איך לשלוט בחרדה במהלך הלידה?

אחת האסטרטגיות הטובות ביותר להיפטר מפחד במהלך הלידה היא לקבל מידע מדויק על השלבים שלה
אחת האסטרטגיות הטובות ביותר להיפטר מפחד במהלך הלידה היא לקבל מידע מדויק על השלבים שלה.

רוב הנשים מרגישות עצבניות כשהן חושבות על לידה. חלק גדול מהחרדה הזו מבוסס על פחדים ומיתוסים. חשוב לדעת שללא קשר לנסיבות, כאישה יש לך את כל מה שצריך כדי ללדת תינוק בריא.

אם את רוצה ללדת לידה שלווה, את חייבת לסמוך על הרופא שלך. זכור גם את כל ההתקדמות הרפואית שנועדה לסייע לך בלידה מוצלחת.

כולנו מלאי פחד; אבל זה גם נכון שאפשר להתגבר על כל העצבים האלה. ניתן לשלוט ברוב הפחדים באמצעות מידע הולם, ביטחון עצמי וחינוך שמעצים אותך להתמודד עם החוויה המשתנה של הבאת ילד לעולם.

נסה לשלוט בעצבים שלך. למרות שהם טבעיים ולפעמים מתגברים ככל שמתקרבים לתאריך היעד שלך, הם לא עוזרים לך כשהם יוצאים מכלל שליטה.

קחי בחשבון שככל שתרגישי פחות עצבנית, כך יהיה לך קל יותר לחיות את הרגע במהלך האירוע המיוחד שהוא הלידה. הפחד גם פוגע בך במקום עוזר לך, מכיוון שתרגיש את השרירים שלך נמתחים, מה שגורם לגוף שלך להגיב על ידי הזעה רבה יותר ועם יותר דפיקות לב.

עדיף שתישארי רגועה ככל האפשר, כי מצב זה עוזר לרחם שלך לתפקד כרגיל ולכאב שאתה מרגיש יתפוגג.

מידע על לידה נותן לך כוח

אחת האסטרטגיות הטובות ביותר להיפטר מפחד במהלך הלידה היא לקבל מידע מדויק על השלבים שלה. טוב גם ללמוד את המאפיינים של שיטות לידה שונות, כולל ניתוח קיסרי, כי אף פעם לא מזיק לדעת עליהן.

הידע הזה, בנוסף ליכולת להבחין בצירים אמיתיים מלבד אלו שקריים, יגרום לך להרגיש עוצמתית מול נסיבות שונות ביום הלידה.

לא מזיק גם לדעת על הסיבוכים השכיחים ביותר שעלולים להיווצר במהלך הלידה והפתרונות האפשריים לכל מקרה ומקרה. עובדות אלו יעזרו לך להיות במודעות רבה יותר לגופך, אשר בתורה מאפשרת לך להתמודד עם לידה בצורה מודעת וחיובית.

חשוב גם לפתור את כל השאלות שיש לך לגבי האפידורל, שהשפעת ההקהה שלו יכולה לעזור לך להרגיע את כאבי הלידה. בנוסף להשגת כל המידע שניתן, תקשורת היא כלי מצוין לאיבוד הפחד מהלידה.

גם פעילות גופנית והכנה גופנית ללידה היא שיטה טובה להתמודדות
גם פעילות גופנית והכנה גופנית ללידה היא שיטה טובה להתמודדות.

בנוסף לשאלת הרופא שלך את כל השאלות שלך בצורה מהימנה, תוכל גם לשתף את הפחדים שלך עם בן/בת הזוג, המשפחה והחברים שלך, שיעזרו לך להתגבר על סוגים אלה של מחשבות, הנפוצות כל כך בקרב אמהות בפעם הראשונה.

גם פעילות גופנית והכנה גופנית ללידה היא שיטה טובה להתמודדות. שימו דגש מיוחד על שרירי הרגליים והעשבונים.

גישה טובה תמיד עוזרת

גישה חיובית עוזרת רבות להתגבר על כל פחד או כל כישלון. שמור תמיד על ההשקפה החיובית שלך, הסר את כל המחשבות הפסימיות שלך והתמקד בכל המידע שיש לך על ההריון שלך: כל תוצאות האבחון לפני הלידה, הבדיקות והאולטרסאונד שעברת במהלך ההריון אמורים להרגיע אותך.

להרגע. הסוד להריון ולידה טובים הוא ללמוד כיצד להירגע. אם את הולכת לשיעורי טרום לידה אבל עדיין מרגישה שאת מתקשה להירגע יותר, אז הירשמי לשיעורי מדיטציה, יוגה, שחייה או פילאטיס.

שליטה בעצבים והשתחררות מהפחד יסייעו מאוד ללידה שלך. ידוע שלנשים פסימיות יש לידה הרבה יותר כואבת, כי הגישה הזו גורמת לך להיות מתוחה יותר בכל הגוף ומגבירה את ייצור הקורטיזול, הורמון הלחץ.

אבל מצד שני, אם אתה חיובי, הגוף שלך מתמלא באנדורפין, הורמון האהבה, שעוזר לתמוך בהפחתת הכאב ומאפשר לך ליצור קשר קל ועמוק עם תינוקך.

זה גם חיוני שתהיה מציאותי וחזק אם יקרה משהו לא צפוי או רע. זה אידיאלי ליחס של שיתוף פעולה ולשים הכל לטובתך כדי שתהליך המשלוח יימשך.

ולבסוף, תאמינו בעצמכם, תפעילו את כל מה שלמדתם בשיעורי הכנה ללידה. ואם את לא זוכרת הכל, זכור שרופא הנשים והמיילדת שלך יהיו בקרבתך כדי לעזור לך במהלך הצירים, אז פשוט עקוב אחר ההנחיות שלהם.

דיבור על החרדה שלך ושמירה על מידע טוב יעזור לך להתגבר על הפחד הטבעי מהלא נודע, שנעלם לפתע ברגע שיש לך את התינוק שלך בזרועותיך.

פופולריים