7 דרכים למניעת אלימות נגד נשים

לרוב זה סוג האלימות הראשון שעולה לנו בראש כשאנחנו חושבים על אלימות נגד נשים
לרוב זה סוג האלימות הראשון שעולה לנו בראש כשאנחנו חושבים על אלימות נגד נשים.
זה תלוי בנו למנוע אלימות נגד נשים. אנחנו צריכים לדעת לזהות כל סוג של מצב מזיק או מסוכן. וברגע שנעשה זאת, עלינו לעצור את זה לפני שיהיה מאוחר מדי.
כנשים, עלינו להיות מאוד מודעות לכל סימן להתעללות, לא רק כאשר הוא מגיע מבני הזוג שלנו, אלא גם מכל אדם אחר. מגיל צעיר עלינו להבין עד כמה חשוב למנוע אלימות כלפי נשים. אנחנו גם צריכים לדווח על כל פעולה שמעמידה אותנו בסכנה במקום להסתיר את המצב.

לנשים רבות שנקלעות למצבים אלימים, קשה מאוד לנקוט עמדה. מסיבה זו, רבים בוחרים לסבול את האלימות בתקווה שיום אחד היא תפסיק להתרחש.

אבל מה שאנחנו צריכים להבין הוא שכאשר אדם אלים, ההתנהגות לא צפויה להיפסק. זה נכון כשמדובר בכל סוג של התעללות - פיזית, פסיכולוגית, מינית וכו'.

מהם סוגי האלימות השונים נגד נשים?

כפי שציינו למעלה, אין רק סוג אחד של אלימות נגד נשים. אלימות והתעללות מתרחשות במגוון מצבים וסביבות. כאשר אנו מדברים על הדרכים השונות בהן נשים סובלות מאלימות, אנו מתייחסים לקטגוריות הבאות:

אלימות פיזית

זוהי אחת הדרכים החשובות ביותר למניעת אלימות כלפי נשים
זוהי אחת הדרכים החשובות ביותר למניעת אלימות כלפי נשים.

לרוב זה סוג האלימות הראשון שעולה לנו בראש כשאנחנו חושבים על אלימות נגד נשים. זה גם הכי ברור בגלל הסימנים החיצוניים הנראים לעין. אלימות פיזית מתייחסת לכל סוג של פציעה או סבל פיזי שמישהו גורם לאישה. לעתים קרובות זה מורגש בגלל חבורות, כוויות, חתכים ופצעים פיזיים אחרים.

אלימות פסיכולוגית

אלימות פסיכולוגית מתייחסת בעיקר להשפלה פסיכולוגית ולמניפולציה של נשים, לרוב מטעם בני זוגן. סוג זה של התעללות קשה יותר לגורמים מבחוץ לגלות כי אין ראיות פיזיות.

ומאותה סיבה, נשים רבות הסובלות מהתעללות פסיכולוגית נוטות לשתוק. ייתכן שהם מתקשים להודות שמה שהם חווים הוא התעללות. יחד עם זאת, הם עשויים גם לפחד שאף אחד לא יאמין להם או ייקח את ההתעללות ברצינות.

בעוד שהתעללות פסיכולוגית אינה מותירה צלקות גופניות, יש לה השפעות מזיקות על ההערכה העצמית והבריאות הפסיכולוגית של האישה.

אלימות נגד נשים היא לא רק משהו שמתרחש בבית. נשים נתונות לאלימות במספר תחומים או סביבות שונות:

אלימות מיילדותית

ישנן מספר רב של החלטות שלנשים יש זכות לקבל בעצמן בכל הנוגע להריון וללידה. עם זאת, למרבה הצער, צוות רפואי מקבל לעתים קרובות החלטות לגבי התערבויות רפואיות מבלי להתייעץ עם המטופלים שלהם.

מה גם שהם עלולים לפעול ישירות בניגוד לבקשות האם. סוג זה של אלימות כולל גם טיפול בלתי אנושי של צוות רפואי בנשים.

אלימות מינית

אלימות מסוג זה מתייחסת, כמובן, למעשים מיניים אגרסיביים וכאלה הנוגדים את הסכמתן של נשים. עם זאת, התעללות מינית מתייחסת גם לאירועים המובילים לאקט המיני. יתר על כן, אי מתן רשות לנשים לקבל החלטות לגבי המיניות שלהן היא סוג נוסף של אלימות מינית. לאישה יש זכות להחליט עם מי, מתי ואיך.

