מהם הגורמים לשק האשכים החריף אצל בנים?

אנו מכירים את שק האשכים החריף כמצב אצל תינוקות או ילדים המופיע כדלקת וכאב בחלק זה של גופם
אנו מכירים את שק האשכים החריף כמצב אצל תינוקות או ילדים המופיע כדלקת וכאב בחלק זה של גופם.
שק האשכים החריף הוא כאב ודלקת של האשך של הילד. למד על הסיבות השכיחות ביותר וכיצד להבחין ביניהן במאמר הבא.

אנו מכירים את שק האשכים החריף כמצב אצל תינוקות או ילדים המופיע כדלקת וכאב בחלק זה של גופם. זה עלול להיגרם על ידי מחלות או פציעות שונות, שחלקן עשויות להיות מקרי חירום רפואיים ודורשים פעולה מהירה. כאן, נספר לכם על הגורמים השכיחים ביותר לשק האשכים החריפים.

שק האשכים חריף עקב פיתול האשכים

בפיתול האשכים, מה שקורה הוא שחבל הזרע, המספק דם לאשכים, מתפתל על עצמו. זהו הגורם השכיח ביותר לשק האשכים החריף, במיוחד אצל בנים מבוגרים ומתבגרים.

זה מציג את עצמו ככאב פתאומי וחמור המקרין לתוך מפשעתו של הילד. בנוסף, האשך עלול להיות נפוח ואדום. אם ננסה להרים את האשך הפגוע, הכאב מתגבר.

מה שקורה הוא שככל שמצב זה אינו מאובחן ומטופל זמן רב יותר, כך האשך יעבור זמן רב יותר מבלי לקבל דם. בשל כך, האשך עלול לסבול מנמק ויש צורך להסירו אם הטיפול מתעכב.

לכן, חשוב לדעת כיצד לפרש את הסימפטומים ולבקר למומחה בהקדם האפשרי. איש המקצוע יבצע אבחון קליני ואולי גם בדיקת אולטרסאונד. במקרה של אישור, ייתכן והילד יצטרך ללכת לחדר ניתוח כדי לתקן את הבעיה בהקדם האפשרי.

פיתול הידטי

פיתולים הידטיים, הידועים גם בתור תוספי אשך, הם מבנים עובריים שיכולים להישאר בחלקים שונים של האשך. לרוב אנו מוצאים אותם בחלק העליון של האשך.

כאשר התוספתן הזה מתפתל על עצמו, הוא מייצר כאב הדרגתי שהוא בדרך כלל פחות חזק מאשר בפיתול האשכים. יתרה מכך, כאב זה, במקום להתפשט בכל האשך, הוא לרוב מקומי בחלק העליון. מלבד כאב מקומי זה, עשוי להופיע כתם כחלחל בנקודה כואבת זו.

נספר לכם על הגורמים השכיחים ביותר לשק האשכים החריפים
כאן, נספר לכם על הגורמים השכיחים ביותר לשק האשכים החריפים.

זה מתרחש בדרך כלל בילדות, במיוחד בין הגילאים 2 עד 11 שנים. בניגוד לפיתול האשכים, זהו מצב פחות חמור ואינו דחוף. הטיפול מורכב בדרך כלל פשוט ממנוחה ובמידת הצורך משככי כאבים ותרופות אנטי דלקתיות. עם או בלי טיפול, זה בדרך כלל חולף מעצמו. באותה מידה, הילד צריך לראות רופא על מנת לקבל אבחנה נכונה ולשלול בעיות חמורות יותר.

אפידידימיטיס

האפידדימיס הוא החלק של האשך שבו הזרע מתבגר ונאגר. אפידידימיטיס היא דלקת של חלק זה של האשך. זה קורה בדרך כלל בגלל שתן עם חיידקים נכנס לחלק זה של האשך ונדבק.

אפידידיטיס מתבטאת בכאב מתגבר. במקרה זה, הילד יחווה גם חולשה כללית, הטלת שתן כואבת וחום. האבחון יתבסס על סימפטומים ובדיקות הדמיה.

לדוגמה, רופאים עשויים לבצע אולטרסאונד או תרבית שתן כדי לאשר את נוכחותם של חיידקים. הטיפול יכלול משככי כאבים ואנטיביוטיקה המכוונים נגד החיידקים המייצרים את הזיהום.

מה שאתה צריך לדעת על שק האשכים החריף

עלינו לזכור שכאב ודלקת באשך של נער יכולים להיגרם ממחלות או פציעות שונות. הדבר החשוב ביותר הוא לבקר למומחה ברגע שאנו רואים סימפטומים כלשהם. כפי שציינו, חלקם יכולים להיות מצב חירום רפואי אמיתי.

המומחה יהיה זה שבאמצעות תסמיני המטופל וכמה בדיקות משלימות, במידת הצורך, יקבע את האבחנה. מכאן הם יציעו את הטיפול המתאים ביותר. ברוב המקרים, המצב נפתר מעצמו ולילד לא יהיו השלכות לאחר מכן.

כמו תמיד, חשוב להתעדכן בבדיקות אצל רופא הילדים של ילדכם. במקרה שאתה מבחין בתסמינים כלשהם אצל ילדך, עליך להישאר רגוע ולפעול לפי עצת רופא הילדים.

פופולריים