסוים מביצוע משימות או אפילו ביצוע פעילויות שאנו אוהבים.

החדשות הטובות הן שאוכל יכול לעזור גם במקרים אלו. לאחר מכן, נדון בכמה דרכים כלליות בהן תוכל ללמוד כיצד להאכיל את עצמך ברגעים קשים אלו.

איך להגיב לתשוקות תקופתיות

את תרגישי רעבה יותר במחזור במהלך המחצית השנייה של המחזור
באופן כללי, את תרגישי רעבה יותר במחזור במהלך המחצית השנייה של המחזור.

מול מצב זה, אנשי מקצוע ממליצים לקחת בחשבון כמה שיקולים שבאופן כללי מתיישבים עם שאלות בסיסיות הקשורות לתזונה. לדוגמה, שלב ראשון הוא לבחור מזונות טבעיים וטריים על פני ארוזים מראש.

כמו כן, מומלץ לצרוך מזונות עשירים בטריפטופן, כגון מוצרי חלב, ביצים ובשר אדום. ההסבר לכך הוא שהם מאפשרים סרוטונין, הורמון הרגשה טוב, להיות מסונתז מהר יותר. כלומר, הם גורמים לנו להרגיש טוב יותר במיידיות רבה יותר.

כמו כן, מומלץ להפסיק את הקפאין כדי להפחית את רגישות היתר של הזמן הזה. המשמעות היא הימנעות מקפה ומשקאות קלים וכו'. מומלץ גם להימנע מאלכוהול.

"אתה מרגיש רעב יותר במחזור בגלל תופעות הורמונליות מסוימות מתרחשות במהלך התהליך הזה."

מצד שני, אשלגן וברזל הם בעלי ברית נהדרים בתקופה זו. אשלגן נוגד את העלייה במים ברמה התאית. פירות וירקות הם בחירה טובה. ברזל, בינתיים, הוא חומר תזונתי בסיסי שאבד בכמויות גדולות במהלך דימום.

לבסוף, עלינו לשקול מה אנחנו יכולים לעשות עם התשוקות הבלתי נשלטות הללו. הדבר הטוב ביותר הוא לבחור בגרסאות בריאות יותר של המזונות שאנו חושקים בהם, בכל עת שאפשר.

במקרה של שוקולד, אולי כדאי לבחור בכאלה המכילים יותר קקאו. כך, תוכלו לספק את התשוקה שלכם מבלי שתצטרכו לאכול הרבה.

מזונות מומלצים להשביעת רעב במחזור

האפשרויות הבאות יכולות לעזור לך להתמודד עם השלב הזה מבלי ליפול למזון לא בריא שעובר לך בראש. כמובן, תזדקק לכוח רצון כדי להרחיק אותך מפיתוי, אבל הנה כמה רעיונות:

  • לחם קלוי עם חמאת בוטנים
  • תפוח
  • דג (במיוחד כחול)
  • הימנע ממלח (אפילו מלח נסתר הקיים במזונות ארוזים מראש)
  • שתו הרבה מים כדי למנוע נפיחות
  • אכלו מזונות עשירים בברזל, כמו בשר אדום. לצמחונים, אגוזים, תפוזים ושזיפים מציעים יתרונות דומים.

הדבר האחרון שעלינו לציין הוא שתחושת רעב במחזור מתרחשת אצל נשים רבות ברחבי העולם. אל תדאג אם זה יקרה גם לך. הדבר הטוב ביותר הוא לשמור על הרגלים בריאים כדי שהגוף יתרגל להרגיע את הצרכים הללו בצורה בריאה.