אלימות סמלית

מגיל צעיר עלינו להבין עד כמה חשוב למנוע אלימות כלפי נשים
מגיל צעיר עלינו להבין עד כמה חשוב למנוע אלימות כלפי נשים.

זהו סוג של אלימות שכל אחד יכול להבחין בו ביום יום. הכוונה היא להודעות, בדיחות, אייקונים, פרסום, מילות שיר וכו' המפחיתות ו/או אובייקטיביות של נשים. לדוגמה, הוא כולל מילות שיר שמתייחסות לנשים כחלשות או שבריריות.

אלימות במקום העבודה

זה מאוד נפוץ שנשים חוות אלימות במקום העבודה. לעתים קרובות מאוד, סוג זה של אלימות ואפליה נשאר מוסתר מתחת לאינסוף תירוצים והצדקות. כנשים, חשוב שנגן על היכולות, הכישורים והשוויון שלנו כדי שזה לא יקרה.

"קנאה, חדירה לפרטיות ובידוד מחברים ובני משפחה הם כל סוגי האלימות נגד נשים"

צעדים שתוכל לנקוט כדי למנוע אלימות נגד נשים

אם אתה חושד בכל סוג של אלימות, חשוב לבצע שורה של צעדים כדי לזהות ולהפסיק אותה. אלימות נגד נשים היא דבר שיכול לקרות בכל עת, וכל הנשים נמצאות בסיכון. לכן, כולנו צריכים להיות מודעים ולפעול בעת הצורך.

  1. זהה את מעשה האלימות. אם אתה חושד שמישהו קרוב אליך אלים, עליך לנתח היטב כיצד האדם מתייחס אליך. אם אתה עדיין לא בטוח אם טיפול זה מהווה אלימות, שוחח על הנושא עם חבר או בן משפחה מהימנים.
  2. אל תתייחס למעשי אלימות כרגיל. כשמישהו עושה עלינו השוואות הרסניות, דוחף אותנו, שולט במעשינו וכו', זו אלימות. אם אתם חווים או עדים לסוג זה של התנהגות, הגיע הזמן לנקוט בפעולה. הצדקה או צמצום של התעללות רק תאפשר לה להימשך ואולי אף להחמיר.
  3. חפש תמיכה. כאשר נשים סובלות מאלימות מכל סוג שהוא, חשוב שנחפש תמיכה במקום הנכון. זה אומר לפנות לאנשים שיקשיבו לנו וייקחו את המצב שלנו ברצינות, ללא שיפוט. לתמיכה יש חלק מרכזי במציאת האומץ והכלים להתמודד עם המצב.
  4. תהיה אישה חזקה. זה הרבה פעמים קל יותר לומר מאשר לעשות, אבל זה לא בלתי אפשרי. המפתח הוא למצוא את הכוח לקבל את ההחלטה להשתחרר. עלינו להכיר ולהודות כאשר אנו סובלים מאלימות ולמצוא את הדרך החוצה.
  5. פנה לעזרה פסיכולוגית. כשמישהו סובל ממצב אלים, זה נורמלי שזה יגבה את ההערכה העצמית שלו. נשים הסובלות מאלימות חשות לרוב חוסר ביטחון ומדוכא. טיפול פסיכולוגי יכול לעזור לנו לשחזר את הביטחון העצמי שאיבדנו.
  6. תחקור כל מה שאתה יכול על אלימות נגד נשים. יש לנו סיכוי טוב יותר להפסיק את האלימות נגד נשים אם יידעו אותנו. זה לא רק עוזר לנו להגן על עצמנו, אלא גם לחברים ובני משפחה שאולי גם סובלים מאלימות.
  7. אם אתה עד לאלימות כלשהי, דווח על כך. זוהי אחת הדרכים החשובות ביותר למניעת אלימות כלפי נשים. אם אתה מבחין בכל סוג של גישה אלימה, אל תשתוק.
  8. למדו את ילדיכם כיצד עליהם להתייחס לאחרים ולהתייחס אליהם. חשוב שננקוט בצעדים כדי להעניק לילדינו עתיד טוב יותר. גם בנות וגם בנים צריכים ללמוד להתייחס לאחרים בכבוד ובכבוד - ולדרוש את אותו הדבר.

מול כל מצב אלים או מזיק, עלינו למצוא את הנחישות לצאת. כנשים, כולנו נמצאות בסיכון לסבול מאלימות, אבל הסברה היא חיונית כדי לשים קץ לה. מניעת אלימות נגד נשים אפשרית.

פופולריים